Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: krym-jałta

Autor: Rentgen [62.233.188.149]
Data: 2004-09-05 19:22:32
Tematyka: Odznaki

???

Ja tam moja prawie 3-tygodniową włóczege po Krymie wspominam bardzo miło
jest drogo,brzydko,i brak im kultury na każdym kroku.
Wdług mnie jest tanio i pięknie. Trzeba tylko omijac wielkie kurorty obudowane betonem. Tuz za nimi rozciagają sie puste góry, przępiekne wybrzeże, dzikie plaże. No i oczywiście mnóstwo ciekawych zabytków. Ludzie biedni, ale życzliwi (nawet milicjanci, co jest chyba ewenementem na wschodzie). Kilka razy pytalismy sie o drogę (obowiązuje jez. rosyjski), a w rezultacie lądowaliśmy na poczestunku gdzieś w ogródku.
Mieszkałam w wynajętym mieszkaniu 3-pok. za 50$ doba.Blok był komunalny, brudny i smierdzący.
Wyrażę sie kolokwialnie: "widziały gały co brały". Na Krymie normą jest wynajmowanie mieszkań w blokach turystom. Jeżeli własciciele wynajmują całe mieszkanie, z reguły przenoszą sie na ten okres na działkę.
Znalezienie dobrej kwatery w tzw Wielkiej Jałcie zajeło nam troche czasu. Obejrzelismy trzy, ale w ten sposob wygraliśmy eleganckie mieszkanko z widokiem na morze. W Sewastopolu i w Sudaku pierwsza znaleziona kwatera w zupełności nas ustysfakcjonowała. Ceny? W naszym przypadku od 3$ (taniej niż we Lwowie) za osobonolcleg do 6 hrywien (Sudak, koniec sezonu). Oczywiście targowaliśmy się.
Nie chorujcie ,tam szpitale to horror.
Nie wiem, nie próbowałem. Ale akurat w tym przypadku to pewnie masz rację.
nikomu nie polecam wakacji w Jałcie- lepiej dołóż trochę i wyjedż do Egiptu.
Wszystkim znajomym polecam wakacje na Krymie. Niekoniecznie w Jałcie. Piekne krajobrazy i mnóstwo róznych ciekawostek. Na Krymie mamy antyczne ruiny, cerkwie, meczety, średniowieczne twierdze (genueńskie i weneckie), zamki i pałace, skalne osady, ciekawe miasta (zachwyciłem się Sewastopolem). Na smakoszy czekają krymskie wina, tatraskie knajpki, dla odważnych krewetki i małże. Acha i piwo sewastopolskie :-) Dla dzieci delfinarium, polana bajek, rejsy statkiem. Dla militarystów Flota Czarnomorska FR ;-) Dla górołazów masyw górski o długości 150 km, a w nim potężne wąwozy (niekoniecznie rozreklamowany Wielki Kanion) i kilkusetmetrowe przewyższenia. Dla plażowiczów plaże zarówno kamieniste, jak i piaszczyste (o dziwo kamieniste bardziej mi odpowiadały), no i dwa morza do wyboru.
Z tym że rzeczywiście jeżeli pogoda nawali to wszystko bierze w łeb :-(

Pozdrawiam
Regent

krym-jałta - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2004-09-05
pokaż wszystkie wiadomości

krym-jałta Autor: ~megi
Re: krym-jałta Autor: Rentgen