Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Szokujące wyniki...

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2003-07-11

Temat: Szokujące wyniki...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-07-07 15:44:59

Witam!!!

Prawie 2/3 z internautów odwiedzających stronę PTTK zbiera odznaki. Połowa z nich zbiera zarówno odznaki turystyczne, jak i krajoznawcze. Ten znakomity wynik pokazuję, iż nie jest w Towarzystwie tak źle z promocją odznak. Na prawo i lewo słyszę narzekania, że jest bardzo źle. Tymczasem GOT co roku weryfikuje kilkanaście tysięcy ludzi, a inne odznaki też jakoś żyją. Oczywiście w wielu miejscach da się coś poprawić, ale mogło być dużo gorzej.

Zresztą popatrzmy na wyniki ankiety - zaledwie 7% gości serwisu uważa, że zbieranie odznak to głupota. Reszta nie zbiera, ale albo kiedyś zbierała (21%) albo jest na to za leniwa (10%). Czyli ich stosunek do odznak nie jest negatywny.

Ciekawe, ciekawe...
Co Wy na to?

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Szokujące wyniki...
Autor: Przodownik 1811
Data: 2003-07-07 16:14:07

Chyba nie aż tak szokujące; pamiętam lata, kiedy ilość zdobywanych odznak GOT PTTK była bez porównania większa.

>Zresztą popatrzmy na wyniki ankiety - zaledwie 7% gości serwisu uważa, że zbieranie odznak to głupota. Reszta nie zbiera, ale albo kiedyś zbierała (21%) albo jest na to za leniwa (10%). Czyli ich stosunek do odznak nie jest negatywny.

Ja bym aż tak hurra - optymistycznie nie zawierzał ankiecie internetowej. Na ile reprezentatywne magą być uzyskane w ten sposób dane jest sprawą bardzo dyskusyjną.

Jak wynika z informacji KTG ZG PTTK za 2002 rok:
http://www.cotg.krakow.pl/informacja.html#GOT

w roku 2001 zdobyto 13.419 GOT PTTK
w roku 2002 nieco mniej, tj. 13.034 GOT PTTK czyli niewielki spadek.

W konfrontacji z choćby tłokiem panującym na samych tylko tatrzańskich szlakach, w które to góry wybierają się w sezonie dziesiątki tysięcy turystów, procent zdobywców GOT PTTK jest naprawdę niewielki.

Pozdrawiam

Lech

Temat: Re: Szokujące wyniki...
Autor: ~MarK
Data: 2003-07-11 14:46:13

To powinno być widać przy zamówieniach i sprzedaży odznak. Są lata "chude" i "syte", jak na giełdzie. Sporo turystów zbiera pieczątki dla swojej historii nie myśląc o odznakach.
Pozdrawiam Mariusz