Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Zdjęcia cyfrowe

Autor: mike [83.24.209.249]
Data: 2005-06-13 23:14:07
Tematyka: Odznaki

Z chęcią ustosunkuję się do całego tematu... coby postów zbyt wielu w wątku nie wyprodukować...
Jestem absolutnie za takim sposobem dokumentacji wycieczek. Metoda jest dość tania (o ile już się sprzęt odpowiedni posiada), ale doskonale dokumentuje czas i miejsce zdarzenia. Co do metody Łukasza - zdjęcia klasyczne wolę trzymać w albumach i nie rozpychać nimi książeczek - w razie potrzeby znajdę, co potrzeba. Poza tym - w pewnym weryfikacie nikt nie robił problemów, kiedy pokazywałem zdjęcia przedstawiające sam obiekt. W tej dziedzinie uważam, że wygląda to bardziej artystycznie... chyba, że jest ktoś, kto umie zrobić zdjęcie moją lustrzanką ;-).
Owszem okolicznościowe pieczątki ze schronisk i muzeów są bardzo miłą pamiątką i zapewne nagrodą za dojście do celu (bardzo miło wspominam, to co zastałem na Krywaniu... otóż na szczycie góry było przytroczone łańcuchem do krzyża plastikowe pudełko... a tam poduszeczka i pieczątka...). Co do zdobywania pieczątek - metoda na obozach młodzieżowych jest genialnie prosta - wszystkie książeczki wrzuca się do reklamówki i wysyła jednego opiekuna i 2 podopiecznych, coby zdobyli pieczątki dla wszystkich. Zalety są takie, że dzieciakom nikt nie odmawia, a przy tym mają frajdę ze zdobywania.
W turystyce rowerowej złapałem się na tym, że podróżując po mniejszych miejscowościach i drogami leśnymi - nie mam często sznas na zdobycie pieczątki. Dlaczego? Sklepy w mniejszych miejscowościach są albo nieczynne w niedzielę, a jak już są otwarte, to albo nie ma pieczątki, bo "szef nosi ją ze sobą", albo po przeczytaniu pieczątki okazuje się, że firma jest w troszkę większej miejscowości położonej nawet 20 km. od miejsca, gdzie się sklep znajduje.
Jakiś czas temu złapałem się na tym, że próbowałem ochoczo zbierać punkty na KOP (Kolarską Odznaką Pielgrzymią), miejsca naszych noclegów wypadały w domach parafialnych, a odwiedzaliśmy przy okazji różne sanktuaria... I tak w ciągu 3 dni zaliczyliśmy 10 obiektów, a pieczątkę w książeczcę miałem 1 (i tak się moja przygoda z KOP skończyła).

Zdjęcia cyfrowe - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 21
data najnowszej wiadomości: 2005-06-13
pokaż wszystkie wiadomości

Zdjęcia cyfrowe Autor: R2D2
Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Łukasz Aranowski
Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Łukasz B.
│├Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Łukasz Aranowski
││└Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Łukasz B.
││ └Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Dudi
││  ├Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Amotolek
││  │└Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Łukasz B.
││  ├Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: AvantaR
││  │├Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Dudi
││  ││└Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: AvantaR
││  │└Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: kruszynka
││  └Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: WoBa
│└Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Amotolek
│ └Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Łukasz B.
│  └Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Amotolek
│   └Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: R2D2
│    └Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Amotolek
Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Paweł P
│└Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: Paweł P
Re: Zdjęcia cyfrowe Autor: mike