Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Zaliczanie obiektów na ROK

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2022-08-18

Temat: Zaliczanie obiektów na ROK
Autor: AgnesT
Data: 2022-08-16 20:32:33

Dobry wieczór, zapewne temat ten był omawiany wielokrotnie lecz nie potrafię znaleźć interesującego mnie wątku. Ale do rzeczy. Czy zapisując obiekt z kategorii zabytkowe zespoły miejskie mogę jednocześnie "zaliczyć" muzeum,obiekt sakralny tego samego miasta (wymieniony w opisie zespołu miejskiego)?
ata123at

Temat: Re: Zaliczanie obiektów na ROK
Autor: cezaar
Data: 2022-08-17 22:43:34

Co prawda regulamin tego nie precyzuje (vide: nie zabrania), ale osobiście nie zaliczałbym sobie kościoła zwiedzonego w ramach zespołu miejskiego do kategorii zabytku sakralnego. W regulaminie zabytkowych zespołów miejskich jest 44, zaś do zdobycia wszystkich stopni odznaki należy zwiedzić 31.

Wszystkich obiektów w kanonie jest ok. 350, zaś do zdobycia kompletu odznak należy zwiedzić 265, więc nie powinno być problemu z dublowaniem.

Takie podejście z pewnością sprawi Ci większą radość z krajoznawczego odkrywania Mazowsza i większą satysfakcję ze zdobycia MOK!

Temat: Re: Zaliczanie obiektów na ROK
Autor: AgnesT
Data: 2022-08-18 21:49:47

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poproszę o kolejne wskazówki
-zdobywszy popularną MOK mogę otrzymać brązową ROK?
-czy te same obiekty które będę odwiedzać na kolejne poziomy MOK mogę równolegle uwzględniać na ROK srebrną?
-czy nie posiadając jeszcze ROK już mogę zacząć kolekcjonować obiekty na brązową OKP?
Zdaje się że punkt 11 regulaminu OK (Zdobywający OKP w stopniu brązowym zobowiązany jest posiadać ROK w stopniu srebrnym.) to wyklucza, ale spotkałam się z interpretacją że kronikę można zacząć prowadzić w dowolnym momencie a zdobywanie to poddanie jej weryfikacji ponieważ tu nie obowiązują ograniczenia czasowe.
ata123at