Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Imprezy na Orientacje

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2006-06-12

Temat: Imprezy na Orientacje
Autor: ~miki
Data: 2004-04-08 09:15:34

mama pytanie co do punktów karnych. starałem sie znaleźć odpowiedzieć na swoje pytanie czytając dokłądnie regulamin ze strony ino.pttk.pl ale niestety nie udało mi się wyciągnąć wniosku.
Oto moje pytanie:
biegnie sobie po lesie na INO stoje w punkcie w którym WG MNIE powinien być punkt kontrolny, ale go nie ma. Wpisuje BPK. Na mecie dowiaduje się że ten PK był ale w innym miejscu. ILE PUNKTÓW KARNYCH otrzymuje za to?

Temat: Re: Imprezy na Orientacje
Autor: ~Maciek Bogdański
Data: 2004-04-13 20:00:07

IMO jesli ten punkt byl w innym miejscu niz na mapie, to powinienes dostac 0 (slownie:zero) punktow karnych. Natomiast ktos kto potwierdzil ten punkt (stojacy w innym miejscu - zakladam ze dalej niz 5mm w skali mapy) powinien otrzymac punkty za punkt mylny + za brak punktu (czyli za niewpisanie BPK).
Ale zaznaczam ze to opinia osoby ktora troche chodzi na INO, ale nie autorytetu.
Pozdrawiam
M.B.

Temat: Re: Imprezy na Orientacje
Autor: ~kaśka
Data: 2004-04-14 13:24:37

zastanawiam się czy nie byliśmy na tej samej imprezie w Rumi.:-) Tam było tak, że organizator zaznaczył na mapie źle punkt kontrolny (cmentarzyk). W rzeczywistości powinno byc tak. Przybiegasz, nie ma, piszesz BPK masz zero pkt karnych. Problem polegał w naszym przypadku na tym , że o ile dopuszczasz myśl że ktoś zerwał lampion, to trudno pojąć gdzie się podział cmentarz :-)iwszyscy go szukali aż znaleźli jakieś 2 CENTYMETRY ( na mapie) dalej
ale rzeczywiście powinno chyba być tak, że ty zero inni -90 za brak i może jeszcze za zaznaczenie mylnego
Może spytasz w www.neptun.gda.pl, a jeżeli rzeczywiście byłeś na "spartanie" to organizator bił się w pierś i prosił o przebaczenie ( robił to pierwszy raz) obiecując solennie poprawę :-)

Temat: Re: Imprezy na Orientacje
Autor: ~Maciek Bogdański
Data: 2004-04-15 19:55:32

Ja rzeczywiscie bylem na tej imprezce, i dlatego moge byc nieco nieobiektywy (w koncu chcialbym zeby prawidlowym rozumowaniem bylo tak jak ja zrobilem:-)
Ale mimo niedociagniec zabawa byla przednia, i na nastepna mam nadzieje tez uda mi sie pojsc.

Temat: Re: Imprezy na Orientacje
Autor: ~Przemek
Data: 2004-04-15 21:35:06

Zasady punktacj i współzawodnictwa
w turystycznych Imprezach na Orientację PTTK

II. Punkty kontrolne

4. Jeżeli odległość ustawienia PK od miejsca charakterystycznego zaznaczonego na mapie jest większa niż 2 mm w skali mapy, to zespół nie ma obowiązku jego odszukania i za brak potwierdzenia tego punktu nie może być ukarany.

http://ino.pttk.pl/

Ten przepis odpowiada na owe zapytanie. Większe kontrowersje może budzić pytanie jak potraktować ekipę, która znalazła i wpisała potwierdzenie punktu znajdującego się w odległości większej niż dopuszczalna odchyłka w skali mapy. Interpretując tylko tego przepisu pozwala nie ukarać takiej załogi, jednak to organizator może w takim przypadku decydować o punktacji, zwłaszcza gdy owa odległość znacznie przekracza 2 mm w skali mapy. A co do incydenty z imprezy w Rumii się wstrzyma od głosy ponieważ również byłem uczestnikiem.

Temat: Re: Imprezy na Orientacje
Autor: swierszczu
Data: 2006-06-12 20:47:01

jeżeli później spojrzałeś na wzorcówkę i stwierdziłeś że byłeś w złym miejscu a prawidłowy PK stał tam gdzie powinien a ty wpisałeś BPK to dostaniesz -30 za punkt mylny oraz -90 za brak PK. ale jeśli punkt stał dalej niż 2mm w skali mapy od miejsca prawidłowego i wpisałeś BPK to dostaniesz 0 karnych