Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

dostepność ksiazeczek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2003-06-05

Temat: dostepność ksiazeczek
Autor: ~bogdan m
Data: 2003-06-02 21:09:13

Niestety od miesiaca nie moge nabyć ksiazeczki Siedmiomilowe buty. W Wiśle w ogóle w PTTK nie maja pojecia, ze coś takiego istnieje. A w Cieszynie w srody wbrew wywiedzonym godzinom "urzedowym" biuro PTTK jest zamkniete?...

Temat: Re: dostepność ksiazeczek
Autor: ~Marcin G.
Data: 2003-06-03 09:23:06

Mój syn wypełniał (a właściwie ja mu wypełniałem, póki nie umiał pisać) zwykłą książeczkę OTP, ze specjalną książeczką "Siedmiomilowych Butów" się nie spotkałem. A przy okazji pytanie: syn ma niecałe 7 lat i zdobyte srebrne i złote buty, czy może zdobywać popularną OTP, czy musi poczekać, aż skończy 8 lat (wymóg regulaminowy)?
Pozdrawiam

Temat: Re: dostepność ksiazeczek
Autor: Tomek Dygała
Data: 2003-06-03 09:29:10

książeczki 7 milowych butów są dostępne w Oddziale Mazowsze
http://www.pttk.com.pl

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: dostepność ksiazeczek
Autor: ~baśka
Data: 2003-06-05 00:27:42

pozwolę sobie rozwinąć ten wątek o inne książeczki np.odznak motorowych.w oddziale mazowsze w stolicy, starych książeczek nie ma od dawna, a nowa nie sprawdzałam, ale na ich stronie, jeszcze dzisiaj stary regulamin (sic!!!) nowy obowiązuje od nowego roku.
a może by tak wzory książeczek z internetu,chyba ich wydawca(y) by nie zbiedniał.wówczas w przypadku trudności ze zdobyciem oryginału można by było zbierać potwierdzenia w zwykłych kajecikach,ale według poprawnego wzoru. co wy na to?? i co na to turystyczne władze??

Temat: Re: dostepność ksiazeczek
Autor: Dudi
Data: 2003-06-05 07:58:54

>co na to turystyczne władze??

pewnie jak zwykle:
- nie ten wzor
- potwierdzenie ma byc w ksiazeczce
- co to za swistki...
- ...

tak serio, to moim zdaniem powinno sie przede weszystkim prowadzic kronike wlasnych wyjazdow turystycznych, a pod koniec roku podsumowac to wszystko i sprawdzic czy moze jakas odznaka (odznaki) z tego wyszly...

oczywiscie w tej chwili takie rozwiazanie (choc wlasciwie dopuszczalne) jest nie praktyczne ze wzgledu na uzeranie sie z weryfikatami (no z wiekszoscia)
wiec zostaje albo polowanie na stare zapasy ksiazeczek, albo zbieranie potwierdzen w zeszyciku i pozniejsze opisywanie tras, przynajmniej u nas w weryfikatach (OM w Warszawie) nie robimy w takich przypadkach zadnych problemow...

Dudi

PS do czytaczy Forum z ZG

podobno wydawnictwo "Kraj" ma obecnie duze problemy, czy nie mogloby wydawac porzadnych ksiazeczek z aktualnymi regulaminami?

P.
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: dostepność ksiazeczek
Autor: Jurek
Data: 2003-06-05 09:45:44

Na to wydawnictwo chyba nie ma co liczyć. Wystarczy spojrzeć na pozycje, które oferują w swoim sklepie. Aktualnie jest ich 21.

I jak tu nie powiedzieć "pełny rozwój"

Jurek