Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Schroniska w Beskidach

Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-07-28 09:13:02
Tematyka: Obiekty PTTK

Witam!!!

> Jednak schroniska PTTK nie są takie złe, jak się o nich pisze
> (szczególnie Rysianka).

Oczywiście, że nie są złe!

Moda na narzekanie na schroniska PTTK kwitnie, co nie zmienia faktu, że jestem pod wrażeniem niektórych z nich. Bardzo miło mnie zaskoczyła np. Prehyba. Mimo że przyszliśmy dobrze po 20-tej (zatem po zamknięciu kuchni) nie było żadnych problemów z wrzątkiem. W cenie noclegu były prysznice z cieplutką wodą, a nocleg tani. Nawet jak jedna osoba z naszej grupy poszła oglądać finał Mistrzostw Europy, to nie było problemu, aby później wyjść ze schroniska (spaliśmy w drugim budynku) - obsługa powiedziała, że w tak szczególnej sytuacji będzie czekała z zamknięciem budynku, aż wszyscy znajdą się po tej stronie drzwi, po której chcą. :-)

Potem była Hala Łabowska. Ależ na tym Forum się o niej złego nasłuchałem... Pojechałem i co się okazało? Bufet jest tani i SMACZNY. Czułem się zobligowany do spróbowania niemal wszystkiego z menu, co (nie ukrywam) sumarycznie wyszło drogo, ale nie codziennie się je obiad z 6-ciu dań. :-) Wszystko było znakomite. Atmosfera w schronisku - super! W prysznicach ciepła woda. Trwała właśnie duża inwestycja - remont CO, ale nie uciążliwa dla turystów.

Aha! I jeszcze info dla Basi. Jak dzierżawca usłyszał wysokość czynszu, który rzekomo płaci - jak twierdzi wszem i wobec Basia i (na preclu) Wojtek Wierba - mało nie spadł ze stołka. Suma jest (delikatnie pisząc) znacznie przesadzona. Z współpracy na linii spółka - dzierżawca ten ostatni jest bardzo ukontentowany. Pozwoliłem sobie odbyć z nim dwugodzinną rozmowę oraz obejrzeć wszystkie nowe inwestycje w schronisku - między innymi nowy, bardzo porządny piec w piwnicach. Dodam, że wreszcie jest na wyposażeniu samochód! :-)

Nawet Bartne, które dwa lata temu w weekend majowy naraziło mi się bardzo poważnie, w tym roku bardzo stanęło na wysokości zadania.

Natomiast jeżeli miałbym na coś narzekać, to na... PTSM-y. Otóż w Krempnej PTSM zarezerwowała w całości grupa uczniów, która (sic!) nie życzyła sobie żadnego towarzystwa, wobec czego odmówiono nam noclegu twierdząć, że na pewno coś sobie znajdziemy... Na szczęście udało nam się załatwić transport do Dukli...

Tak więc Twój list, mój i Tomka Dygały (opublikowany na preclu) dot. Miziowej jasno pokazuje, że mit o fatalnych schroniskach PTTK, to jednak tylko mit...

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Schroniska w Beskidach - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 16
data najnowszej wiadomości: 2004-11-20
pokaż wszystkie wiadomości

Schroniska w Beskidach Autor: ~Gumiś
Re: Schroniska w Beskidach Autor: Jurek
Re: Schroniska w Beskidach Autor: Łukasz Aranowski
│├Re: Schroniska w Beskidach Autor: Tomek Dygała
││└Re: Schroniska w Beskidach Autor: Łukasz Aranowski
││ └Re: Schroniska w Beskidach Autor: any
││  ├Re: Schroniska w Beskidach Autor: Tomek Dygała
││  └Re: Schroniska w Beskidach Autor: Łukasz Aranowski
││   └Re: Schroniska w Beskidach Autor: any
││    └Re: Schroniska w Beskidach Autor: Łukasz Aranowski
│└Re: Schroniska w Beskidach Autor: Basia Z.
Re: Schroniska w Beskidach Autor: ~ania
Re: Schroniska w Beskidach Autor: ~Monika
Re: Schroniska w Beskidach Autor: ~adek
 └Re: Schroniska w Beskidach Autor: Zbyszek Wygoda
  └Re: Schroniska w Beskidach Autor: Ala i Jurek