Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Pomoc Ukrainie - PTTK Rzeszów

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2022-03-04

Temat: Pomoc Ukrainie - PTTK Rzeszów
Autor: Selerowa
Data: 2022-03-03 13:19:01

PRZEKAZUJĘ APEL Z BIURA PTTK RZESZÓW

Drodzy Sympatycy PTTK!

Pomoc, której naród polski udziela mieszkańcom Ukrainy jest ogromna i pokazuje skalę dobra.
Jest to bardzo ważne, aby wspierać Ukrainę na każdym polu, również tym mentalnym – aby jej mieszkańcy czuli wsparcie innych Państw.

Wasza hojność jest tak duża, że niektóre organizacje informują już o zamknięciu zbiórek rzeczy, aby nie tworzyć dodatkowych problemów z ich przechowywaniem i rozdysponowaniem. Część darów niestety się marnuje, konieczne jest więc sprawdzanie listy potrzebnych przedmiotów i wiarygodności zbiórek.

Nie wiadomo, jak długo ta cała sytuacja jeszcze potrwa. Dlatego bardzo ważne jest, aby działać mniej impulsywnie, a bardziej rozłożyć siły i możliwości, ponieważ nasze wsparcie będzie potrzebne długofalowo.

W odpowiedzi na liczne zapytania Klientów i Sympatyków biura podróży PTTK Rzeszów o to, jak mogą pomóc, we współpracy z SRK Diecezji Rzeszowskiej, rozpoczęliśmy akcję wspierającą osoby z Ukrainy głównie związane z turystyką i ich rodziny. #turyściukrainie #ТуристиУкраїні

Jak wiecie, Ukraina zawsze była naszym głównym kierunkiem turystycznym.
Od początku istnienia biura stanowiła trzon naszej oferty i tak pozostało do dziś.

Sieć kontaktów, które pozyskaliśmy na przestrzeni tych lat, zawarte przyjaźnie, kontrahenci, na których zawsze mogliśmy polegać i dzięki którym realizacja wycieczek zawsze była na wysokim poziomie - to wszystko stanowią osoby, które niejednokrotnie sami poznaliście podczas wycieczek z PTTK Rzeszów na Ukrainę.

To osoby, które wielokrotnie podziwialiście i wspominaliście przez długie lata.

Kiedyś korzystaliśmy z ich pracy i zaangażowania, teraz ONI potrzebują naszej pomocy.

Każdy może pomóc, wpłacając dobrowolny datek
na konto: 22 1240 2614 1111 0010 7134 5986 tytułem: „Turyści Ukrainie”.

Środki będziemy zbierać co najmniej do końca roku. Przekazywane będą na bieżąco na wszystko to, co najpotrzebniejsze.

Z czasem także na pomoc w stanięciu na nogi, gdy sytuacja nareszcie się uspokoi.

Dziękujemy za Wasze nieocenione zaangażowanie i dobre serca, Rodacy!

Prosimy o podanie tej informacji dalej, niech wieść się niesie!
Pozdrawiam,

Selerowa

Temat: Re: Pomoc Ukrainie - PTTK Rzeszów
Autor: JAK
Data: 2022-03-04 06:02:43

Dzień dobry

Bardzo ważny apel w sprawie pomocy dla przewodników i turystów z Ukrainy. Ale nie tylko żywność jest potrzebna w tych trudnych dla Ukrainy czasach, bo nie samym chlebem człowiek żyje.

Z naszych kontaktów z przewodnikami ukraińskimi m.in. z Kijowa i Lwowa wynika, że pilnie potrzebują urządzeń do komunikacji bezprzewodowej: smartphonów, kart SIM do smartphonów oraz krótkofalówek typu talkie walkie.
W Żyrardowie znajdują się zakłady chińskiej firmy TCL, która oprócz produkcji telewizorów zajmuje się produkcją sprzętu do komunikacji bezprzewodowej oraz prowadzi w Warszawie Campus zajmujący się badaniami z zakresu sztucznej inteligencji.
Współpracuje z firmą Baofeng, która zajmuje się wyłącznie produkcją sprzętu talkie walkie.

Firma Baofeng działa od 2001 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 1000 pracowników i ma bazę produkcyjną o powierzchni ponad 30 000 metrów kwadratowych, która jest jednym z głównych producentów sprzętu komunikacji bezprzewodowej w Chinach.

Firma ściśle przestrzega normy ISO 9001:2000, aby zorganizować proces produkcyjny, więc zanim produkt spożywczy opuści fabrykę, musi przejść różne rygorystyczne testy, takie jak test wibracyjny, test ciśnieniowy, test wysokiej i niskiej temperatury, test deszczu. itp., upewniając się, że produkt jest w 100% kwalifikowanym sprzętem w warunkach polowych.

Klasyczne produkty firmy UV-3R i UV-5R. przeszły certyfikację CE Europejskiego Komitetu Norm Telekomunikacyjnych (numer certyfikatu: CE 0678) w marcu 2011 roku oraz zdały certyfikację RoHS w kwietniu tego samego roku, kładąc solidne podstawy na rynku europejskim. W maju 2012 r. nowy produkt UV-5R przeszedł również certyfikację FCC amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności oraz europejską certyfikację ROHS, torując drogę do wejścia na dużą skalę na rynek amerykański. W miarę upływu czasu coraz więcej radiotelefonów Eaofeng posiada kwalifikowane certyfikaty w USA i UE. Produkty z serii Baofeng sprzedawane są nie tylko w całych Chinach. Większość produktów Baofeng jest również eksportowana do Stanów Zjednoczonych, Europy. Japonii, Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej, na Bliski Wschód i do Afryki.

Baofeng posiada dużą ogólnopolską sieć marketingową w Polsce.

Przewodnicy i piloci wycieczek z Koła PTTK "Belferek" w Żyrardowie postanowili przeznaczyć jedną zarobioną "dniówkę" w wysokości 100 $ lub 100 EURO na zakup aparatu typu UV-3R lub UV-5R. Mamy zamiar przekażemy Przyjaciołom z Ukrainy ok. 100 takich aparatów. Smartphony, chociaż nie najnowsze, przekazaliśmy już wcześniej.
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl