Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

OMTTK finał

wszystkich wiadomości w wątku: 34
data najnowszej wiadomości: 2004-06-12

Temat: OMTTK finał
Autor: ~Adrian
Data: 2004-06-08 08:54:59

Na zawodach ogólnopolski było w miarę dobrze. Gorzej było ze strony organizacyjnej. Organizatorzy tak zwani osranizaotorzy źle przeprowadzili ABC źle przeliczali punkty. Wyniki będą za około 3 dni. To jest poprostu śmieszne przecież to są zawody ogólnopolskie.

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~opekun
Data: 2004-06-08 09:12:13

Tak - tegoroczny finał OMTTK od strony organizacyjnej został całkowicie "olany" - począwszy od braku informacji przed konkursem, poprzez rozpoczęcie (nie zaprezentowano poszczególnych drużyn), testy (wszyscy pisali w jednej sali, w ścisku, część grup pewne zadania mogła rozwiązywać np. we własnym pokoju), brak zgrania przy rozpoczynaniu poszczególnych konkurencji (uczestnicy często czekali ponad godzinę z powodu opóźniej z winy organizatorów) po baku dokumentów z konkurencji (na drugi dzień organizatorzy nie posiadali już kart po marszu na orientację).
Nie wiadomo dlaczego sędzia główny Turnieju zniknął w ostatnim dniu rano (nikt nie przejął tej funkcji!). Zastanawiające jest to czy tegoroczni organizatorzy w ostatnim okresie organizowali turniej na jakimkolwiek szczeblu!
Moim zdaniem (oraz sporej części ucestników) Turniej należałoby powtórzyć (na koszt organizatorów) - oczywiście przy innej ekipie organizatorów.

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~pełzak
Data: 2004-06-08 11:02:34

Żal mi tych, którzy wygrali tegoroczne OMTTK, ale uważam, że cały Turniej powinien być anulowany. Co drugie słowo, które cisnęło się na usta w trakcie tej imprezy to: CHAŁA. Już od samego "powitania" było widać, że organizatorzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Ktoś z nas na początku imprezy humorystycznie rzucił hasło: Wylosujmy numerki, a one wskażą miejsca, które zdobyli uczestnicy. Niestety, słowa te okazały się przepowiednią...
Kompletny brak programu krajoznawczego dla młodzieży, słaby (bardzo mało urozmaicony; w końcu nie każdy musi być miłośnikiem hut) program krajoznawczy dla opiekunów, fatalny przepływ informacji, totalne lekceważenie jakichkolwiek sugestii i pytań ze strony organizatorów, skandaliczne przeprowadzenie większości konkurencji (a przede wszystkim ABC),nieznajomość regulaminu Turnieju, niewywieszenie testów z odpowiedziami (lub choćby nawet bez odpowiedzi, ale z samymi pytaniami), tragiczne podsumowanie (w właściwie jego brak)... Wymieniać możnaby było jeszcze długo.
Bardzo zabolało mnie końcowe wystąpienie młodzieńca reprezentującego województwo mazowieckie, który całą winą za KLAPĘ Turnieju obarczył ... opiekunów. Zdawałoby się, że człowiek w jego wieku (bo z pewnością był reprezentantem szkoły średniej) potrafi lepiej OBSEROWOWAĆ I LOGICZNIE wyciągać wnioski...

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: Dudi
Data: 2004-06-08 11:42:38

Fotki (niestety bez komentarza) znalazlem tu:
http://wadowice.pttk.pl/siel04f.htm

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~lukkas90
Data: 2004-06-08 11:39:46

Witam! Byłem na tych zawodach i również nie jestem zadowolony z organizacji konkursu. Sędziowie się nie przygotowali, protokoły z konkurencji byly robione od ręki, w żadnej z konkurencji nie była ustalona dokładna godzina rozpoczęcia. Te zawody to była jedna wielka "GAFA". Przy "uroczystym" zakończeniu zaczęły się "cyrki". Kiedy główny sędzia powidział: "W przyszłym roku odbędzie sie ///PODOBNY/// konkurs w Toruniu" --wszyscy zaczęli się :-) śmiać.

Łukasz

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~Łukasz/Bogatynia
Data: 2004-06-08 11:49:12

W zupełności się zgadzam z powtórzeniem konkursu:-) ,ale w innej miejscowości....

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~PASCAL
Data: 2004-06-08 15:01:17

W chciałem poruszyć temat organizacji tegorocznego OMTTK przez świętokrzyski oddział PTTK! Cała impreza odbyła się w bardzo malowniczo położonym ośrodku Łucznik nad zbiornikiem wodnym w miejscowości Sielpia! Na tym należałoby zakończyć pozytywną część tego opisu, bowiem to co wydarzyło się w dniach 4-7.06.2004 przeszło najśmielsze oczekiwania opiekunów i uczestników. Obsługa techniczna całego turnieju, oraz poszczególnych konkurencji to jedna wielka farsa. Zajęli się tym ludzie kompletnie nieodpowiedzialni i nie mający doświadczenia w organizacji tego typu imprez! Wszystkie konkurencje, pomijając praktyczną część „samarytanki” przeprowadzone były w, delikatnie mówiąc, nieprofesjonalny sposób! Organizatorzy nie potrafili nawet punktualnie zorganizować autokarów, co nie pozwalało zgrać w czasie konkurencji i często powodowało różne komplikacje. Poszczególni sędziowie nie mieli pojęcia o swoich obowiązkach, nie wspominając już o osobie sędziego głównego, który bez słowa opuścił imprezę na dzień przed jej zakończeniem! Całość prezentowała się jak niskiej klasy konkurs powiatowy, a nie impreza rangi ogólnopolskiej. Szczytem wszystkiego okazało się jednak samo zakończenie. Organizatorzy byli konsekwentni i rozpoczęcie ceremonii przeciągali od godz. 10 do 13 kiedy to nastąpiło apogeum. Komandor turnieju spokojnym głosem oznajmił, że przykro mu, ale zakończenie nie odbędzie się. Okazało się, że należy jeszcze raz przeliczyć wyniki wszystkich konkurencji, ponieważ(jak we wszystkim w tym turnieju) pojawiły się nieprawidłowości.. Tak oto wszyscy uczestnicy zabierając ze sobą tylko okolicznościowy znaczek spokojnie wyruszyli w swoje rodzinne strony z wielką nadzieją, że coś takiego już nigdy się nie powtórzy!

PS. „Wirtualne” zakończenie ma odbyć się w najbliższym czasie, a nagrody mają zostać wysłane pocztą, ale mało kto w to wierzy.

Pozdrowienia

PASCAL (zDOLNY ŚLĄSK)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~PASCAL
Data: 2004-06-08 15:48:08

To prawda, że gdy organizacja zawodzi to dopisują uczestnicy! (w miarę)Czysta rywalizacja w szkołach średnich przebiegła w bardzo miłej atmosferze! Wieczorami też stanowiliśmy zgraną paczkę bez większych komplikacji! Dziękuje za to wszystkim uczestnikom, a szczególnie SŁONECZKOM z Chełmży, Medykom z Żar(dzięki wam mogę dzisiaj mówić), Imprezowiczom z Brzegu J oraz temu panu z mazowieckiego, co (pseudo)zakończenie chciał przerobić na „Rozmowy w toku” J Dzięki wam było fajnie!!! Ahs. Zapomniałbym o Gosi którą nazwałbym organizatorką(ale nie chce jej obrażać)! Dzięki WSZYSKIM!!!


PS.Reszta „jest w trakcie organizacji” J

PS2. Dołączam mój numer GG i proszę wszystkich o kontakt 3426324!!!

PASCAL (zDOLNY ŚLĄSK)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~uczestnik
Data: 2004-06-08 17:02:01

<span style="color:blue;">Wiadomość została wycięta. Uprasza się o unikanie wulgaryzmów na forum PTTK. Małgorzata Jakubiak - moderatorka.</span>

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~jarek
Data: 2004-06-08 17:10:41

tak - masz zupełną racje - po prostu chała jak sie patrzy

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~borel
Data: 2004-06-08 17:12:17

według mnie te wszystkie zarzuty są jak najbardziej słuszne, lecz niezapominsjmy o tym że wyzwiska(mimo, że trafne) mogą jeszcze nam zaszkodzić - bo przecież organizatorzy(w tym czasie jak my ich jeżdzimy) podobno zapalczywie siedzą i sprawdzają powtórnie wszystko(liczą i liczą te wódki które już napewno wypili na tych weselach i imprach. Mogą nam tych nagród nie przysłać(powiedzą że zajęła dana ekipa końcowe miejsca)i chuj(sory ale już nie moge wytrzymać)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~podkarpacz
Data: 2004-06-08 17:20:07

spoko - damy rade

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~chomża
Data: 2004-06-08 17:21:09

a najlepsza to ta huta była

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~GrzegorzT-Żary/Wawa
Data: 2004-06-09 01:26:43

Witam wszystkich,
od razu gratuluje 'moim spadkobiorcom' z Zar - Maciek, Rutek, Rufus - gratulacje 2. miejsca. Pogratulowałbym też zwycięzcom, tylko kto nimi jest...
Swoją przygodę z OMTTK skończyłem w tamtym roku, będąc wcześniej na trzech finałach centralnych. I co pozostaje niezmienne, atmosfera jest zawsze świetna. Z organizacją - była lepsza, była gorsza... ale zawsze była. Z tego co słyszałem/czytałem teraz było jej brak. Cóż - szkoda, że organizatorzy nie poprosili o pomoc któregoś z organizatorów poprzednich finałów. Ale pamiętajcie: to przede wszystkim uczestnicy tworzą OMTTK, dopiero potem organizatorzy. Dlatego cieszę się, że po raz kolejny ludzie z całej Polski potrafili się razem dobrze bawić, bogacąc się w doświadczenia i wiedzę - i taka jest idea OMTTK.
Pozdrowienia dla Goni z O-ca (ULŚ górą - Unia Lubusko-Świętokrzyska zawiązana jeszcze w Załęczu w 2003 roku, jakby ktoś się pytał;-) i całej paczki z O-ca.
PS. DO WSZYSTKICH: Mówi/pisze się 'CHŁOPAKI Z ŻAR' a nie 'chłopaki z Żarów', i 'JECHAĆ DO ŻAR' a nie 'do Żarów'.
Do zobaczenia na któryś z OMTTK (mam nadzieję...)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~Adrian
Data: 2004-06-09 09:38:26

Chciałbym jeszcze dopisać, że organizatorzy powinni zagospodarować w niedzielę czas na pójście do kościoła!!!

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~bogatynia
Data: 2004-06-09 15:41:06

No niby tak ale co - chciałbyś lecieć na piechte do Końskich przez dziesięć kilometrów(autobus to pełny luksus przecież jest - no nie?)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~janek
Data: 2004-06-09 15:52:19

są już wyniki?

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~paweł
Data: 2004-06-09 18:53:40

no wlasnie tez kcialbym wiedziec czy są jusz wyniki;-) fakt ze powiedzeli "organizatorzy" ze przyślą do pttk wyniki ale wszyscy wiedzą jak jest z ich słownością.. pozdrawiam wszystkich uczestników:-) dzieki za ten finał bo bez Was to byłby kompletny chlew :-)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~zDolny Śląsk
Data: 2004-06-09 21:36:26

Przyślą może - o ile będą potrafili zorganizować przesyłkę pocztową.

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~ślązak
Data: 2004-06-09 21:41:53

No a wyniki (z tego co tam se pod nosem konwersowali) powinny dojść najpóżniej jutro. Moge sei założyć z każdym kto tylko zechce, że i tak nie będą poprawnie naliczone punkty, a praktycznie nie będzie przecież już możliwości do zaprotestowania(konkurs zostanie zakończony).

Ps. Ciekawe jak sie ci "organizatorzy" bawią na tych weselach.

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~rafał
Data: 2004-06-09 22:17:30

Czy ktoś może wie w której dokładnie miejscowości w przyszłym roku odbędzie sie OMTTK?

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~Adrian
Data: 2004-06-10 10:18:17

Przecież oniżle oceniali konkurencje w ABC jedną maks można było dastać 10 pkt a za inną 50 a powinno być wszystko po 20 pkt. Jeśli ktoś zawalił Bardziej ocenianą konkurencje to przegrał a powinno być wszystko równne

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~Łukasz/Bogatynia
Data: 2004-06-10 11:49:14

Najprawdopodbniej w województwie Kujawsko-Pomorskim w Toruniu, ale niestety tak twierdzili tylko tegoroczni organizatorzy :-)

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~Adrian
Data: 2004-06-10 14:14:05

Na 100% koło torunia chyba w oborch

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~RAFAŁ
Data: 2004-06-10 14:16:07

Spoko - dzięki. Mam zamiar sie tam wybrać ale nigdy nic nie wiadomo.
Może będzie lepsza organizacja(jak będzie organizacja w ogóle to już właściwie sukces).

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~rafał
Data: 2004-06-10 14:26:16

napewno w oborach tzn. koło rypina?

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~GO$A
Data: 2004-06-10 18:12:11

Już 7 razy z byłam na finale centralnym OMTTK, ale to, co było w tym roku to lekka przesada. Wszyscy wiedzą jak to wyglądało. Chciałabym tylko dodac, że za rok finał jest w woj. kujawsko-pomorskim i będę pomagała w jego przygotowaniu. napewno nie będzie on podobny do tegorocznego. już ja się o to postaram...

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~GO$A
Data: 2004-06-10 18:21:22

Turniej najprawdopodobiniej będzie w BACHOTKU, a nie w żadnych Oborach!!!

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~ROMEK
Data: 2004-06-11 18:59:21

heyah! Są juz wyniki?

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~ROMEK
Data: 2004-06-11 18:59:21

heyah! Są juz wyniki?

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~:/
Data: 2004-06-11 19:08:11

Sam se powtarzaj turniej. Jak jesteś ostatni to już twój pech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~marcin
Data: 2004-06-11 19:29:26

jest tu ktoś z RUMI z gimnazjum??
jak tak to niech sie odezwie. tu jeden z tych ślązoków!!!

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~Łukasz/Bogatynia
Data: 2004-06-12 13:08:26

Jestem przekonany ,że wyników nie bedzie. Myśle ,ze bedzie trzeba niedlugo wyslac maila do ZG PTTK'u.

Temat: Re: OMTTK finał
Autor: ~GO$A
Data: 2004-06-12 13:16:19

Może wyniki już są, a my o tym nie wiemy?
Jeśli ktoś będzie je widział, to dajcie znać!