Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Uniwersalna kronika wycieczek.

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2023-05-19

Temat: Uniwersalna kronika wycieczek.
Autor: kouczan
Data: 2023-05-17 20:18:53

Dzień dobry.
W związku z tym, że zaczęliśmy rodzinnie "kolekcjonować" odznaki, jako swoistą nagrodę za zaplanowanie i odbycie wycieczki, a także jako dodatkową motywację dla najmłodszego ich uczestnika, mam pytanie odnośnie prowadzenia kroniki wycieczek.
Raz regulaminu odznak podają wzór książeczki, raz zostawiają pole do popisu, chciałbym prowadzić jedną kronikę dla naszych wyjazdów turystycznych i krajoznawczych (poza GOT). Czy w ogóle jest dopuszczona taka możliwość?
Pozdrawiam
Michał

Temat: Re: Uniwersalna kronika wycieczek.
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2023-05-17 21:35:33

Cześć.

Kronikę do odznak krajoznawczych prowadź jedną. Tam wklejaj fotografie, zbieraj pieczątki itd.

Natomiast książeczki do GOT i OTP wypełniaj oddzielnie. Jak pójdziesz do weryfikatu, to weź ze sobą odpowiednie wypełnione książeczki oraz kronikę z potwierdzeniami.

W ten sposób będziesz miał jedną kronikę zawierającą wszystko oraz dodatkowo kilka "gołych" książeczek, do których wpiszesz wybrane wycieczki (GOT, OTP itd.).

To chyba najbardziej optymalny pomysł, bo niestety nie da się obejść prowadzenia odpowiednich książeczek. :-(

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Uniwersalna kronika wycieczek.
Autor: LeszekUminski
Data: 2023-05-17 21:37:32

Dzień dobry,
zgodnie z Regulaminem GOT, trasy muszą być wpisane w książeczce GOT, jeśli są potwierdzenia w postaci pieczątek z trasy lub przez obecnego na wycieczkach przewodnika lub przodownika to powinny być w tej książeczce, a jeśli są to zdjęcia lub ślad GPS, to oczywiście ich do książeczki się nie da włożyć i zdjęcia mogą być w oddzielnej kronice.
Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby książeczka GOT była miejscem do zbierania potwierdzeń na inne odznaki, które nie wymagają w regulaminach specjalnych książeczek lub wręcz podają, że potwierdzenia należy zbierać w książeczce GOT.

Temat: Re: Uniwersalna kronika wycieczek.
Autor: emik
Data: 2023-05-17 22:46:37

Witam,
dobre pytanie, bo od niedawna prowadzę książeczkę OTP. W lokalnym PTTK powiedziano mi, że wszystko jedno, czy to będzie regulaminowa książeczka czy zeszyt-kronika. Mam książeczkę OTP. Do książeczki zbieram wyłącznie podpisy i wydrukowane potwierdzenia przodowników wycieczek, podaję też przebieg trasy i wymieniam co ciekawsze obiekty, jeśli takie były :-) Wpadła mi też jedna poważniejsza wycieczka lokalnego PTTK, ale tu niestety nie mam danych prowadzącego, ale oddział potwierdza, że się odbyła.
Moje własne wycieczki zamierzam zamieścić w zeszycie: zdjęcia, mapki, pieczątki itd. To rozwiązanie przyszło do głowy, po sugestiach z forum. Potem oddam do weryfikacji, chociaż może wystarczy książeczka, bo startuję tylko do małych odznak.

Temat: Re: Uniwersalna kronika wycieczek.
Autor: kouczan
Data: 2023-05-19 11:46:26

GOT zacząłem już uzupełniać w książeczce, gdzie zbieram pieczątki i to chciałem zostawić jak jest. Natomiast OTP, KOT, MOT, ROK i odznaki regionalne myślałem dokumentować w jednej kronice dla całej rodziny. Pytanie czy to w ogóle jest dopuszczalne. Czy dla każdego członka rodziny musiałbym prowadzić osobną kronikę?
Myślałem też nad formą takiej kroniki. Chyba najlepszy byłby jakiś zeszyt, gdzie można wpisać trasę, zrobić notatki, zebrać pieczątki lub na upartego wkleić zdjęcia.
Generalnie wszystkie wycieczki i tak zapisuję jako ślad GPS, zdjęcia jakieś też mam, pieczątki nie zawsze się uda zebrać. Oprócz tego myślałem prowadzić elektroniczną wersję takiej kroniki w postaci bloga (na lokalnym komputerze bez udostępniania w sieci).
Pozdrawiam

Temat: Re: Uniwersalna kronika wycieczek.
Autor: vef67
Data: 2023-05-19 19:02:21

Wszystko zależy od ludzi którzy weryfikują potem książeczkę. Możesz trafić na frustrata z duzym ego który Ci pokreśli książeczkę i powie że to niedopuszczalne a możesz trafić na normalnego człowieka, który podejdzie do sprawy zdroworozsądkowo. Dlatego takie sprawy załatwia się lokalnie w wybranym oddziale pttk.