Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

"Regulamin Schroniska PTTK" - gdzie znajdę?

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2021-12-24

Temat: "Regulamin Schroniska PTTK" - gdzie znajdę?
Autor: brooce [89.64.115.3]
Data: 2021-12-23 21:18:21

Cześć gawiedzi!

Przeglądając internet, często można spotkać się z odniesieniami na "Regulamin Schroniska PTTK", jakoby był to jakiś wspólny dokument dla wszystkich schronisk PTTK. Jednak nic takiego nie mogę znaleźć w dokumentach PTTK! Występuje co prawda na strochach niektórych schronisk (np. 5 stawów, m-oko), ale już nie w Murowańcu ( ;-) ). Czyżby był to jakiś relikt przeszłości?

Temat: Re: "Regulamin Schroniska PTTK" - gdzie znajdę?
Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2021-12-23 21:29:50

Cześć.

Nie jest to relikt.

Obiekty oznaczone jako "schronisko PTTK" (schroniska górskie i część stanic wodnych) muszą przestrzegać pewnych standardów. Obiekty te znajdziesz na stronie http://obiekty.pttk.pl/. Schroniska PTTK mają w lewym górnym rogu specjalne oznaczenie.

Regulamin ten był na starej stronie PTTK. Niestety ZG PTTK uruchamiając nową stronę nie przeniosło wszystkich treści. Uznano, że po prostu udostępnią starą stronę "równolegle" pod adresem http://archiwum.pttk.pl/. Niestety to nie zadziałało, a stara strona ma od dłuższego czasu awarię, której nikt nie usuwa.

Oryginalny adres regulaminu schroniska PTTK:
http://archiwum.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=schronisko

Jutro biuro ZG PTTK jest nieczynne. Ale po świętach spróbuj zadzwonić, może pochylą się nad starą stroną, przywrócą jej działanie i będziesz mógł się zapoznać z tym regulaminem.

Ja znalazłem jeszcze regulamin na stronie spółki PTTK "Karpaty":
LINK
On był aktualny w moich czasach, natomiast koło roku 2010 przestałem już to śledzić i nie dam głowy, czy nadal jest aktualny. Inna sprawa, że w bazie uchwał ZG (https://kartoteki.pttk.pl/ks3/index.php) nie znalazłem uchwały zmieniającej ten regulamin. Ten serwis - jak wszystko w PTTK - też działa w kratkę, więc może się okazać, że zobaczysz biały ekran z napisem "Could not connect:".

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "Regulamin Schroniska PTTK" - gdzie znajdę?
Autor: brooce [89.64.115.3]
Data: 2021-12-24 00:08:20

Dzięki za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź - to chyba wszystko wyjaśnia :-)