Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Planowanie wycieczki szkolnej

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2004-06-01

Temat: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: ~Stanisława Ż.
Data: 2004-05-06 20:05:30

Postanowiliśmy z kl. II LP zaplanować półtoradniową wycieczkę autokarową z Radomyśla Wielkiego do Wrocławia. Na trasie dojazdu interesuje nas jednorazowy dłuższy postój w zabytkowym miejscu i ewentualnie inna trasa powrotu. We Wrocławiu planujemy wynająć przewodnika na co najmniej 5 godzin. Jeśli ktoś organizował podobną wycieczkę szkolną, to proszę o podpowiedź.

Temat: Re: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: Waldek
Data: 2004-05-08 08:23:12

A co Cię dokładnie interesuje? W czym masz problem? Jeśli potrzebujesz przewodnika we Wrocławiu, mogę zaoferować swoją pomoc...

A co do samej trasy, to nie wiem gdzie może być problem? Gdybyś sprecyzowała o co Ci chodzi, byłoby latwiej Ci pomóc...

Temat: Re: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: ~Stanisława Ż.
Data: 2004-05-08 16:41:43

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli ma Pan uprawnienia i mogę otrzymać potem rachunek vatowski oraz jest Pan zarejestrowanym przewodnikiem, to bardzo chętnie skorzystam z oferty.
Proszę o zaproponowanie trasy całodniowej (przynajmniej 8 godz.) we Wrocławiu. Interesuje mnie jeszcze jedno lub dwa zabytkowe miejsca na trasie Kraków - Wrocław. Może Opole, wcześniej planetarium w Chorzowie, ruiny zamku w Będzinie lub inne miejsca zabytkowe na trasie Opole - Wrocław. Planujemy w nocy wyjechać, prawie cały dzień spędzić we Wroclawiu i późnym wieczorem wyruszyć na drogę powrotną za Tarnów. Jeśli może Pan pomóc radą, to bardzo proszę !

Temat: Re: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-05-08 19:50:39

Uf! Ale wyrypa. Jak się zwiedzi rano planetarium w Chorzowie lub zamek w Będzinie, to we Wrocławiu będzie się na obiad. A gdzie te 8 godzin zwiedzania Wrocławia? Autobus to nie samolot. Jeżeli ta wycieczka ma mieć sens, to powinna mieć 3 dni i wtedy można spokojnie coś zwiedzić po drodze i sam Wrocław. W 1 dzień to można zwiedzić wyłącznie Wrocław, no może jeszcze zamek z Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Szybki dojazd zapewnia wyłącznie autostrada, a przy niej nie ma nic ciekawego. Wszystko co ciekawe jest przy bocznych drogach, na których w ciągu dnia są korki, zwłaszcza w rejonie Będzina i Chorzowa.

Temat: Re: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: ~Stanislawa Ż.
Data: 2004-05-09 07:50:31

DZIĘKI ZA POMYSŁ ZWIEDZENIA MUZEUM PIASTÓW ŚLĄSKICH W BRZEGU !
CZEŚĆ !

Temat: Re: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: ~Taju z Brzegu
Data: 2004-05-09 19:18:11

W ślad za kolegą Waldkiem(pozdrowienia dla niego) z Wrocławia deklaruję pomoc przewodnicką w zwiedzeniu zamku i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, naprawdę warto. Boję się jednak, że wycieczka będzie nazbyt intensywna krajoznawczo dla młodzieży jak na tak krótki czas jej trwania

Temat: Re: Planowanie wycieczki szkolnej
Autor: ~Colberg
Data: 2004-06-01 00:03:18

Wybacz. Ale Twój rodzaj turystyki to dręczenie młodzieży... ;-)
Męcząca i długa podróż autokarem - to raz. Bardzo intensywny program krajoznawczy - to dwa. Niepewność co do oratorskich kompetencji nieznanego przewodnika - to trzy.
Zbyt długo pracuję z młodzieżą i zbyt wiele wycieczek zorganizowałem, abym mógł wierzyć w sukces pedagogiczny takiego wyjazdu. No chyba że chcesz obrzydzić Wrocław lub krajoznawstwo w ogóle...
Po "dwóch - trzech" godzinach intensywnego zwiedzania młodzież dostaje "głupawki". A co dziać będzie się po 5 godzinach????