Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

samochodem na ukraine

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2004-05-22

Temat: samochodem na ukraine
Autor: ~chiqita
Data: 2004-05-09 21:32:39

Hej! sluchajcie mma maly problem natury technicznej chcial bym sie czegos dowiedziec wiecej o poruszaniu sie i przejazdach po ukrainie a dokladnie na krym samochodem. chodzi mi głownie abyscie troszke doradzili czy bardziej sie oplaca samochodem ( fiat uno na gaz) czy tez moze lepiej pociagiem jaki jest stan dróg jak podchodzi do tego wszytskiego tamtejsza policia czy nie robi prolemów a takze jakies warsztaty naprawcze czy istnieja po drodze... ogólnie wszytsko co wam slina na jezyk przyniesie na temat samochodu na ukrainie. I oczywiscie mozecie jeszcze wspomniec jakies ogólne rady na temat takiego wyjazdu zakwaterowanie, ceny, stosunek tamtejszych ludzi do turystów itp. Z góry wielkie dzieki.

Temat: Re: samochodem na ukraine
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-05-10 09:18:32

Witam!!!

Zajrzyj koniecznie na alt.pl.ukraina. Zacznij od przejrzenia archiwum - bodaj z miesiąc temu ukazał się bardzo ciekawy tekst opisujący podróż samochodem na Krym. Dodatkowo w zasobach WWW nie zapomnij o suputnyku.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: samochodem na ukraine
Autor: ~Paczyniak
Data: 2004-05-22 13:26:52

Z tego co zauważyłem to tereny Ukrainy a w szczególności obszary nie zabudowane lub wsie mają beznadziejne drogi. Przynajmniej tak było na Huculszczyźnie w 2002 roku. Tamtejsi kierowcy powinni wygrywać rajd Paryż-Dakar bo po takich drogach to i Hołowczyc bał by sie jeździć. Pociągiem nie jechałem więc Ci eni doradzę.
Ale.... Jeśli masz Mercedesa - nie jedź
jeśli masz terenówkę- jak najbardziej możesz udać się w taką eskapadę. :-)
Pozdrowienia Paczyniak