Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Szlaki turystyczne

Znakowanie szlaków - kurs

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2024-05-09

Temat: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: dziabol4
Data: 2024-05-08 19:51:52

Witajcie to mój pierwszy post.

Mieszkam pod Wrocławiem i jestem bardzo niezadowolony ze szlaków pieszych wokół tego miasta. Postanowiłem coś z tym zrobić. Zadzwoniłem do lokalnego PTTK i pozwolą mi to zrobić porządnie ale najpierw muszę zdobyć uprawnienia znakowania szlaków.

Z tego co mi powiedziano to trzeba przejść kurs znakarski, czy kurs znakowania szlaków. Tak czy siak, czy wiecie gdzie w Polsce w najbliższym czasie można taki kurs zrobić?

Szukałem w Google ale niczego nie znalazłem. Pomocy :-)

Temat: Re: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: LeszekUminski
Data: 2024-05-08 21:41:49

Witam, w zeszłym miesiącu były 2 kursy na znakarza w Olsztynie i G. Świętokrzyskich i chyba w najbliższym kolejnego nie będzie. Proszę szukać na stronie Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK. Obecnie wchodzą nowe wymogi dot. zawodu znakarza, więc nie wiem jak będzie kurs wyglądać w przyszłości.

Temat: Re: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: Dudi
Data: 2024-05-09 07:56:53

rozumiem, że chodzi o to:

https://kwalifikacje.gov.pl/zrk2/current/public/kwalifikacja/14065#

w takim wypadku nie spodziewałbym się (niestety) jakichkolwiek rewolucji
w porównaniu z dotychczasowymi wymaganiami i przebiegiem szkolenia

pozdrawiam
Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: Robert Podsiadlik
Data: 2024-05-09 07:56:08

Cześć.

Co oznacza, że jesteś niezadowolony... szlaki znikają, wprowadzają w błąd, jest ich za dużo, za mało, trzeba zmienić koncepcję szlaków? Z kursem spóźniłeś się około miesiąca, ale jak nie należysz do PTTK to i tak dostałbyś po kursie tylko certyfikat ukończenia kursu a nie legitymację znakarską (czyli uprawnienia znakarza). Do otrzymania uprawnień trzeba spełnić odpowiednie warunki, z tego co pamiętam 2 lata należności do PTTK, kurs ogólny, i odznakę małą srebrną piszą OTP czyli trzeba pochodzić sporo km po szlakach.

Od tego roku będzie tzw "walidacja" czyli całkiem porządne wielodniowe, płatne, nie tanie, szkolenia aby uzyskać uprawnienia. POzdrawiam.

Temat: Re: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: dziabol4
Data: 2024-05-09 08:54:34

"z tego co pamiętam 2 lata należności do PTTK, kurs ogólny, i odznakę małą srebrną piszą OTP czyli trzeba pochodzić sporo km po szlakach" - możliwe zatem, Pani która odebrała nie mówiła nic o tych wymogach, może mnie zbyła? może nie będzie tutaj to potrzebne? może nie wiedziała? nie wiem :-)

"Co oznacza, że jesteś niezadowolony... " np. na szlaku niebiesko-zielonym jest tylko niebieski, na rozwidleniu zero informacji w którą stronę idzie szlak, przez długi czas nie ma żadnego szlaku - w rezultacie chodzę na GPSa co nie jest aż takie satysfakcjonujące dla mnie, na szlakach chodzić sie nie da

Temat: Re: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: Robert Podsiadlik
Data: 2024-05-09 22:18:43

no to się zdziwisz...

Temat: Re: Znakowanie szlaków - kurs
Autor: Robert Podsiadlik
Data: 2024-05-09 22:19:30

odebrała telefon? I co skierowała Ciebie od razu na kurs znakarski? A to nie potrafią przyjąć zgłoszenia o problemach i sami ich rozwiązać, poinformować kiedy ewentualnie będą odnawiać dany szlak? Wiesz problemy występują, jak wszędzie. A napiszesz, który to szlak, ewentualnie na maila, PW, mapkę, pinezkę? Mamy narzędzia w PTTK do zgłaszania uwag do szlaków.