Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

okolice Giżycka

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2005-11-28

Temat: okolice Giżycka
Autor: ~Łukasz S.
Data: 2003-07-09 13:30:36

Co polecilibyście do odwiedzenia w okolicach Giżycka, Ketrzyna ? Jako środka transportu mam zamiar użyc roewra więc w grę wchodza odległosci do 30-40 km w deną stronę.

Temat: Re: okolice Giżycka
Autor: ~Letki
Data: 2003-07-25 13:06:57

Twierdza Boyen w Giżycku, śluzy na kanale Mazurskim niedaleko Węgorzewa. Byla kwatera glowna wojsk wermahtu niedaleko Przystani pomiedzy sztynortem a Wegorzewm, jak na mój gust nieporównywalnie lepsze od Girrłoży, w której zdzieraja na tak naprawde niewiele rzeczy można obejrzeć. Wogóle rowerem fajnie sie jeździ po zachodnim brzegu kompleksu Mamr. Chociaż jak to pisze juz pewnie jest za pozno.....

Temat: Re: okolice Giżycka
Autor: Maciek Sz.
Data: 2005-11-28 20:42:59

Jeżeli Letki odpowiadała na tę wiadomosć w lipcu, ja piszę to już zupełnie póżno, jednakże pragnę coś dopowiedziec do tego tematu. A więc na tegorocznych wakacjach ja równiez byłem(może nie w samym Giżycku lecz w Mikołajkach) na Mazurach i również jeździłem tamtymi drogami rowerem. Pragnąłbym podkreślić takie trasy jak:Mikołajki-Stare Tałty-Osodniki-Tałty-Skorupki-Mrówki-Rybicał-Ryń-Wejdyki-Notyst Wielki-Jora Wielka-Nowe Sady-Mikołajki(55 km) - jest to trasa dookoła jeziora Tałty na ten przykład. Bardzo fajną wycieczką jest także przejazd trasą Mikołajki-Lelek-Ryń-Sterławki Wielkie-Martiany-Pożarki-Karolewo-Wilczy Szaniec-Karolewo-Nakaniody-Knis-Ryń-Mikołajki(95 km).

Jeżeli ktoś jeszcze przeczyta moją wypowiedz i może w przyszłości wykorzysta ja w jakiś sposób to bardzo dziękuję. Widoki na wspomnianych trasach sa niezapomniane(biorąc pod uwagę kilka niewłaściwie wybranych kierunków na skrzyżowaniach :-)) a także Wilczy Szaniec i Zabytkowa budowla Krzyżacka w Ryni(Ryniu?:-)). w najbliższej okolicy Mikołajek jest także wiele rezerwatów przyrody, jak np.rezerwat krajobrazowy "Jezioro Nidzickie", ścieżka przyrodnicza o takiej samej nazwie oraz muzea(np Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego).

Pozdrawiam wszystkich miłośników wycieczek rowerowych oraz wszystkich miłosników gór oraz turystów.
Maciek
--
Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd
Jan Paweł II