Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Czy wg was możliwe jest?

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2003-05-25

Temat: Czy wg was możliwe jest?
Autor: ~Nadu
Data: 2003-05-22 19:16:43

Przejście z Ustrzyków dolnych przez Beskid Niski-Beskid Wysoki-do Bielska Białej przez okres 4 tygodni?Mam aspiracje na zrobienie takiej trasy w wakacje.Jakie rady byście mi dali itp Dzieki za ogólną ocene moich wariacji ;-)

Temat: Re: Czy wg was możliwe jest?
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-05-23 08:56:22

Witam!!!

Tak. Możliwe - jak najbardziej i to nawet bez szczególnie wariackiego tempa. Jednak trasa wypadnie Ci po kolei przez Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski i Beskid Mały (przy założeniu, że pójdziesz "górą" - idąc "dołem" po Gorcach będziesz miał Beskid Żywiecki i Beskid Śląski).

Rada jest jedna - skontaktuj się z jakimś klubem turystycznym lub oddziałem PTTK i pogadaj z którymś z kolegów, co zna te szlaki - co by Ci polecił najsensowniejszy dla Ciebie wariant. Ciężko doradzać przez Forum, bo nie wiem które trasy już znasz, jakie masz doświadczenie i nawet jakie noclegi preferujesz.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Czy wg was możliwe jest?
Autor: ~Nadu
Data: 2003-05-23 20:08:29

A więc planuje iść pasem przygranicznym i tak aż do Ustronia.Trase zaczne najprawdopodobniej w Komanczy.Ale to jest kwestia dokladniejszego przeglądnięcia terenu.Prawde mowiąc mam za sobą już wypady w góry .Spać hmm myśle w namiocie ale co 4 dni w schronisku ze względu na małą przepierke i odpoczynek.W sumie jak na razie mam jednego ochotnika na to bo jakoś każdy nie ma czasu...poza tym kasa...z tego powodu jest mi bardzo przykro...ale jeszcze kto wie :-)

Temat: Re: Czy wg was możliwe jest?
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-05-25 15:20:07

Witam!!!

Cały czas pasem przygranicznym? Przez Tatry też??? Cięzko będzie... :-)

Poza tym nie warto. Przez Beskid Niski jeszcze ujdzie (choć na pewno nie będziesz spał w tym czasie w schroniskach), ale już potem (Beskid Sądecki i Gorce) naprawdę lepiej wędrowac choćby Głównym Szlakiem Beskidzikim (choć możesz zamias przez Pasmo Radziejowej przejść Małymi Pieninami). Potem radzę przez Beskid Wyspowy, Makowski i Mały do Bielska Białej.

Szczegółowo doradzi Ci ktoś osobiście - radzę kontakt z jakimś klubem, najlepiej studenckim. Nie napisałeś z jakiego miasta jesteś, więc nie mogę nic doradzić konkretnie.

Pozdrawiam,
Łukasz

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski