Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: kilka pytań do ROK i OKP

Autor: Jurek [62.111.209.9]
Data: 2004-09-27 10:52:36
Tematyka: Odznaki

Witam !

Ciekawe pytania.

Sądzę, że w przypadku pierwszego odpowiedź będzie negatywna ponieważ "ustawodawca" chyba chciał w jakiś sposób nagrodzić osoby, które posiadają odznakę regionalną zdobytą na danym terenie.
Miało to na pewno tę przesłankę, że większość regionalnych odznak w pewnym sensie pokrywa się ze zdobywaniem ROK, a jej celem było poznanie najbliższej okolicy.
Dlatego raczej nie sądzę, że zdobywanie regionalnej odznaki i ROK w stopniu srebrnym może przebiegać równocześnie. Regionalna odznaka jest zamiast ROK brązowej a nie obok, to tak jakbyś zdobywał ROK brązową i srebrną jednocześnie.

Drugie pytanie już kiedyś tutaj padło niestety w wyniku awarii serwera gdzieś przepadło. Czy obiekty zwiedzane poza regionem do ROK srebrnej mogą być zaliczone potem do OKP.
Teoretycznie mogłyby być ujęte do OKP złotej z szafirem, ale czy mogą mogą mieć datę zwiedzania wcześniejszą niż przyznanie ROK srebrnej ? Wszakże zapis regulaminu mówi, że Odznakę zdobywa się w kolejności rodzajów i stopni.
Również oczekuję na ten problem odpowiedzi od Komisji Krajoznawczej wszak zdarza się nam zwiedzać takowe obiekty w czasie gdy jeszcze nie posiadamy ROK srebrnej.

Pozdrawiam
Jurek

kilka pytań do ROK i OKP - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 8
data najnowszej wiadomości: 2004-10-02
pokaż wszystkie wiadomości

kilka pytań do ROK i OKP Autor: ~jasiek
Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: Jurek
│└Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: Piotr Rościszewski
Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: ~Maciej Maśliński
│└Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: Jurek
Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: ~Maciej Maśliński
 └Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: ~jasiek
  └Re: kilka pytań do ROK i OKP Autor: ~Maciej Maśliński