Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Interpretacja regulaminu GOT

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2022-02-11

Temat: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: kasiniak94
Data: 2022-02-11 00:06:38

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie weryfikacji.

Wiem, że odznaki popularną i mb można zweryfikować jednego roku, ale..
Co będzie w sytuacji gdy mam 170pkt. i oddam książeczkę do weryfikacji?

Załóżmy, że książeczkę oddaje jutro, zostanie mi przyznana odznaka popularna, zostaje mi 110pkt.

Teraz nasuwają się dwa pytania :

1. Jeżeli dozbieram 10pkt w 2022r i oddam do weryfikacji do końca stycznia 2023 to zostanie mi przyznana mb, tak?

2. Co w sytuacji gdy nie dozbieram tych 10pkt i nie zweryfikuje do końca stycznia 2023? Czy wtedy od roku 2023 z tych 110pkt zostanie tylko 50% na poczet mb tzn. 60pkt i 50pkt pójdzie na piękne wspomnienia? :D

Pozdrawiam Damian

Temat: Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: radmar
Data: 2022-02-11 00:58:24

Choćbyś miał parę tysięcy punktów uzbierane przez kilka lat. Przy pierwszej weryfikacji możesz dostać (mieć zaliczone) maksymalnie: zaliczenie odznaki popularnej i małej brązowej oraz zaliczoną nadwyżkę do połowy normy na odznakę małą srebrną. Mam nadzieję, że rozwiewa to Twoje wątpliwości.
Marcin Wasilewski
stan na 01.04.2023r.
PTP: lubuskie, PTG: Sudety, m. złota OTP, m. złota GOT

(podaję datę, gdyż system wkleja aktualną sygnaturkę także do starszych postów)

Temat: Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: kasiniak94
Data: 2022-02-11 18:31:46

Witam,

niestety odpowiedź mi nie pomogła. Przytoczyłem zupełnie inny przykład i to nie jest odpowiedź na moje pytania.

Rzecz w tym, że zastanawiam się czy pozostałe po weryfikacji 110pkt przejdzie dalej na poczet odznaki mb czy zostanie z niego 60pkt z uwagi na ten zapis :

,,Nadwyżkę punktów zdobytych w danym roku zalicza się na poczet normy potrzebnej do zdobycia następnego stopnia odznaki, jednak nie więcej niż niż 50 % tej normy. Nie dotyczy to norm do odznaki „Za Wytrwałość”."

Z tego co przeglądałem forum i zrozumiałem to jeżeli w tym samym roku, w którym zweryfikowałem odznakę popularną dozbieram 10pkt to będę mógł wykorzystać pozostałe 110pkt i zweryfikować dzięki nim mb (tylko w przypadku weryfikacji dwóch odznak w jednym roku).
W sytuacji gdy w roku weryfikacji odznaki popularnej nie dozbieram 10pkt i nie zweryfikuje odznaki mb w tym samym roku w którym zweryfikowałem odznakę popularną to z tych 110pkt przejdzie na kolejny rok tylko 50% na poczet odznaki mb tj. 60pkt.

Czy dobrze to rozumiem?

Pozdrawiam

Temat: Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2022-02-11 20:28:50

Witam,

bardzo dobrze sam doszedłeś do sedna rzeczy :-)

Brawo, zatem proponuję te 10 pkt uciułać i zweryfikować w dowolnym dniu 2022 obie odznaki.
Wtedy będziesz mógł zaraz zacząć punktować na Małą Srebrną (a nawet możesz przed weryfikacją POP i MB już na nią ciułać zgodnie z regulaminem, którego zapisy doskonale interpretujesz).

Pozdrawiam,
Wiesław

Temat: Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: Kamil
Data: 2022-02-11 20:27:37

Cześć,
Wg mnie to będzie zależeć od weryfikatora.
Przeważnie GOT pop i mb weryfikuje się za jednym razem.
Jak rozmawiałem z weryfikatorem w moim Oddziale to mówi, że nie spotkał się z taką sytuacją, albo ktoś miał pkt tylko na pop, albo na obie.
Może być tak, że weryfikator przyznając pop na mb zostawi tylko 50% normy, dlatego, że nie wie, czy w tym samym roku ją zdobędziesz. I nie chce zostawiać pkt do dowolnej interpretacji osoby, która będzie ew. weryfikować mb.

Rozumiem, że może być szkoda punktów, które przepadają, ale zastanowić się należy, czy chodzimy dla odznaki czy dla siebie? A odznaka jest tylko miłym dodatkiem.
Generalnie celem odznak jest zachęcenie do chodzenia, poznawania, rozwijania się, ale odznaki nie były i nie powinny być celem samym w sobie.

Pozdrawiam

Temat: Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: kasiniak94
Data: 2022-02-11 22:40:23

Przedstawiona sytuacja była tylko teoretyczną, rok temu moja narzeczona przedstawiła do weryfikacji popularną i zostało ponad 90pkt na poczet mb. Niestety w tamtym roku już nic nie uzbierała. W tym roku już ma kilkadziesiąt punktów stąd pytania czy tamta pula zostanie w całości czy zredukowana do 50%.

Kamil nie jest szkoda punktów. Jasne jest, że chodzimy dla przyjemności i z chęci poznawania nowych pięknych miejsc. Wręcz wariactwem byłoby jechać z nad morza jeżeli celem miałaby być jedynie odznaka. Bardziej chodziło o zorientowanie się jak wygląda sytuacja z punktami i czy opłaca się teraz jechać 50km żeby przedłożyć książeczkę do weryfikacji.

Dziękuje bardzo za zainteresowanie i pomoc :-)

Pozdrawiam Damian