Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Czy sa za to punkty??? - OTP

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2003-11-14

Temat: Czy sa za to punkty??? - OTP
Autor: ~Bartosz Pienkowski
Data: 2003-11-13 14:48:43

Czy punkty na OTP przyznawane sa podczas wycieczki po miescie (poza miejscem zamieszkania)??? Chodzi konkretnie o punkty za lazenie po warszawie (limit punktow za zwiedzanie juz wykorzystany)

Temat: Re: Czy sa za to punkty??? - OTP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-11-13 18:51:17

OTP nie zdobywa się łażąc po mieście, ale pomiędzy miejscowościami. Ażeby uhonorować sensowne łażenie po mieście wymyślono premię za zwiedzanie. Z własnego doświadczenia wiem, że zwiedzenie ponad 100 zabytków w centrum Warszawy, to 20 pkt premii na trasie liczącej tylko kilka kilometrów. To po co łazić więcej bez celu turystyczno-krajoznawczego? Lepiej pojechać za miasto, gdzie jest trochę lasu lub pola i tam przyjemniej nabić trochę kilometrów, a bilety na tramwaj lub autobus kosztują tyle samo.

Temat: Re: Czy sa za to punkty??? - OTP
Autor: Jurek
Data: 2003-11-14 01:58:57

Jak już łaziłeś po mieście Warszawa to może warto było zapoznać się z regulaminem Warszawskiej Odznaki Krajoznawczej by to łażenie miało większy sens:
http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ro_wok

a poważnie podzielam to co powiedział Piotr ale przez teren Warszawy przebiega zapewne niejeden szlak którym można stolicę przejść wzdłuż i wszerz, i kilometry przebyte tymi szlakami z pewnością będzie można zaliczyć do punktacji. Tak sądzę ale nie jestem ekspertem w tym temacie.

Regulamin mówi:
6. Na OTP zalicza się wycieczki piesze (1km=1pkt.) odbywane na terenach nizinnych i wymienionych terenach wyżynnych kraju: Góry Świętokrzyskie, Masyw Ślęży, Pogórze Karpackie i Sudeckie, Góry Stołowe, Opawskie i Kaczawskie oraz na terenach kotlin: Jeleniogórskiej, Kłodzkiej, Żywieckiej, Nowotarskiej i Sądeckiej.
7. Powtórzenie trasy lub jej odcinka, niezależnie od kierunku, nie jest zaliczane przy ubieganiu się o ten sam stopień OTP.
8. Na OTP zalicza się zwiedzanie miejscowości według punktacji podanej w załączniku nr 2. Przodownik Turystyki Pieszej w czasie weryfikacji może obniżyć liczbę punktów za zwiedzanie, w zależności od stwierdzonego stopnia poznania miejscowości.

Jak widać nic tutaj nie pisze, że nie można ale jak powiedziałem nie jestem ekspertem.

Pozdrawiam
Jurek

Temat: Re: Czy sa za to punkty??? - OTP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-11-14 10:38:41

Nie czytałeś uważnie. Użyłem terminów "centrum Warszawy" i "miejscowości", przez co rozumiem nie tylko wioski, ale też miasta, ich dzielnice i osiedla. Na terenie administracyjnym Warszawy są szlaki, ale nie w centrum, tylko na peryferiach, gdzie zgodnie z tym wyjaśnieniem można zdobywać OTP.
I to by było na tyle.
Piotr

Temat: Re: Czy sa za to punkty??? - OTP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2003-11-14 12:50:31

> OTP nie zdobywa się łażąc po mieście, ale pomiędzy miejscowościami.

a z czego to wynika?
Nie znajduję na to żadnego uzasadnienia w regulaminie.

pzdr.
Tomek D