Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

KRYM

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2004-03-18

Temat: KRYM
Autor: ~Łukasz
Data: 2004-03-06 17:01:43

Czy ktoś z Was był może na Krymie? chciałbym się wybrać tam w tym roku. Proszę o praktyczne informację: noclegi, ciekawe miejsca, ubezpieczenia, wizy, środki transportu itd. Z góry WIELKIE DZIĘKI !!!

Temat: Re: KRYM
Autor: Rentgen
Data: 2004-03-07 19:47:51

>Czy ktoś z Was był może na Krymie? chciałbym się wybrać tam w tym roku. Proszę o praktyczne informację: noclegi, ciekawe miejsca, ubezpieczenia, wizy, środki transportu itd. Z góry WIELKIE DZIĘKI !!!

PO pierwsze polecam przewodnik wydawnictwa Bezdroża "Krym - półwysep rozmaitości" http://www.bezdroza.com/?page=shop/flypage&product_id=567 Na rynku dostepne jest juz drugie wydanie. Jest jeszcze przewodnik Pascala, ale go nie znam.
Po drugie polecam www.google.pl - wystarczy wpisać słowo "Krym" i wyskoczy mnóstwo stron wraz z praktycznymi poradami.
Po trzecie polecam archiwum grupy dyskusyjnej alt.pl.ukraina a tam równiez znajdziesz mnóstwo informacji o Krymie.

Noclegi: na Krymie spi sie pod namiotem (w gorach) na dziko, albo na prywatnych kwaterach (w miastach) za pare hrywien. Kwaternicy sami Cie znajdą :-)

Ciekawe miejsca: a co Cie interesuje? Na Krymie masz wszystko: góry (ponad 1500 m.n.p.m), step, morze (Czarne i Azowskie), klify (zachodnie wybrzeże), piaszczyste (Sudak) lub kamieniste plaże (wszedzie indziej), zabytki antyczne (Hersonez), tureckie (Bakczysaraj), rosyjskie (Wielka Jałta i Sewastopol), karaimskie (Czufut Kale) genueńskie (twierdza w Suadaku)i wiele innych, a także ludne miasta (Sewastopol i Symferopol), kurorty (tzw Riwera krymska), jak i odludne pustkowia (góry i dzikie plaże).
Poczytaj sobie w przewodniku!!!

Dojazd: autobusem o Lwowa. Ze Lwowa dwa pociągi dzienie do Symferopola. Szczegóły w przewodniku Bezdroży.

Wizy: Polacy nie musza mieć wiz przy wjeździe na Ukrainę.

Jednym slowem kup sobie przewodnik, poczytaj, a potem zadawaj pytania, chetnie odpowiem.

Pozdrawiam
Regent

Temat: Re: KRYM
Autor: ~OA PTTK - Kraków
Data: 2004-03-07 22:34:31

Opracowaliśmy program wycieczek krajoznawczych na Krym. Od 3 lat realizuje je nasze biuro Eko-Tourist patrz www.eko-tourist.krakow.pl
Zapraszamy!

Temat: Re: KRYM
Autor: ~karolina
Data: 2004-03-08 14:34:28

najtaniej i najwygodniej jest wyruszyć na krym pociągiem ze lwowa do Odessy(dwie doby w jedną stronę koszt ok.25 zł)noclegi bez problemu można znaleść już na miejscu(oferty na dworcu w Odessie)można większą ilością osób wynająć daczę i wyruszać na wycieczki lokalnymi środkami transportu tanio.wskazana znajomość rosyjskiego i zdolność targowania się.Wiz na razie nie ma można ubezpieczyć się na własną rękę.Super wyprawa tania,pełna przygód naprawdę polecam!

Temat: Re: KRYM
Autor: ~Łukasz
Data: 2004-03-08 15:33:07

Wszystkim, za okazaną pomoc, SERDECZNE DZIĘKI !!!

Temat: Re: KRYM
Autor: ~aga
Data: 2004-03-13 12:52:35

Polecam też wycieczki organizowane przez PTTK Rzeszów- ja się w tym roku na takową sama wybieram :-)

Temat: Re: KRYM
Autor: ~Darek
Data: 2004-03-18 14:42:55

2 doby do Odessy???? 10-12 godzin zależy jakim pociagiem, bezpośrednio do Symferopola 20-22 godziny! Polecam przejazd tam lub z powrotem właśnie przez Odessę, piekne miasto, sam tak zrobiłem w zeszłym roku, z powodu braku biletów powrotnych, wracałem też przez Odesse!