Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przyszłość PTTK

Rada Pożytku Publicznego

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2003-10-01

Temat: Rada Pożytku Publicznego
Autor: ~Jurek Kwaczyński
Data: 2003-10-01 10:10:21

Na stronie www.pozytek.ngo.pl prezentowane są sylwetki 47 kandydatów do Rady Pożytku Publicznego, społecznego ciała opiniującego poczynania władz administracyjnych przy realizacji ustawy o organizacjach pożytku publicznym i o wolontariacie. Tam też znaleźć można pełną instrukcję udziału w akcji "Pospolite ruszenie! Kandydaci do Rady" i poprzeć wybranych kandydatów.

Głosowanie zostanie zamknięte 7 października 2003 roku o godz. 12, a jego wyniki ogłoszone o godz. 15 w portalu www.ngo.pl. Lista kandydatów wraz z listą organizacji popierających zostanie wysłana do Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej Jerzego Hausnera.

Dla organizacji, które nie posiadają dostępu do Internetu uruchomiono dodatkową drogę wyrażania poparcia dla kandydatów. Na stronie www.pozytek.ngo.pl zamieszczony został plik, który należy wydrukować, wypełnić i przesłać na nr faxu: 0 22 828 91 29, lub przesłać na adres: Portal www.ngo.pl, ul. Szpitalna 5/5, 00-031 Warszawa z dopiskiem "Pospolite ruszenie!".

Czy nie warto byłoby pokusić się o wypromowanie swojego kandydata reprezentującego interesy turystyki i krajoznawstwa zgodnie z powszechnym sądem o tych sprawach na łamach forum PTTK.

Temat: Re: Rada Pożytku Publicznego
Autor: Przodownik 1811
Data: 2003-10-01 11:05:37

Z różnych rozmów z działaczami Towarzystwa wiem, że trwają rozmowy i dyskusje merytoryczne nad przyszłą działalnoscią PTTK w aspekcie Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie. Mam nadzieję, że tego znowu nie prześpią, jak przespali m.in. Ustawę o kulturze fizycznej i rozporządzenia do niej, które pozbawiły naszą kadrę programową - organizatorów turystyki i przodowników turystyki kwalifikowanej posiadanych kiedyś uprawnień.

Temat: Re: Rada Pożytku Publicznego
Autor: Dudi
Data: 2003-10-01 11:58:22

Lechu,

Ty znowu tutaj?

Dudi

PS. Polecam ten post pamieci moderatora
P.

Uwaga Moderatora!
Zakaz pisania na Forum dla Kolegi Lecha Rugały obowiązywał do 1 października. Obecnie już może On pisać swobodnie. Oczywiście nadal obowiązuje wszystkich nakaz przestrzegania netykiety.
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Rada Pożytku Publicznego
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-10-01 13:30:30

Akurat tutaj się z Lechem zgadzam. Nowa ustawa może mieć znaczący wpływ na podstawy prawne dotyczące finansowania działalności PTTK, a więc znaczny wpływ na kierunki działania Towarzystwa w najbliższych latach.
To kto z naszych jest kandydatem do tej Rady?
Piotr

Temat: Re: Rada Pożytku Publicznego
Autor: Jacek Potocki
Data: 2003-10-01 14:13:26

Najlepszy byłby jakiś łebski prawnik. Tych najłatwiej znaleźć w Głównym Sądzie Koleżeńskim (tak się składa, że do tego organu PTTK mam największy szacunek, ale tego tematu nie będę rozwijał :-)).

zdrówko

Temat: Re: Rada Pożytku Publicznego
Autor: Tomek Dygała
Data: 2003-10-01 15:47:21

tyle że nie widzę tam nikogo rekomendowanego przez PTTK a termin zgłaszania kandydatur minął 2 dni temu.

pzdr.
Tomek D