Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Góry Świętokrzyskie na rowerze

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2004-04-20

Temat: Góry Świętokrzyskie na rowerze
Autor: ~Irek
Data: 2004-04-12 17:38:14

Cześć. Chciałbym pojeździc na rowerze w Górach Świętokrzyskich w związku z tym mam pytanie. Czy są tam poprowadzone jakieś szlaki rowerowe i jaki jest ich poziom trudności?

Temat: Re: Góry Świętokrzyskie na rowerze
Autor: ~michal
Data: 2004-04-13 08:32:00

bylem w Gorach Swietokrzyskich co prawda kilka lat i nie wiem czy cos sie zmienilo na lepsze :-)

moja trasa to Nowa Slupia - podejscie do Swietego Krzyza - zjazd i dalej czerwonym szlakiem na Lysice, 80% podjazd rowerem - zjazd do Sw. Katarzyny - powrot asfaltem i szutrami przez Bodzentyn do Nowej Slupii

polecam michal

Temat: Re: Góry Świętokrzyskie na rowerze
Autor: ~Łukasz z Kielc
Data: 2004-04-14 15:21:02

W Górach Świętokrzyskich jest mnóstwo dróg nadających się do jazdy na rowerze. Niestety :-(( wiele z nich jest oznaczona jako szlaki piesze a nie rowerowe . kolejna kwestią jest to czy masz zamiar ostro pojeździć po górach czy raczej turystycznie. Jeżeli turystycznie to najlepiej trasy leśne pomieszać z trasami asfaltowymi (wtedy można zwiedzić o wiele więcej ). Jeżeli interesuje cie jazda wyczynowa to możesz się wybrać w okolice Kielc (góra Telegraf, Pierścienica, Pasmo Zgórskie polecam niedaleko jest Jaskinia Raj i Zamek w Chęcinach). Życze miłej przejażdżki!!!

Temat: Re: Góry Świętokrzyskie na rowerze
Autor: ~Gregu
Data: 2004-04-18 01:27:39

Szlaki rowerowe po Górach Świętokrzyskich omijają to co najlepsze.Proponuję jazdę po wyznaczonych szlakach turystycznych.Mając "górala" i niezłą kondychę można zobaczyć to co najwartościowsze, no może poza odcinkiem od Św.Katarzyny przez Łysicę do przełęczy huckiej i od Św.Krzyża do Nowej Słupi.

Temat: Re: Góry Świętokrzyskie na rowerze
Autor: ~Irek
Data: 2004-04-20 10:28:52

Start nastapi w Kielcch. Interesuje mnie reczej styl jazdy rekreacyjny, bo grupa będzie liczyła więcej osób o umiejętnościach raczej słabych do tego obciążonych sakwmi. A co wiecie na temat noclegów? Czy warunki zakwaterowania i ceny są mniejwięcej wyrównane?