Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Program "Zanocuj w lesie"

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2021-05-01

Temat: Program "Zanocuj w lesie"
Autor: Dudi
Data: 2021-04-29 15:01:14

Lasy Państwowe udostępniły szczegółową mapę terenów wyznaczonych w ramach programu "Zanocuj w lesie"

https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

przy czym trzeba (na dole) wybrać mapę zagospodarowania turystycznego, a potem odhaczyć warstwę "Program Zanocuj w lesie"

miłego oglądania
Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Program "Zanocuj w lesie"
Autor: JAK
Data: 2021-05-01 11:45:43

Fajne.
Tak mógłby wyglądać krajowy portal PTTK ilustrujący program "Kolej na PTTK" oraz "Zdobywaj odznaki turystyczne PTTK i odznaki przyjaciela schronisk turystycznych PTTK".
Zaraz powstanie pytanie: skąd wziąć na to pieniądze ?.
W każdym województwie są ludzie, którzy wiedzą skąd brać pieniądze i biorą je całymi garściami. Są gotowe przykłady podobnych rozwiązań krajowych i zagranicznych. Przykładem może być np. portal PTTK "Szlaki Turystyczne Mazowsza" na podkładzie
©OpenStreetMap. Udało się coś zdziałać. Co roku (bez 2020 i obecnie 2021 z powodu pandemii) firmy Microsoft S.A. oraz Google w ramach majowego Festiwalu Sektor 3.0 organizowały warsztaty dla informatyków z NGO's i proponowały (i proponują NGO's nadal) współpracę informatyczną na preferencyjnych warunkach. Można mieć jednolity pakiet usług informatycznych w skali całego kraju, np. MS S.A. oferuje NGO's: Office 365, Azure, Enterprise Mobility and Security, Operations Management Suite, Power Business Inteligence. Mamy przeszło 300 Oddziałów PTTK, przeszło 200 obiektów PTTK, ileś Komisji PTTK i Klubów Gawędziarzy PTTK składających się z tzw. "Jaja Kobyły" itp. Jest nas mrowie. Każdy coś tam kombinuje na zasadzie "bratniej pomocy" lub "dzierga coś" metodą z okresu chałupnictwa. Większość dałaby w ramach "daniny" pewną kwotę od np. 500 do 1000 zł byle mieć tzw. święty spokój z wizerunkiem i bezpieczeństwem w internecie. Brakuje jednak wspólnej woli działania i wizji przyszłości w skali całego PTTK w perspektywie większej niż jedną kadencja władz PTTK. A w najbliższym czasie, w związku z wprowadzaniem projektów AI będziemy świadkami rewolucyjnych zmian w tej dziedzinie. Niektórzy z partnerów PTTK odlecą nam w świat AI i może być trudno skomunikować się z nimi szybko dotychczasowymi kanałami komunikacyjnymi. Będzie się liczyła szybkość reagowania, aktualność informacji i rzetelność sprawdzana obiektywnymi narzędziami z repertuaru AI.
Warto interesować się tymi sprawami, bo Krajowy Plan Odbudowy (KPO) na lata 2021 - 2027 w ramach pakietu "Cyfryzacja" przewiduje finansowanie takich zamierzeń.
W dniu 13 mają br. przewidziane jest tzw.wysłuchanie publiczne na temat "Rozwój cyfrowy". Początek o godz. 10.00. Wysłuchania organizuje Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP - www.ofop.eu), której członkiem jest ZG PTTK. Biorą w nich udział przedstawiciele właściwych resortów, które opracowują dokumenty dla Komisji UE.
Warto się tym interesować. Zgłoszenia do prezentacji swoich przemyśleń na ten temat organizatorzy przyjmują do dnia 11 maja do godz. 10.00.
Więcej informacji na stronie: www.wysluchania-nowaperspektywa.pl .
Uważam hasło "Kolej na PTTK" za trafne. Dopisałbym tylko - także na internetowych szlakach !
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl