Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Najczęstsza dyscyplina w PTTK

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2003-09-01

Temat: Najczęstsza dyscyplina w PTTK
Autor: Jurek
Data: 2003-09-01 00:21:57

Przeglądam 8 numer wydawanego przez Wydawnictwo Murator miesięcznika Podróże i na jednej z ostatnich stron jest reklama Komisji Działalności Podwodnej PTTK.

I cóż tam pisze:
20.000 płetwonurków,
270 klubów i centrów nurkowych,
400 instruktorów,
130 lekarzy,
800 kursów rocznie,
szkolenia,
turystyka podwodna.

Jest nawet www: www.kdp-pttk.org.pl niestety niedziałający.
Ten dobry to: http://kdp.pttk.pl/ (jest w spisie stron PTTK)

Otwieram stronę i na którejś z podstron czytam: Komisja Działalności Podwodnej PTTK zrzesza obecnie blisko 250 klubów, centrów nurkowych i innych jednostek zajmujących się nurkowaniem,gdzie rocznie ilość szkolonych osób uzyskujących międzynarodowe certyfikaty KDP/CMAS osiąga liczbę 3-4 tysięcy. W klubach tych pracuje aktualnie ponad 350 instruktorów płetwonurkowania KDP/CMAS. Na podstawie wieloletnich danych szacuje się,że w realizowanym przez Komisję Działalności Podwodnej PTTK systemie certyfikacji CMAS nurkuje aktualnie ok. 20 tysięcy osób i liczba ta wykazuje wyraźną tendencję zwyżkową.

To jak mizernie przy tym niemalże kombinacie jakim jest Komisja Podwodna muszą wyglądać inne Komisje jak piesza czy górska, które nawet nie dorobiły się swoich stron, a może dobrze, że się nie dorobiły bo przeczytalibyśmy, że zrzeszają setki tysięcy piechurów.

Pozdrawiam

nieco złośliwy Jurek

Temat: Re: Najczęstsza dyscyplina w PTTK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-09-01 08:25:17

Z tego wynika, że Komisja Działalności Podwodnej zrzesza martwe dusze. Nie sądzę, aby co czwarta osoba płacąca składki członkowskie PTTK była płetwonurkiem.
Pozdrowienia dla Twórców Dętych Sprawozdań z KDP PTTK.
Piotr
P.S. W ostatnim "Gościńcu" wyczytałem ile to wyznakowano szlaków rowerowych. Z własnego podwórka wiem, że wiele z nich z różnych przyczyn nigdy nie powstało.