Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-)

Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-02-27 11:28:13
Tematyka: Tematyka ogólna

>Jest drugie powiedzenie: "dobry pomysł to połowa sukcesu" :-)

Pomysł zaktywizowania gmin nieaktywnych jest na pewno dobry. Nie podoba mi się tylko uzasadnienie. Oddział PTTK Ziemi Oświęcimskiej nigdy nie był zbyt aktywny. Aktywniejszy od niego był zawsze Oddział PTTK przy Z.Ch. Nawet szlaki turystyczne wokół Oświęcimia robi kto inny, bo działaczom PTTK z Oświęcimia się nie chce.

Pamiętaj, że każdy niestety w PTTK robi tylko tyle, co chce, bo jest to jedynie forma spędzenia wolnego czasu. Ty też będziesz robił tyle samo. Narzekasz, że nikt do Ciebie nie przyszedł, a Ty jesteś lepszy? Też do nikogo nie poszedłeś.

>będą kpiny, kłody pod nogi gdzie się da, ...

Sam wiesz, że niczego dotąd nie dokonałeś, nie sprawdziłeś się. Skąd wiadomo, że Twój zapał nie jest słomiany? Żeby czegoś dokonać, to trzeba mieć autorytet, a ten nie przychodzi sam od siebie. Masz autorytet? Jaki jest Twój atut, oprócz zapału? Ten pomysł z lokalnym forum turystycznym jest dobry. Ale najpierw trzeba zebrać tą grupę podobnie myślących śmiałków. Jeżeli ją zbierzesz i wyjdzie z tego jakiś sensowny program, to będziesz miał ten atut. Dla władz samorządowych to dużo. Będziesz reprezentował sporą grupę aktywnych wyborców, a nie tylko własny pomysł.

>Masz do mnie pretensje, że jestem niedouczony.

Nie mam żadnych pretensji. Stwierdziłem tylko to samo, co uprzednio sam napisałeś, żebyś świadom pracy, jaka Cię czeka. Te niedouczenie, to nie żadne szkoły wyższe, ale brak doświadczenia w organizacji imprez, brak jakichkolwiek kursów PTTK, nawet nie wiem, czy czytałeś Statut i regulaminy zamieszczone na tej stronie. Nie jesteś też przewodnikiem, ani też nie masz wykształcenia w zakresie profesjonalnej organizacji biur podróży. Te wszystkie pigułki musisz przełknąć sam lub przy pomocy innych zapaleńców, jezeli chcesz być co najmniej tak "dobry" jak oddziały PTTKw Oświęcimiu. Bez tego będziesz na nich skazany lub na jakieś biuro podróży, bo takie są przepisy, a przepisów niestety nie ominiesz.

>Czy tymczasowo mogę mieć lokal w domu prywatnym?

W Gliwicach przy rejestracji stowarzyszenia sąd nie wyraża na to zgody. Musisz zapytać o to w sądzie właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Musisz zorientować się, czy rejestr stowarzyszeń prowadzi sąd w Oświęcimiu, czy tylko w Krakowie. Akurat w Gliwicach nie ma tego problemu, bo są tu wszystkie rodzaje sądów powiatowych i wojewódzkich.

>O procedurze czytam, jakieś dodatkowe informacje ...

Poczytaj na tej stronie. O więcej możesz pytać bezpośrednio w ZG.

>Nie mam doświadczenia, ale znajdę ludzi, którzy je mają.

Tak trzymać. Przydałaby się pomoc chociażby jakiegoś prawnika, może z urzędu gminy. Coś mi się kołacze po głowie, że przed laty było jakieś koło PTTK w Przeciszowie.

>Co do zniżek to mnie wnerwiłeś ;-)... nie jestem socjalistą,

To skąd ten pomysł ze zniżkami 80 % za bardzo niskie składki PTTK? w ogóle wydaje mi się, że zniżki są jakimś wynaturzeniem socjalistycznym, kiedy państwo dawało PTTK-owi, a PTTK dzielił jak umiał. Rozpaskudził członków i teraz się to kołacze echem po środowiskach turystycznych, jako warunek konieczny dla zapłacenia składki. Według mnie składka jest to forma ściepy na wspólne działanie i nic więcej. Co Twoim zdaniem można zrobić wspólnie za kwotę 10 lub 20 złotych rocznie? Chcesz za to poprawić funkcjonowanie schronisk wartości miliardów złotych?

>Czemu tak nienawidzicie bezrobotnych,

Tylko współczuję. Cieszę się, że chcesz się wyrwać z tego zaklętego kręgu. A urzędny PUP, jak to urzędnicy, pragną odfajkować wydanie państwowych pieniędzy. Każdy kurs wymaga uzasadnienia. Trudno znależć 40 bezrobotnych, którzy chcieliby ukończyć kurs przewodnika turystycznego. W woj. śląskim były takie kursy i wyszło śmiesznie, bo jeszcze po tych kursach trzeba by znaleźć setki wycieczek, które by chciały tych przewodników zatrudnić. Prowadzenie działalność gospodarczej wymaga stałych dochodów, od których trzeba płacić składki ZUS - obecnie blisko 700 złotych miesięcznie. Który przewodnik w wiejskiej gminie zaryzykuje taką działalność?

>Oceniłeś mnie po pozorach. ...

Wyłącznie po tym, co sam napisałeś. Daruj sobie te bzdury o jakiejś nienawiści, wystrzelaniu leniwego bydła itp. Trochę przejaskrawiłem wyłącznie po to, żeby Ci uświadomić, co wynika z Twoich wypowiedzi.

>Jak mnie zirytuje tor przeszkód do działającego sprawnie oddziału, ...

To nie tor przeszkód, tylko normalne formalności w całym cywilizowanym świecie. Miałeś przyjemność się tym nie interesować, a teraz, jak chcesz być lepszy od innych, to musisz najpierw go pokonać.

>Szukam przyjaznej, życzliwej atmosfery, pozytywnych wibracji.

Tylko nie myl tej życzliwej atmosfery z kadzeniem.

>i czekam na spokojne rzeczowe porady. Od początku, po kolei proszę.

Radzę, jak umiem. Na więcej niestety ode mnie nie licz. Nie licz też, że na tym forum ustawi się kolejka specjalistów od organizacji oddziałów PTTK.

>Przyznaję, że cieszę się iż napisałeś, tak jak napisałeś. To normalne powitanie i tak witajcie nowych.

A jak Cię mamy powitać? Zastanawiałeś się nad tym? Piszesz trzy po trzy co ci ślina na język przyniesie. Zachowujesz sie jak tanecznica, której przeszkadza rąbek u spódnicy i liczysz, że ktoś zatańczy za Ciebie. I boczysz się, jak ktoś Ci pisze, że musisz sam zatańczyć nie patrząc na te rąbki.

MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 22
data najnowszej wiadomości: 2005-03-08
pokaż wszystkie wiadomości

MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: WODNIK_SZUWAREK
Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Piotr Rościszewski
│└Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: WODNIK_SZUWAREK
│ └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: z.klose
Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Kuba
│└Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: WODNIK_SZUWAREK
│ ├Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Piotr Rościszewski
│ └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Ala i Jurek
│  ├Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: ~Władysław Łysiak
│  └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: WODNIK_SZUWAREK
Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Łukasz Aranowski
 ├Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: WODNIK_SZUWAREK
 │└Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Kuba
 └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: dudu
  ├Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Piotr Rościszewski
  └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: z.klose
   └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Amotolek
    ├Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: ~Malik
    └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: z.klose
     └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: dudu
      ├Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Łukasz Aranowski
      └Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-) Autor: Monika Pszczółkowska