Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

najpiekniejsza kraina

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2004-03-24

Temat: najpiekniejsza kraina
Autor: ~KOSTEK
Data: 2004-03-12 11:16:39

Roztocze to najpiekniejsz kraina w polsce i na swiecie.Zwłaszcze okolice Hamerni jesli ktos sie tam wybiera to bardzo bardzo polecam.Tylko nie niszczcie tej krainy bo to wielki grzech.Ja sie tam wychowałem i wiem ile to dla mnie znaczy przechadzanie sie tamtymi sciezkami.Ratujmy wiec ROZTOCZE,TYLKO WSPOLNYMI SIŁAMI OSIĄGNIEMY SUKCES!!!!!!!!!!

Temat: Re: najpiekniejsza kraina
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-03-12 14:28:05

Najpiękniejsza w polskim świecie jest Wyżyna Krakowsko-Częstochowska.
A najpiękniejszy widok na Świecie jest z Chełmna i nic tego nie zmieni.

Temat: Re: najpiekniejsza kraina
Autor: Ewa Polańska
Data: 2004-03-12 21:23:24

Zaraz, zaraz ..... a Suwalszczyzna, a Skalne Grzyby ...To sa dopiero cuda. Trzeba wejsc na Suwalska Fudzijame, usiasc twarza na zachod i podziwiac, podziwiac, podziwac pagorki udekorowane kolorami roznych upraw i nieksztaltne laski , a pomiedzy tym blyskajace w sloncu jeziorka. Albo przespacerowac sie szlakiem z Batorowa zatrzymujac sie co kilkadziesiat krokow, by podziwiajac niesamowite formy skalnych grzybow pochowane wsrod drzew.
W jakim innym panstwie jest to wszystko ; i roztoczanskie szumy: i jurajskie skalki; i suwalskie jeziorka; i dolnoslaskie formy skalne. No powiedzcie gdzie :-)

Temat: Re: najpiekniejsza kraina
Autor: Andrzej S.
Data: 2004-03-15 19:35:20

Oczywiście najpiękniejsza jest Nizina Śląska wraz z fragmentem Pradoliny Wrocławskiej. Szczególnie w połowie drogi między Opolem a Wrocławiem. A najpiękniej wyglądają poldery naodrzańskie po letnich wezbraniach Odry w Stobrawskim Parku Krajobrazowym, widziane ze skarpy Równiny Grodkowskiej.
Chyba nikt nie wątpi?
A.

Temat: Re: najpiekniejsza kraina
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2004-03-18 17:56:35

Prześcigacie się Koleżeństwo w opisie, która kraina w Polsce jest najpiękniejsza. Ja uważam, że cała Polska jest urokliwa. Każda kraina ma w sobie coś niepowtarzalnego. Charakterystycznego tylko dla niej. Może to być ciekawy krajobraz i wtopione w nim zabytki architektury lub charakterystyczny dla niego drzewostan ( np. Mazowsze i wierzby).

Temat: Re: najpiekniejsza kraina
Autor: ~Edward
Data: 2004-03-24 06:22:26

Kto chce poznać uroki tej przepięknej krainy wiosną to zapraszam na I Ogólnopolski Rajd Rowerowy po Roztoczu (przewiduje się również krótkie wędrówki piesze)
termin 7-9 maja br. Szczegóły wkrótce na naszej stronie inter.
http://zamosc.pttk.pl