Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

CO Z KONKURSEM ??!!??!!??!!??!

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2003-11-12

Temat: CO Z KONKURSEM ??!!??!!??!!??!
Autor: ~Łukasz
Data: 2003-11-11 16:13:45

Ja ma zażalenie do osoby prowadzącej konkurs, odbywający sie na stronach PTTK. Otóż w jednej swojej wypowiedzi piszesz, ze pytania wstawiane są w poniedziałek przed 23.59. Hmm, jak mnie kalendarz nie myli mamy wtorek, a zegarek wskazuje 16.23, a pytania jak nie było tak nie ma !!! Co się dzieje. To łamanie zasad regulaminu. Zmniejszacie szanse na odnalezienie informacji. To jedna sprawa - druga do osoby, która układa pytania. Bardzo proszę o zadawanie konkretnych i rzeczowych pytań. Jeśli pytacie się o datę odłączenia GOPR'u od PTTK, to czemu muszę szukać odpowiedzi w TOPR'ze? To nie jedyne pytanie, do którego mam wątpliwości. Tak sprawa się układa od początku konkursu. Muszę się domyślać co Szanowne Jury miało na myśli (i co chce usłyszeć) na zadane pytanie. Bardzo proszę się nad tym zastanowić i skonkretyzować następne pytania.

Temat: Re: CO Z KONKURSEM ??!!??!!??!!??!
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-11-12 08:59:06

Witam!!!

> Otóż w jednej swojej wypowiedzi piszesz, ze pytania wstawiane są
> w poniedziałek przed 23.59.

To prawda. Jednak mieliśmy po drodze długi weekend i w związku z tym kolejne pytanie ukaże się dzisiaj, a następne dopiero w PRZYSZŁY poniedziałek. Pozwoli to uczestnikom na jeszcze dłuższe poszukiwanie odpowiedzi i zadziała na ioch korzyść.

> Bardzo proszę o zadawanie konkretnych i rzeczowych pytań.

Nie bardzo rozumiem dlaczego pytanie o GOPR było niekonkretne? Było bardzo konkretne i rzeczowe. Źródła, z których można skorzystać, aby na pytanie odpowiedzieć, są w różnych miejscach i fakt, że czasami trudno do nich dotrzeć nie może być zarzutem "niekonkretności" pytania, a co najwyżej jego trudności. Aczkolwiek to pytanie akurat trudne nie było.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: CO Z KONKURSEM ??!!??!!??!!??!
Autor: Ala i Jurek
Data: 2003-11-12 10:39:36

Szanowny Kolego. Układanie pytań jak się okazało, to sprawa niełatwa. Mam nadzieję, że pytania z mojej dziedziny nie sprawiają zbyt wiele kłopotu, bowiem zawsze staram się prócz elementów trudnych wpleść jakiś łatwiejszy w celu weryfikacji odpowiedzi.Bardzo się cieszę, że skłaniają do sięgania do żródeł. Niestety, nie zawsze jest możliwe, być może z powodu oczywistości dla mnie niektórych problemów, jednoznaczne ich definiowanie.
Pozdrowienia i zyczenia sukcesów.

Temat: Re: CO Z KONKURSEM ??!!??!!??!!??!
Autor: ~Łukasz
Data: 2003-11-12 13:33:18

To pytanie podałem jako przykład.

Nie pamiętam dokładnie treści pytania, ale chyba o to chodziło kiedy GOPR przestał być pod skrzydłami PTTK. Otóż jak znalazłem w 1952 GOPR przekształcił się w TOPR. W strukturze i zadaniach TOPR dalej pełnił funkcję GOPR'u. Ale już GOPR'em nie był. Na szczęście "domyśliłem się" o co chodzi osobie układającej pytanie i odpowiedziałem dobrze. Ale jest to wprowadzanie uczestników w błąd. Jeśli Kolega pragnie, żebym odnalazł w poprzednich pytaniach takie "smaczki" to proszę o przesłanie mi poprzednich pytań.

Temat: Re: CO Z KONKURSEM ??!!??!!??!!??!
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-11-12 13:52:25

Witam!!!

> Jeśli Kolega pragnie, żebym odnalazł w poprzednich pytaniach
> takie "smaczki" to proszę o przesłanie mi poprzednich pytań.

Pytania będą po zakończeniu konkursu wszystkie dostępne na stronie - tak jak w przypadku części o PTK.

Sądzę jednak, że nie jest konieczne, abyś pokazywał mi dalsze przykłady - wiem już o co Ci chodzi.

Sądzę, że wystarczyło odpowiedzieć wariantowo. Mnóstwo ludzi tak robi - podam Ci przykład prawidłowej odpowiedzi na ostatnie (szóste) pytanie z konkursu:

"Górska Odznaka Turystyczna została powołana w wyniku Walnego Zjazdu Delegatów PTT 23 czerwca 1935 r.
Jeden regulamin, chyba że przyjąć jako drugi regulamin z 1936 ale było to wydanie II poprawione i uzupełnione jak sądzę pierwszego wydania."


Jak widać odpowiadający nie był tu pewny - jeden czy dwa regulaminy (czy drugie wydanie tego samego regulaminu uznać za drugi regulamin) i odpowiedział wariantowo. Wątpliwość oczywiście została roztrzygnięta na jego korzyść.

Jeśli masz zatem wątpliwości - odpowiadaj wariantowo - w pole odpowiedzi na pytanie możesz wpisać ponad 65 tysięcy znaków, więc nie ma obawy, że zabraknie miejsca... :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski