Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Polacy gorsi???

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2004-07-20

Temat: Polacy gorsi???
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-07-20 10:29:08

Polacy w Sudetach ludźmi niższej kategorii???
Taki oto "kwiatek" zamieszczono na portalu www.e-gory.pl

"Odsłonięcie tablicy w Górach Sowich
W sobote 24 lipca na Niedźwiedziej Skale w Górach Sowich (szlak czerwony z Przełęczy Jugowskiej w kierunku Wielkiej Sowy, ok. 1300 m n.p.m.) odbedzie się odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Hermanowi Henklowi (1869-1918)."
(źródło: http://www.e-gory.pl/impreza.php?impreza=36)

Pytam się:
Ustawili tam jakąś wysoką piramidę? Skąd te 1300 m n.p.m.? Góry Sowie do tej pory przekraczały wysokość 1000 m. n.p.m. tylko na kopule szczytowej Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.). To rewelacja! Ale czego to nasi już nie potrafią zrobić dla Niemców?

Z odsłanianiem poświęconych Niemcom tablic pamiątkowych w Sudetach jakoś nie ma większych problemów. Ba, nawet góry da się podwyższyć. Z Polakami to już bywa znacznie gorzej. Ciekawe skąd ta proniemieckość?

Dla jasności dodam, że nie jestem przeciwnikiem upamiętnienia Niemców, którzy pozytywnie zapisali się w historii tej ziemi. Oburzają mnie natomiast przypadki nierównego traktowania tych historycznych postaci i robienie z Polaków ludzi gorszej kategorii. Oto hiperłącze do tekstu opisującego taki przykład, gdzie osoba związana z wrocławskim Studenckim Kołem Przewodników Sudeckich robiła wszystko, aby zapisanego pozytywną kartą Polaka za wszelką cenę ośmieszyć:
http://ksp.republika.pl/kto.htm
i notatki prasowej:
http://kspttk.webpark.pl/glos_wlkp.gif

Pozdrawiam,
Lech