Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Konta e-mail i inne...

wszystkich wiadomości w wątku: 42
data najnowszej wiadomości: 2004-01-21

Temat: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-02 14:44:29

Witam!!!

Mam do Was pytanie. Co sądzicie o pomyślenie uruchomienia na serwerze PTTK kont e-mail tudzież miejsca na prywatne strony WWW dla członków PTTK?

Jeden niestety jest warunek - taka usługa byłaby częściowo odpłatna. Piszę "częściowo", gdyż byłaby to niewielka suma - rzędu kilkunastu złotych rocznie.

Konto e-mail miałoby np. 50 MB miejsca na korespondencje, bardzo wysoki limit transferu (np. 10 GB miesięcznie) i możliwość korzystania przez stronę WWW.

No i oczywiście żadnych reklam.

Czy to dobry pomysł? Spotkałem się z opinią, że taka odpłatna usługa dla własnych członków zepsułaby wizerunek PTTK.

To może lepiej uruchomic dla członków PTTK konta darmowe? Wtedy jednak pojawiłyby sie limity transferu, na dysku byłoby 5MB, a konta stałyby na wolniejszym serwerze. Czy jednak taka usługa ma sens, skoro każdy może sobie założyć darmowe konto e-mail w 3 minuty na dowolnym portalu? Z drugiej strony byłby to zawsze jakiś ukłon Towarzystwa w stronę jego członków.

Oczywiście najlepiej byłoby uruchomic konta dla członów PTTK z parametrami jak napisałem na początku, a z ceną mojej drugiej propozycji. Ale chyba domyślacie sie, że to utopia... :-)

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?

Zajrzyjcie też tutaj:
http://www.pttk.pl/ankieta.php?ktora=25

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-02 15:21:58

Ja osobiscie konta nie potrzebuję, gdyż posiadam już 5, ale jestem zdania ze kwota 15 zł za rok za konto - to żadna suma.

Na podobnej zasadzie funkcjonują u nas konta w domenie SKPG.GLIWICE.PL
Płacimy po 10 zł na rok, a pieniądze idą na koszty utrzymania serwera i domeny. A nawet jak administrator zarobi na tym 30 zł - to nic się starsznego nie stanie ;-).
Dodatkowym bonusem byłaby możliwość zakładania własnych stron.
Nie jest wykluczone, zę np. kluby turystycznme skorzystałyby z tej oferty. Ja namawiam takie "Rysie" do przeniesienia strony na domenę PTTK zamiast mieć ją jak na razie w domenie prv. Zawsze domena PTTK-owska ładniejsza.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-02 16:00:25

Witam!!!

> Na podobnej zasadzie funkcjonują u nas konta w domenie
> SKPG.GLIWICE.PL. Płacimy po 10 zł na rok, a pieniądze idą na
> koszty utrzymania serwera i domeny.

Tak też sobie pomyślałem - no ale jeśli miałoby to zepsuć wizerunek PTTK? Jak to jest Basiu Twoim zdaniem?

> A nawet jak administrator zarobi na tym 30 zł - to nic
> się strasznego nie stanie. ;-)

Nie zarobi... :-)

> Dodatkowym bonusem byłaby możliwość zakładania własnych stron.

Właśnie.
A jakby do konta e-mail możnaby było za dodatkowe 10 złotych wykupić sobie 50MB na stronę WWW z obsługą PHP, konto FTP, limit transferu 10 GB miesięcznie na szybkim serwerze?

Co o tym myślicie?

> Nie jest wykluczone, zę np. kluby turystycznme skorzystałyby z tej oferty.

Kluby od nowego roku będą miały strony na serwerze PTTK bezpłatnie całkiem oficjalnie. Trudno - będę miał więcej roboty - ale wystąpiłem do Sekretarza Generalnego z wnioskiem o zgodę na taki układ. Póki co już i tak niektóre mają, tylko na razie staram się o tym głośno nie mówić. Nie ma co chować głowy w piasek - czas na koła i kluby na serwerze PTTK.

> Ja namawiam takie "Rysie" do przeniesienia strony na domenę PTTK
> zamiast mieć ją jak na razie w domenie prv.

Powiedz im, że muszą sobie zdawać sprawę, że alias prv.pl jest własnością prywatną i właściciel w każdej chwili może przestać wyrażać zgodę na bezpłatne z niego korzystanie. A co wtedy z wysiłkiem poświęconym reklamie strony? Co z materiałami drukowanymi - typu foldery, plakaty, ulotki itd.

Dodatkowo PTTK daje miejsce na stronę. A prv.pl to tylko alias na jakąś już istniejącą gdzieś stronę(najczęściej na jakimś bezpłatnym serwerze portalowskim).

> Zawsze domena PTTK-owska ładniejsza.

A to chyba oczywiste! ;-)

Pozdro,
Łukasz

PS. Dodam, że warto zabierać głos w tym wątku, bo od niego może zależeć los tego pomysłu...
Ł.A.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: ~Juu
Data: 2003-12-02 16:09:00

Witam, uważam, że w pierwszej kolejności powinny być spełnione zobowiązania w stosunku do Zarządów Oddziałów PTTK. Dla Oddziałów nie posiadających własnych stron www i nie umiejących ich zrealizować powinien być opracowany uproszczony szablon do wypełnienia standardową treścią z adresami poczty e-mail i z odnośnikami do strony głównej ZG PTTK. Ponadto na stronie głównej ZG PTTK powinny być zamieszczane druki sprawozdań ZG PTTK (organizacyjne, finansowe, itp.) oraz gotowe wzory różnych dokumentów PTTK (organizacyjncyh i finansowych), np. druk organizacyjny TK-K, TK-O (np. Word, Excel), druki sprawozdań, druk sprawozdania finansowych (np. Word, Excel). Na pewno taka strona www byłaby bardziej użyteczna dla Zarządów Oddziałów PTTK i ułatwiałaby sporządzanie sprawozdań wymaganych przez ZG PTTK.
Nie eliminuje to sfery prywatno - koleżeńskiej. Ale tu, ten kto chce mieć własną stronę i konto pocztowe może to osiągnąć bez problemów na innych bezpłatnych serwerach www.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Jacek Potocki
Data: 2003-12-02 16:34:38

"Konto e-mail miałoby np. 50 MB miejsca na korespondencje, bardzo wysoki limit transferu (np. 10 GB miesięcznie) i możliwość korzystania przez stronę WWW.

(...) To może lepiej uruchomic dla członków PTTK konta darmowe? Wtedy jednak pojawiłyby sie limity transferu, na dysku byłoby 5MB, a konta stałyby na wolniejszym serwerze."

To może opcja pośrednia. Wariant minimum za darmochę, a jeżeli ktoś chce lepsze parametry, to niech parę złotych zapłaci (o ile takie rozwiązanie byłoby technicznie możliwe). Tym niemniej i tak nie sądzę, żeby nastąpił jakiś szturm na pttk-owskie serwery.

pozdrawiam

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-02 16:23:49

Witam!!!

> Witam, uważam, że w pierwszej kolejności powinny być spełnione
> zobowiązania w stosunku do Zarządów Oddziałów PTTK.
> Dla Oddziałów nie posiadających własnych stron www i nie umiejących
> ich zrealizować powinien być opracowany uproszczony szablon
> do wypełnienia standardową treścią z adresami poczty e-mail
> i z odnośnikami do strony głównej ZG PTTK.

Ciekawe zobowiązanie... ;-)
Przypomnij mi, która uchwała Walnego Zjazdu nałożyła na ZG PTTK obowiązek robienia stron oddziałom? Bo jakos mi z głowy wyleciało... :-)

Ponadto nie wyobrażam sobie sytuacji, w które NIKT z oddziału nie umie zrobić prostej strony WWW. Umie to już wiekszość absolwentów podstawówek posiadających komputery w domu. Dla działacza w oddziale poproszenie syna o napisanie paru prostych zdań w internecie i wrzucenie ich na konto (udostępniane wszak przez ZG oddziałom bezpłatnie) to chyba nie taki wielki wysiłek?

Zresztą z doświadczenia wiem, że dla działaczy argumentem za "niemaniem" strony nie jest nieumiejętność jej stworzenia, tylko brak dostępu do internetu w siedzibie oddziału. Jest to oczywiście argument nie do końca przemyślany, lecz mimo to najczęściej wysuwany.

Pomijam już pytanie: "Po co?". Wszak jeśli nikt z oddziału nie umie lub nie jest w stanie znaleźć kogoś kto umie podstawy HTML-a (prostą stronę można zrobić po dwugodzinnym zapoznaniu się z dowolnym internetowym kursem HTML-a), to oznacza, że nawet jak raz ten szablon wypełnią, to i tak będzie on potem wisiał nie aktualizowany ładne parę lat...

> Ponadto na stronie głównej ZG PTTK powinny być...

Świat powinien być piękny i kolorowy, a ludzie zdrowi i bogaci... :-)
Oczywiście wszystko zmierza do tego aby predzej czy później lista Twoich postulatów została spełniona w całości. Wszak i tak na stronie PTTK już sporo jest.

Na pewno druki jednak nie będą w formacie Worda tudzież Excela - ale to już uwaga techniczna.

> Nie eliminuje to sfery prywatno-koleżeńskiej.

Właśnie. Bo póki co ani słowa nie ma w odpowiedzi na moje pytania... :-)

> Ale tu, ten kto chce mieć własną stronę i konto pocztowe może
> to osiągnąć bez problemów na innych bezpłatnych serwerach www.

Parametry konta, kolego, parametry konta...
Moja propozycja, to jakość za półdarmo (nawiązując do pewnej reklamy). Jakby konta bezpłatne miały jakąkolwiek wartość firmy oferujące konta komercyjne już dawno by pobankrutowały.

Zresztą zobacz tutaj:
http://poczta.onet.pl/oferta/1083899,produkt.html
Analogiczne konto (z większą ilością obostrzeń typu maksymalna przesyłak itd.) za ponad dwa razy większą cenę. A wszak ten portal oferuje również darmowe konta... :-)

Rozumiem z Twojego listu, że Twój głos jest przeciw?

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-02 16:39:52

Witam!!!

> To może opcja pośrednia. Wariant minimum za darmochę,
> a jeżeli ktoś chce lepsze parametry,
> to niech parę złotych zapłaci.

To rozsądna propozycja. :-)

Tyle tylko, że takie rozmnożenie oferty zamienia PTTK niemal w providera internetowego. :-)

Z tymi kontami bezpłatnymi jest taki problem. Musiałyby stać one na wyłącznie naszej maszynie i być administrowane społecznie - wszak mają być bezpłatne. ZG PTTK musiałoby zatem zasponsorować maszynę i łącze. Oczywiście można wykorzystać router stojący w ZG PTTK i łącze którym jest podłączone biuro ZG PTTK. Brakuje tylko tych społecznych adminów. Choć sądzę, że i to może byłoby do przeskoczenia...

Jednak ciekawi mnie jedno. Po co? Po co komu darmowe konto na serwerze PTTK, skoro może takie samo mieć na portalach?

Ale może nie mam racji - dyskutujmy. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Jacek Potocki
Data: 2003-12-02 17:02:17

"Jednak ciekawi mnie jedno. Po co? Po co komu darmowe konto na serwerze PTTK, skoro może takie samo mieć na portalach?"

No właśnie o tym mówię - dlatego nie przypuszczam, żeby miała nastąpić inwazja na serwer ZG. :-)

pozdrawiam

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: ~Juu
Data: 2003-12-02 16:50:55

Na Walnym to działacze mają inne sprawy do załatwienia. Część uprawia poezję odświeżając uchwały z poprzednich Zjazdów, część prowadzi lobbing na rzecz "przepchnięcia" swoich prezesów i działaczy ze swoich regionów, część chce "przejść do historii" obwieszczając z mównicy, że wiedzą, jak ciągnąć ten wózek z napisem "PTTK", itd. , itp. Zjazd był w roku 2001 i na temat możliwości internetu w zakresie usprawniania komunikacji i wymiany informacji wiedzieli tylko nieliczni, młodsi wiekiem delegaci. Do dzisiaj, myślę, że większość członków ZG PTTK, GKR PTTK i GSK PTTK nie posiada swoich kont pocztowych do komunikowania się z "plebsem" w sprawach dużej i małej rangi. I w ten sposób telefony w ZG PTTK grzeją się przez 12 godz. na dobę, bo wszyscy w każdej drobnej sprawie dzwonią do centrali. Itd. itd.
Nie jestem przeciw prywatnym kontom dla wszystkich członków PTTK (na początek ok. 20 tys. kont dla członków kadry PTTK), ale myślę, że w pierwszej kolejności należałoby zapewnić konta członkom ZG PTTK, GKR PTTK, GSK PTTK, Przewodniczącym Komisji i Rad ZG PTTK, prezesom Oddziałów PTTK i Oddziałom PTTK. I należałoby te adresy upublicznić dla wszystkich członków PTTK. Póki co tylko nieliczni z członków ZG PTTK występują publicznie na forum nie kryjąc swojej funkcji i poglądów.
Sprawa dostępu do internetu w Oddziałach PTTK nie ma nic wspólnego z obecnością komputera w biurze Oddziału PTTK. Oddział może równie dobrze być obsługiwany na prywatnym komputerze prezesa, sekretarza lub innego członka Zarządu Oddziału. Jeszcze do niedawna komputer w słabo zabezpieczonym lokalu biura PTTK mógł spowodować tylko kłopoty, np. włamania.
W sprawie innych kont prywatnych należałoby po prostu przeprowadzić kalkulację finansową. O ile się orientuję, to ZG PTTK póki co nie stać na sponsorowanie różnych przedsięwzięć dla prywatnego użytku. Nie jestem przeciwny prywatnym kontom, tylko myślę, że nic z tego nie będzie wynikać, gdyby np. 40 tys. członków PTTK miało swoje konta na serwerze ZG PTTK. A ponadto, jak sprawdzić, że ktoś jest aktualnie członkiem PTTK. Oczywiście wszystko mozna zrobić. Wprowadzić hasło, kody, itp. Tylko, czy jest potrzeba i sens?

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-12-02 18:33:14

Mam pewne obawy, czy stronę mojego Klubu Znarzy Tras Turystycznych przenosić na serwer PTTK. Strona ma niecałe dwa lata i przez ten czas była już dwukrotnie przenoszona. Raz do Republiki, bo właścicielowi serwera Komrel odbiło i wszystko skasował bez słowa "przepraszam", drugi raz do Webparku, żeby zapobiec zawczasu takiemu przypadkowi i mieć więcej miejsca na stronę.
Umieszczenie tej strony na serwerze PTTK jest moim zdaniem zobowiązaniem, że nie będzie zawierać treści nieuzgodnionych z wierchuszką, niezależnie od tego, czy będzie to na koszt ZG, czy też zainteresowanego klubu. Tymczasem od tych dwóch lat nikt kompetentny nie chce się jednoznacznie wypowiedzieć, czy treść strony KZTT, a w szczególności projektu instrukcji znakowania tras rowerowych jest zgodna ze stanowiskiem Komisji Turystyki Kolarskiej ZG, czy też nie jest.
Moja córka próbowała swojego czasu przenieść stronę swojego klubu GKT "Cyrkino" na serwer PTTK, ale okazało się to praktycznie niemożliwe. Ktoś komuś pozwolił uzupełniać stronę, a ktoś komuś nie pozwolił. Znalezienie osoby kompetentnej okazało się graniczyć z cudem, a dogadanie się jak to zrobić, było już zupełnie niewykonalne z uwagi na krótkie terminy na wprowadzanie tych zmian.
W Polsce są setki serwerów, które pasjonatom proponują darmowe strony lub przyjmują bezpłatnie z uwagi na miejsce pracy lub zamieszkania. Nie wiem, czy będą chętni do płacenia nawet 15 zł na rok za coś, za co wcale nie muszą płacić. A jeżeli ktoś chce ich strony znaleźć, to i tak Google załatwią wszystko bez serwera PTTK.
Pozdrowienia
Piotr

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Ewa Polańska
Data: 2003-12-02 19:31:56

Kiedy dwa lata temu zakladalam sobie prywatne konto pocztowe, dodalam do nazwiska skrot pttk, tylko po to, by kozystajac z niego w celach oddzialu, kazdy wiedzial o co chodzi. Poniewaz O/Ochota, ktorego jestem v-prezesem nie posiada zadnych pracownikow etetowych i kontakt z nami jest utrudniony ( dwugodzinny dyzur raz w tygodniu) to podawanie takiego adresu, ktory kojarzy sie z towazystwem bedzie wygodnym rozwiazaniem. Majc drugi, prywatny adres, tamten uzywam tylko w celach turystycznych.
Od kiedy dowiedzialam sie o mozliwosci zakladania kont dla oddzialow, mysle o zmianach, tyle tylko, ze jak to juz ktos wspomnial, np. wizytowki beda nieaktualne.

Mysle rowniaz o stronie dla oddzialu. A teraz okazalo sie, ze poddajecie mysl zakladania kont osobisytch na naszym serwerze. Poniewaz wlasnie jestem na etapie tworzenia wlasnej strony, pomyslalam sobie, ze byloby dobrze, gdyby nie byla to jakas "republika" lub tym podobne, lecz wlasnie PTTK. Jestem zwiazana z towarzystwem od wielu lat i chetnie zaplace nawet wiecej, by nie tylki linki na mojej stronie mowily o tym, co w niej mozna znalezc. A pragne przekazywac w niej tresci krajoznawcze. Mamy juz w swojej dzielnicy szkoly, z ktorymi wspolpracujemy, a one posiadaja wlasne strony i dlaczego informacje o naszych imprezach maja sie ukazywac tam jedynie jako wspomnienia mile spedzonej soboty.

Jednym slowem jestem za tym, co zaproponowal Lukasz i pierwsza ustawiam sie do tego serwera.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-03 07:36:56

>> Właśnie.
A jakby do konta e-mail możnaby było za dodatkowe 10 złotych wykupić sobie 50MB na stronę WWW z obsługą PHP, konto FTP, limit transferu 10 GB miesięcznie na szybkim serwerze?

Obsługa php - tak, tak tak.
Własnie Michał, który sie uczy php (on zrobił stronę "Rysiów") mnie męczy o dostęp do serwera z obsługą php.

Jestem za !

Ja się dowie że serwer jest szybki i jest obsługa php - moze się wreszcie zdecyduje przenieść stronę na serwer PTTK. Ale i tak - jako klub jak piszesz będą mieli to za darmo !

Dodam - dla tych co nie wiedzą, ze o darmowy serwer z obsługą php nie jest tak łatwo. Michał znalazł jakiś we Francji, ale jest dość wolny.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-03 07:42:51

Łukasz - ale zawsze mozna tą darmowa ofertę dać - najwyżej nikt się nie zgłosi, a ładnie wygląda - że są dwie opcje.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: ~Juu
Data: 2003-12-03 09:16:10

A ja powtarzam, że zamiast myśleć o PHP i tego typu "przyjemnościach" dla indywidualnych użytkowników (nie myślę o klubach i jednostkach wyżej umieszczonych w strukturach PTTK) powinno się w pierwszej kolejności zinformatyzować dostęp do poszczególnych członków władz Towarzystwa, aby odciążyć pocztę i telekomunikację stacjonarną i komórkową i w skali całego PTTK (w sensie struktur w całej Polsce) zmniejszyć koszty korespondencji. Ogłaszając informację o rajdzie mogę wykonać prosty plakacik i przesłać go za jednym zamachem do np. 1000 potencjalnych odbiorców z naszego PTTK.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-03 09:34:07

NO przecież ale taka możliwosć (chodzi o zakładanie darmowych kont dla Oddziałów PTTK)z tego co wiem już od dawna istnieje.

Czy kluby chcą korzystać - tego nie wiem.
Trudno narzucać komuś (a Oddziały i Kluby) są przecież autonomiczne, coś na co on nie ma ochoty.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: ~Juu
Data: 2003-12-03 11:46:58

Teoretycznie to każdy Oddział (Klub) może mieć konto, a praktycznie ma je ok. 10 %. Dlaczego tak jest? Na pewno z powodu bierności Oddziałów (klubów), ale także braku promocji tych spraw przez ZG PTTK. Brak np. w Gościńcu prostych wskazówek, jak założyć konto www i w jaki sposób stworzyć na początek swoją wizytówkę (dane o Oddziale, namiary na działaczy i kluby, itp.). Na obszerniejsze treści byłby czas później. Być może przyjęta polityka ZG PTTK jest świadoma i celowa. Po co nam 300 Oddziałów PTTK w Polsce, z których tylko ok. 100 prowadzi aktywną działalność informacyjną, programową i finansową. Po co pobudzać do życia twory uśpione i działające tylko na zasadach kół i klubów "PTTK - owskiego kombatanta"? Czas dokona naturalnej selekcji. Oddziały nie nadążające za naturalnymi przemianami w Polsce (zmiany prawne, brak propozycji dla młodzieży, itp.)umrą śmiercią zasłużonego, ale nieprzydatnego w środowisku weterana turystyki i krajoznawstwa. Już teraz działalność wielu oddziałów PTTK sprowadza się do aktywności kilku osób skupionych wokół prezesa. Jeśli Oddział nie prowadzi działalności gospodarczej i na rzecz młodzieży, to jego znaczenie w środowisku jest porównywalne z działalnością miłośników filatelistyki ( bez obrazy dla środowiska filatelistów), czy hodowców rybek akwariowych. Same idee, niegdyś szczytne i nadal szczytne, nie znajdują już uznania wśród obecnych partnerów z władz samorządowych.
Zacząłem od drobiazgu, skończyło się na sprawach poważnych i ważnych.
Pozdrawiam

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-03 12:13:10

No tak, ale to wszystko nie ma nic wspólnego z pytaniem zadanym w tytule wątku.

Ja jestem zdania że należy :

1. Umożliwić nieodpłatne zakładanie kont "małych" szeregowym członkom PTTK (zapewne dużego popytu nie bedzie)
2. Umozliwić szeregowym członkom PTTK odpłatne symbolicznie zakładanie kont i stron www nazwijmy to umownie "komercyjnych" (zapewne dużego popytu nie będzie)

3. Umożliwić działom i klubom PTTK nieodpłatne zakładanie kont pocztowych na serwerze PTTK (to już jest), a jednocześnie szerokie rozpropagowanie tego - np. poprzez publikację w "Gościńcu" - jak to technicznie zrobić.

4. Umożliwić oddziałom i klubom PTTK nieodpłatne korzystanie z miejsca na serwerze PTTK wraz z obsługą php, w celu umieszczenia tam własnych stron tych klubów.
Ważne aby serwer był szybki i bezawaryjny.

A w odpowiedzi Juuu - napiszę tylko, że tam gdzie są prężnie działajace kluby i oddziały PTTK (ja znam w Gliwicach i w Chorzowie) i bynajmniej Internet nie ma z tym nic wspólnego - to są one partnerem dla władz samorządowych.

Pozdrowienia

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-03 12:34:54

Witam!!!

> Umieszczenie tej strony na serwerze PTTK jest moim zdaniem
> zobowiązaniem, że nie będzie zawierać treści nieuzgodnionych
> z wierchuszką,

Nieprawda.
Nikt nie ingeruje w strony oddziałów na serwerze PTTK. Nie było też żadnego przypadku złamania regulaminu.

> Ktoś komuś pozwolił uzupełniać stronę, a ktoś komuś nie pozwolił.

Pierwsze słyszę! Piotrze, co Ty wypisujesz!?

Jednostki dostają swoje samodzielne konto FTP i robią co chcą. Chyba, że w klubie nie mogła się Twoja córka dogadać - ale to już chyba nie zależy od miejsca, w którym jest strona.
Błagam, zanim zaczniesz pisać takie głupoty - dowiedz się dokładnie jak było.

> Nie wiem, czy będą chętni do płacenia nawet 15 zł na rok za coś,
> za co wcale nie muszą płacić.

Powtarzam argument - jakby nie było chętnych do płacenia za strony tudzież skrzynki e-mail, to firmy zajmujące się hostingiem dawno by pobankrutowały.

Aha!
I jeszcze!
W chwili obecnej na serwerze ZG PTTK ma swoje strony WWW ponad 100 jednostek PTTK - z czego stanowcza większość to oddziały.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-03 12:43:02

Witam!!!

> Na Walnym to działacze mają inne sprawy do załatwienia.

Tym bardziej nie rozumiem skąd takie zobowiązanie... :-)

> Do dzisiaj, myślę, że większość członków ZG PTTK, GKR PTTK
> i GSK PTTK nie posiada swoich kont pocztowych do komunikowania
> się z "plebsem" w sprawach dużej i małej rangi.

Z członków władz PTTK na naszym serwerze konto mają tylko dwie osoby (Edek Kudelski i Jurek Kapłon). Niejednokrotnie namawiałem innych członków ZG do zakładania sobie kont pocztowych na naszym serwerze - część z nich jednak ma już konta gdzie indziej, a część nie korzysta z internetu, więc im konta nie są potrzebne.

Teraz przejdźmy do meritum.

Piszesz, iż ZG PTTK powinien zapewnić oddziałom konta e-mail, strony i miejsca na strony.

No to przecież to właśnie jest zapewnione. Może poza stronami. Co jeszcze może zrobić ZG? Nakazać? Zmusić? Nie da razy... :-(

Zresztą nie jest aż tak źle nawet z tą budową stron. Omówmy to na przykładzie. Jako jeden z pierwszych oddziałów na serwer PTTK trafił oddział w Żyrardowie. Po otwarciu konta przez ponad rok wisiał tam napis "Strona w budowie". A teraz? Zaglądam przed chwilą i widzę bardzo ładną stronę. Domyślam się zatem, że mimo początkowych trudności oddział wreszcie znalazł osobę umiejącą robić strony (tudzież czas aby przenieść istniejącą stronę z dotychczasowego konta). Czyli jak widać można. :-)

Nie ukrywam, że przykład został dobrany nieprzypadkowo... ;-)

> A ponadto, jak sprawdzić, że ktoś jest aktualnie członkiem PTTK.

Wystarczy że za konto będzie się płacić razem ze składką - u siebie w oddziale. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-03 13:38:34

Witam!!!

> 1. Umożliwić nieodpłatne zakładanie kont "małych" szeregowym
> członkom PTTK (zapewne dużego popytu nie bedzie)

Jak dużego popytu nie będzie, to po co? Narobić się, przystosowując router ZG PTTK do działania jako serwer kont pocztowych tylko po to aby to ładnie wyglądało?

> 2. Umozliwić szeregowym członkom PTTK odpłatne symbolicznie zakładanie kont
> i stron www nazwijmy to umownie "komercyjnych" (zapewne
> dużego popytu nie będzie)

Czyli rozumiem, że Twój głos jest na "tak"? :-)

Punkty 3 i 4 już są spełnione od półtora roku.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-03 13:48:27

Witam!!!

> A ja powtarzam, że zamiast myśleć o PHP i tego typu "przyjemnościach"
> dla indywidualnych użytkowników (nie myślę o klubach i jednostkach
> wyżej umieszczonych w strukturach PTTK)

Akurat PHP jest niejako "w standardzie". I nie trzeba długo nad tym myśleć.

> powinno się w pierwszej kolejności zinformatyzować dostęp
> do poszczególnych członków władz Towarzystwa,

To znaczy mam osobiście kłaść kable do domów członków ZG PTTK oraz kupować im komputery? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli...

> Ogłaszając informację o rajdzie mogę wykonać prosty plakacik
> i przesłać go za jednym zamachem do np. 1000 potencjalnych
> odbiorców z naszego PTTK.

I teraz możesz. Wystarczy, że wyślesz info o swoim rajdzie na stronę główną PTTK, a obejrzy ją 1000 osób dziennie. A jeszcze w dodatku pójdzie do kilku tysięcy w newsletterze.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-03 14:19:04

>> Punkty 3 i 4 już są spełnione od półtora roku.

Być może za mało rozpropagowane. Skoro nawet ja (mając bliski kontakt z Internetem z Tobą) nie wiedziałam ze możlwe jest tak blisko korzystanie z serwera php. A szukaliśmy, tylko widocznie się jakoś nie zgadało.

A jestem na "tak" oczywiście.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-03 15:08:48

Witam!!!

Ważne, że Pieczu wiedział. :-)
Wszak strona Twojego oddziału jest na serwerze PTTK od ładnych paru miesięcy. :-)

Poza tym o tym PHP to żadna tajemnica - wszystko jest tu:
http://www.pttk.pl/zycie/branie.php

...wystarczy przeczytać. :-)

Kto to ostatnio dużo narzekał, że ludzie nie czytają...??? :-) :-) :-)

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Jurek
Data: 2003-12-03 19:37:51

Witam !

Sądzę, że kwestia czy darmowe, częściowo odpłatne ilość miejsca na serwerze itd. są sprawą czysto techniczną w jakiś sposób przeliczalną, aby PTTK za dużo do tego interesu niedopłaciło.

Ja osobiście wolałbym by były to strony nie tyle członków PTTK ale raczej strony o tematyce turystycznej czy krajoznawczej.
Było już o pralni na tym forum.
Strona członka PTTK handlującego pralkami czy automatami do wody sodowej jakoś mi tu niepasuje.

Jakieś strony komercyjnych biur podróży to już jakoś sensowniej, dlaczego nie zarobić na nich a i oni zapewne czasami też by zyskali wszakże strony PTTK odwiedza jak zauważył Łukasz 1000 osób dziennie.

To tylko tyle. Pomysł ogólnie nie jest zły, gdyby się jeszcze udało kiedyś w przyszłości zarobić z tego parę groszy dla PTTK to na pewno OK.

Pozdrawiam
Jurek

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-12-03 22:24:06

Drogi Łukaszu!
Nie piszę głupot, ale też nie zamierzam prowadzić śledztwa kto nawalił i w jakim procencie.
Jeżeli uzależnia się wnoszenie poprawek do strony jakiegoś klubu od zgody prezesa oddziału i administratora strony tego oddziału, to cała ta procedura nie ma sensu. Powiedzmy nanoszenie poprawek to jedna godzina, a szukanie za każdym razem prezesa i administratora to następne kilka godzin lub nawet dni, co skutecznie zniechęca do działania osoby, którym szkoda czasu na taką biurokrację. A założenie strony na innym serwerze to kilkanaście minut bez tych wszystkich skomplikowanych formalności.
Jeżeli coś się teraz zmieniło i klub może bezpośrednio administrować swoją stroną bez pośrednictwa oddziału, to ja czegoś takiego tutaj nie doczytałem się.
Pozdrowienia
Piotr

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-04 09:23:10

Witam!!!

Piotrze! Oświadczam zatem!
Nie ma i nigdy nie było konieczności czyjejkolwiek zgody na nanoszenie poprawek na strony klubowe! Nic się pod tym wzgledem nie zmieniało, nie zmieniło i zmieniać nie będzie!

Jedyne, na co oddział wyraża zgodę, to na ZAŁOŻENIE strony klubu, aczkolwiek to akurat się od nowego roku zmieni. Chodziło po prostu o to, że strona klubu niejako "pożerała" miejsce oddziałowi. Teraz już każdy będzie miał swoje 50 MB i z głowy. :-) Jedynym warunkiem założenia strony koła/klubu będzie wcześniejsza rejestracja domeny dla oddziału.

Ale poprawki na stronę - wybaczcie, że powtórzę - każdy nanosi niezależnie. Tak było ZAWSZE, jest i będzie! I żadna jednostka nadrzędna nie ma tu prawa interwencji dopóki nie są złamane pewne zasady.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-12-04 18:46:40

A więc szukanie przez klub prezesa oddziału i administratora domeny pozostaje?
A co ma zrobić klub, którego oddział nie ma domeny? Odpracować pańszczyznę i najpierw zrobić stronę oddziału, a potem w przypływie łaski dorobić się własnej?
Biurokracja, biurokracja i jeszcze raz biurokracja...
Dziękuję. Postoję obok bez łaski.
Pozdrowienia
Piotr

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-05 09:41:29

Witam!!!

> A więc szukanie przez klub prezesa oddziału i administratora
> domeny pozostaje?

Administratorem domeny jest Zarząd Główny PTTK. A biedny klub musi się tylko nachodzić i poprosić prezesa oddziału o zgodę na założenie konta. Biedny, biedny klub... Jego Zarząd musi się raz skontaktować z prezesem oddziału.
Ech, biurokracja...

> A co ma zrobić klub, którego oddział nie ma domeny?

To co zrobiły wszystkie kluby do tej pory. Namówić władze oddziału na założenie domeny, a potem założyć własną stronę. Zajmuje to z reguły 10 minut rozmowy z kimś z Zarządu Oddziału.
Ech, biurokracja...

> Odpracować pańszczyznę i najpierw zrobić stronę oddziału,

Pierwsze słyszę o stronie.
Przykłady? Proszę bardzo:

Oddział we Wrocławiu nie chciał mieć strony na serwerze ZG PTTK, choć dwa jego kluby chciały mieć u nas konto. Jednak mimo to oddział zgodził się na domenę, a dwa kluby w tej domenie funkcjonują. Czyli:
http://wroclaw.pttk.pl - nie ma nic.
http://akt.wroclaw.pttk.pl - strona klubu 1
http://skps.wroclaw.pttk.pl - strona klubu 2

Znowu piszesz i nie sprawdziłeś.

> Biurokracja, biurokracja i jeszcze raz biurokracja...

A gdzież ta biurokracja?
Wystarczy jeden mail aby założyć stronę. Dla klubów miało W OGÓLE nie być stron - wszak jest ich w polsce PONAD 3 tysiące. Bezpłatne strony, Drogi Kolego, nie są darmowe. Ktoś mimo wszystko za nie płaci. I o tym warto pamiętać.

Strony klubom zakładam na razie niejako "na lewo". Teraz to sie zmieni, więc mogę wreszcie o tym napisać na Forum. I to jest ta biurokracja?

> Dziękuję. Postoję obok bez łaski.

Ależ oczywiście - wszak nie ma przymusu.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: ~Mirek
Data: 2003-12-05 10:53:28

po pierwsze kont darmowych jest pod dostatkiem w necie, to juz nie te czasy. lepiej spozytkowac zmarnowany czas na cos sensowniejszego.

po drugie: nie po to placimy ogromne skladki, zeby jeszcze zadac od nas dodatkowej kasy za email.

po trzecie: pttk zawsze tobi to co nie trzeba... reformy, reformy a nie konta e-mail...

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-05 11:44:00

Witam!!!

> po pierwsze kont darmowych jest pod dostatkiem w necie, to juz
> nie te czasy. lepiej spozytkowac zmarnowany czas na cos
> sensowniejszego.

Szczerze mówiąc, też jestem tego zdania, co wyraziłem już w poprzednich postach.

> po drugie: nie po to placimy ogromne skladki, zeby jeszcze zadac
> od nas dodatkowej kasy za email.

Nie ma kasy - nie ma e-maila. Proste. :-)

> po trzecie: pttk zawsze tobi to co nie trzeba... reformy, reformy
> a nie konta e-mail...

W mojej gestii są konta e-mail, a nie reformowanie PTTK, stąd trudno wymagać, abym propnował coś innego.

:-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: z.klose
Data: 2003-12-05 13:06:16

Mirek. Co to za "reformy, reformy" w wykonaniu PTTK, które masz na mysli? A te ogromne składki to ile wynoszą twoim zdaniem? Czy wiesz jak składka jest dzielona miedzy Koło, Oddział i ZG PTTK? To są naprawdę śmieszne pieniądze. Po 25 i więcej latach opłacania składek możesz powiedzieć o jakiejś sumie, a ty pewnie masz niewielki staż członkowski - co?
Wracając do sedna sprawy to myślę, że jeżeli jest potrzeba, są chętni do korzystania z serwera PTTK to należy im to umożliwić odpłatnie lub darmo w zależności od pojemności konta, które reflektant zechce posiadać. Innym internautom, którzy posiadaję konta gdzie indziej, a także mają strony WWW o tematyce turystycznej, krajoznawczej itd, którymi chcieliby się pochwalić to należy umożliwić im zaprezentowanie na portalu PTTK adresu WWW wraz z podaniem tematu (podobnie jak na stronie "nasi ludzie numery gadu-gadu). Może się to stać kolejną inspiracją do: zwiedzania, poznawania, fotografowania i budowania atrakcyjnych stron internetowych.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Andrzej S.
Data: 2003-12-07 12:26:22

Z mojego punktu widzenia sprawa wygląda tak:

1/ E-mail. Gdybym był zwyczajnym członkiem PTTK, to nie wydałbym 10 złociszy na konto, bo sama domena pttk nie jest żadnym prestiżem. (Sorry za szczerość.) Pojemność i parametry darmowych skrzynek są zupełnie wystarczająca do normalnego prowadzenia korespondencji.

2/ Gdybym był prezesem PTTK to nie chciałbym, by pół miliona ;-) członków używało "@pttk" bo to też prestiżu PTTK wcale nie podniesie. (Wyobrażam sobie pyskówkę na pl.rec.gory) ;-)))

3/ Gdyby e-mail miał być bonusem, który przyciągnie nowych członków, albo będzie motywował do płacenia składek, to byłby genialny pomysł. Ale wtedy musiałby być za darmo (tj. w ramach opłaty za członkostwo) i na pewno nie gorszy niż darmowa konkurencja.

Co do rozszerzenia oferty na kluby (a nie tylko Oddziały), to chyba dobry pomysł, zwłaszcza dla tych klubów, które jeszcze własnych stron nie mają. W tej chwili dość kompromitującym jest fakt, że całkiem dobre, jeśli nie najlepsze strony ogniw PTTK leżą na obcych serwerach.

Ale 50 MB to wcale nie jest jakaś ekstra oferta. Czy będzie działało cgi, jakieś dodatkowe narzędzia? Coś co naprawdę sprawi, że trzymanie strony na tym serwerze będzie powodem do starań o to. (Np. osobiście narzekam na brak jakiegoś ftp, który mi ułatwi wysyłanie kubowych materiałów do drukarni, innym może brakować obsługi formularzy, a innych sondy.)

Andrzej
A.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Basia Z.
Data: 2003-12-08 09:00:26

Własnie mam pytanie do Łukasza zwiazane ze stroną klubową. Czy mozliwe jest umieszczenie strony klubowej na serwerze PTTK, BEZ zmiany dotychczasowej domeny, którą mamy wykupioną i do której już się wszyscy przyzwyczaili.
Zalezy nam na szybkim serwerze z php.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-08 09:40:24

Witam!!!

> Czy mozliwe jest umieszczenie strony klubowej na serwerze PTTK,
> BEZ zmiany dotychczasowej domeny, którą mamy wykupioną i do której
> już się wszyscy przyzwyczaili.
> Zalezy nam na szybkim serwerze z php.

No proszę...
:-)
W zasadzie tak. Już kilka jednostek przeniosło swoje strony klubowe przedelegowując jednocześnie domenę. Oczywiście od nas wtedy też otrzymacie domenę i będziecie mogli ich używać zamiennie.

Szczegóły na priv.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-08 09:43:25

Witam!!!

> 1/ E-mail.

Wnoszę z tego, że nie wydałbyś zatem żadnej kwoty na żadne onto komercyjne. Zatem nie jesteś w grupie docelowej. :-)

Moja propozycja dotyczy tych, którzy mają dosyć kont darmowych z limitami transferu, wielkości maila oraz miejsca na dysku. Wszak wystarczy wyjechać na tydzień, a już konto jest przepełnione.

Chodziło mi o stworzenie dla takich ludzi taniej alternatywy.

> 2/ (...)

A ja chciałbym aby pół miliona członków PTTK (!!!) używało czegokolwiek... :-) :-) :-)

Nie bardzo rozumiem też wątek pyskówki na preclu... O co chodzi?

Konta e-mail nie bedą bezpośrednio w domenie PTTK.pl tylko w poddomenach typu konto@turysta.pttk.pl, tudzież konto@kocham.pttk.pl. :-)

> 3/ (...)

Myślałem i nad tym.
Zresztą podobne do Twojego zdania wyrażonego w tym punkcie ma np. Edek Kudelski. Tyle, że wydaje mi się, że my obecnie nie jesteśmy w stanie zaoferować takiego konta bezpłatnie. To by wszak oznaczało, iż de facto płaci za nie ZG PTTK. :-(

> W tej chwili dość kompromitującym jest fakt, że całkiem dobre, jeśli
> nie najlepsze strony ogniw PTTK leżą na obcych serwerach.

A mógłbyś podać przykłady tych najlepszych stron?

> Ale 50 MB to wcale nie jest jakaś ekstra oferta. (...)

Nie bardzo rozumiem, po co ci sondy, obsługa formularzy itp., skoro na serwerze działa PHP, a internet roi się od darmowych narzędzi PHP typu sondy, liczniki itd. Ja co prawda wszystko piszę sam, ale rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu, nie umieć itd. - zatem nie ma żadnych przeszkód - wszystko jest w sieci.

Jeżeli chodzi o miejsce na dysku, to mam taki pomysł na zabawę myślową. Założmy, że chcesz miejsce na stronę swojego klubu. Masz trochę zdjęć i potrzebujesz serwera z PHP o pojemności większej niż 20 MB. Dobrze by było również, aby po wizycie 10 osób strona się nie blokowała z powodu przekroczenia limitu transferu. Pytanie moje brzmi - czy i ile musiałbyś rocznie zapłacić za taki hosting. Poszukaj najkorzystniejszej oferty - może być również na serwerach zagranicznych.

A wtedy wrócimy do tematu, czy oferta jest dobra, czy nie. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Kuba
Data: 2003-12-08 17:57:51

No proszę,
a jeszcze pare miesięcy temu
nie chciano udzielić adresu i serwera
pewnemu studenckiemu kołu przewodnickiemu,
bo taki przywilej przysługiwał jeno
oddziałom i komisjom...

Serdecznosci

Kuba

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Andrzej S.
Data: 2003-12-08 21:25:43

>>A mógłbyś podać przykłady tych najlepszych stron?

Łukaszu. Czy nie wystarczy że wyraziłem swoją opinię? Muszę Ci jeszcze ją udawadniać? No ale jak nie wierzysz to przejrzyj te linki, bynajmniej są nieprzypadkowe, ot po prostu spis stron klubów rowerowych: http://rgtk.rower.pl/linki
Na dwadzieścia kilka klubów należących do PTTK tylko jeden skorzystał z oferty SERWERA PTTK.

>>>> Ale 50 MB to wcale nie jest jakaś ekstra oferta. (...)
>>Nie bardzo rozumiem, po co ci sondy, obsługa formularzy itp., skoro na serwerze działa PHP, a internet roi się od darmowych narzędzi PHP typu sondy, liczniki itd. Ja co prawda wszystko piszę sam, ale rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu, nie umieć itd. - zatem nie ma żadnych przeszkód - wszystko jest w sieci.
Jeżeli chodzi o miejsce na dysku, to mam taki pomysł na zabawę myślową...
A wtedy wrócimy do tematu, czy oferta jest dobra, czy nie. :-)

Najpierw prosisz o opinie, a potem się wyraźnie bulwersujesz, bo nie jest po Twojej myśli. Nie muszę szukać takiej ekstra-oferty. Na takich serwerach leżą RGTK (http://rgtk.rower.pl) oraz Ekspedycja (http://www.ekspedycja.gronie.org). Obydwa dzięki ludziom z naszego Towarzystwa są za friko.

Nie mówię, że Twoja oferta jest kiepska. Jest dobra. Bardzo dobra. Ale jako zwykły członek (bez koneksji) musiałem do tej pory trzymać swoje strony na serwerach darmowych albo dzięki uprzejmości ludzi dobrej woli. I trudno mnie będzie przekonać, że za podobną jakość mogę teraz zapłacić.
A.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-09 14:13:44

Witam!!!

I dalej przysługuje... :-)
Mówimy wszak o tym co będzie w styczniu.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-12-09 14:34:23

Witam!!!

> Łukaszu. Czy nie wystarczy że wyraziłem swoją opinię? Muszę Ci
> jeszcze ją udawadniać?

Nie musisz. :-)
Po prostu rozmawiamy. Do tej pory wydawało mi się, że jednak większość stron oddziałów PTTK jest już na naszym serwerze.

> Na dwadzieścia kilka klubów należących do PTTK tylko jeden
> skorzystał z oferty SERWERA PTTK.

Hmmm... To może powtórze, że na razie dla klubów nie było żadnej oferty. Na lewo zakładałem konta tym klubom, których macierzyste oddziały już miały poddomeny (stąd np. Kuba wypomina mi skrzywdzenie lubelskich SKPB-oli).

> Najpierw prosisz o opinie, a potem się wyraźnie bulwersujesz,
> bo nie jest po Twojej myśli.

Aaaabsolutnie dementuję pogłoskę o o mojej bulwersacji. Nie bulwersuje sie, tylko usiłuję dyskutować i przekonywać. :-)

> Ale jako zwykły członek (bez koneksji) musiałem do tej pory
> trzymać swoje strony na serwerach darmowych albo dzięki uprzejmości
> ludzi dobrej woli.

Nie każdy ma dostęp do "ludzi dobrej woli", którzy są w stanie udostępnić za friko konto o takich parametrach.

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Amotolek
Data: 2003-12-28 19:50:13

Brawo Juu! i o tochodzi: cytuje:"Dla Oddziałów nie posiadających własnych stron www i nie umiejących ich zrealizować powinien być opracowany UPROSZCZONY SZABLON do wypełnienia standardową treścią z adresami poczty e-mail i z odnośnikami do strony głównej ZG PTTK. Ponadto na stronie głównej ZG PTTK powinny być zamieszczane druki sprawozdań ZG PTTK (organizacyjne, finansowe, itp.) oraz gotowe wzory różnych dokumentów PTTK (organizacyjncyh i finansowych), np. druk organizacyjny TK-K, TK-O (np. Word, Excel), druki sprawozdań, druk sprawozdania finansowych (np. Word, Excel). Na pewno taka strona www byłaby bardziej użyteczna dla Zarządów Oddziałów PTTK i ułatwiałaby sporządzanie sprawozdań wymaganych przez ZG PTTK." - koniec cytatu.
Za duzo w tym fragmencie forum jest dyskusji osob zbyt gleboko siedzacych w informatyce, aby przecietnie wystraszony czlonek PTTK, szczegolnie starszej daty, nie pogubil sie o co w tej dydskusji chodzi.
Podsumowanie: w sprawie kont dla wszystkich i jak najszerszego dostepu czlonkow PTTK do WLASNEGO ( tj. Towarzystwa PTTK) internetu - jestem calkowicie ZA! Moze, jezeli za pomoca UPROSZCZONYCH PRZEWODNIKOW dostepnych i w necie i na papierze (organ - czyli GOSCINIEC ???????? - jezeli znajdzie sie tam troszke miejsca poza epitafiami????????. Czlonkowie Towarzystwa usyskaja wiedze, pozwalajaca Im latwiej i szybciej sie komunikowac, to bedzie to lepszy "KLEJ" dla polaczenia nas w jednosc!! Pamietac jednak nalezy, ze szybka i latwo dostepna informacja umniejsza powage wladzy i dla skostnialych struktur najwyzszycvh wladz towarzystwa moze to nie byc na reke!!!!!!! Wiec naprzod mlodziezy zinformatyzowana w PTTK!! wezmy starych imadrych dzialaczy za reke, a starym i glupim - spokojnie i delekatnie pomozmy wyladowac na pozyzcjach honorowych. Byle jak najdalej od zarzadzania. Z Zyczeniami turystyczno- krajoznawczego powodzenia w nowym 2004 roku!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Andrzej S.
Data: 2004-01-21 12:24:21

Łukasz napisał....
"Mówimy wszak o tym co będzie w styczniu."

Czy juz nadszedł styczeń i ten czas, na ubieganie się o stronę klubową czy na razie nadal obowiązuja koneksję i trzeba jeszcze czekać?
A.

Temat: Re: Konta e-mail i inne...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-01-21 12:45:06

Witam!!!

Technicznie jest juz wszystko przygotowane. Możemy zaczynać choćby dziś.

Czekam tylko na sygnał z góry i pozwolenie na start. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski