Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Dlaczego?

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2004-07-16

Temat: Dlaczego?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-07-15 20:33:20

Jeśli zarządzający niektórymi schroniskami w górach dziwią się, dlaczego nie ma w nich frekwencji, dlaczego znikły obozy wędrowne z młodzieżą, niech sobie przeczytają:

LINK

a zrozumieją, dlaczego...

Temat: Re: Dlaczego?
Autor: Jurek
Data: 2004-07-16 10:59:33

No i. Masz coś nowego, czy dalej te same pierdoły co zawsze.

Temat: Re: Dlaczego?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-07-16 11:14:26

Dla ludzi żyjących wyłącznie dniem dzisiejszym (tą chwilą) i nie mającym przed sobą żadnych perspektyw na przyszłość mogą to być nawet "pierdoły" czy jak to zechcą widzieć.

Dla ludzi, którzy poważnie myślą o przyszłości nie jest to bynajmniej problem bez znaczenia. Wielu zaczyna już zdawać sobie sprawę z faktu, że zdławiono działalność ludzi, którzy kiedyś zaczepiali młodzieży "bakcyla" gór. I robili by to nadal, gdyby nie musieli stosować się do przepisów i zarządzeń Kuratoriów Oświaty, takich jak tu: http://lech-poz.webpark.pl/ostrzezenie.htm

Takie przepisy i zarządzenia są nie tylko zaprzeczeniem głoszonych oficjalnie haseł o potrzebie budowy społeczeństwa obywatelskiego, ale negują aktywność społeczną i sieją czarnowidztwo, że każda wycieczka nie prowadzona przez zawodowego przewodnika wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem.

Zakładanie z góry, że wycieczki w górach mogą prowadzić tylko zawodowi przewodnicy, bo np. przodownik turystyki górskiej PTTK poprowadzi na zgubę, stanowi jawną przeszkodę w rozwijaniu aktywności społecznej i "zarzyna" pozalekcyjną działalność wychowawczą wśród młodzieży.

Uderzają także w interesy PTTK. Poprzez zahamowanie rozwoju turystyki górskiej wśród dzieci i młodzieży akademickiej zagrażają upadkiem schronisk górskich z powodu ich niskiego oblożenia.

Czy ZG PTTK tego nie widzi?

Temat: Re: Dlaczego?
Autor: ~Ojciec dwójki dzieci
Data: 2004-07-16 12:14:52

I dobrze że wydano takie rozporzadzenie. Nie oddam swoich dzieci pod opiekę niewykwalifikowanego "opiekuna". Od 35 lat jestem w PTTK. Poznałem organizację od podszewki(mam nadzieję)Mam wielu przyjaciół i "PRZYJACIÓŁ" w Zarządzie mazowieckim oraz głównym. Nigdy się nie wychylam dlatego jestem tolerowany także przez tych drugich. Widziałem wiele razy jak przyznawane są uprawnienia(ja tobie ty mnie)Wiem zę są oddziały gdzie przodownikiem zostaje się naprawdę uczciwie jednak podejrzewam że jest ich niewiele. Według mnie przodownik pasjonat powinien być pomocnikiem w takich wyprawach ale nie przeszkadzać zawodowcom. Za chwilę pewien szanowany przodownik zacznie udowadnić że on jest najodpowiedniejszy do tej roli że pozostali tylko wyciągają pieniądze. Niech wyciągają !!! Zdrowie i życie moich dzieci jest najważniejsze!!!NIe będę na nich osczędzał!!!
PS. Pewien przodownik wszechobecny w wielu wypowiedziach prawie dostaje furri że odpowiednie przepisy nie pozwalają pracować mu z dziećmi Może to przyjaciel Jerzego S. o którym ostatnio dużo się pisze.

NIe oddam dzieci pod opiekę społeczników!!!

Temat: Re: Dlaczego?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-07-16 12:59:35

W odpowiedzi proponuję lekturę:
http://www.topr.com.pl/_forum/watek.asp?w=17490