Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Szlaki turystyczne

Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2021-01-06

Temat: Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie
Autor: paweldudek
Data: 2020-05-20 13:06:06

Cześć,

czy ktoś z Was przeszedł Główny Szlak Świętokrzyski za jednym razem? Szukam sprawdzonych patentów organizacyjnych przy założeniu, że docieram do Kielc i stamtąd mogę ruszać. Chodzi mi o wędrówkę kilkudniową, np. pięć dni. Jak się dostać na początek szlaku, jakie obiekty noclegowe po drodze polecacie, z której strony lepiej ruszyć, co omijać (które noclegi, restauracje itp.).

Znalazłem w internecie kilka opisów trasy, ale szukam czegoś więcej.

Temat: Re: Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie
Autor: cezaar
Data: 2020-05-20 13:57:13

W 2016 r. wydawnictwo Compass wydało przewodnik po GSŚ (rozbicie trasy na 6 dni).

W tym roku planowane jest wydanie zaktualizowanej książeczki (https://www.facebook.com/compass.krakow/posts/10158238475778953), więc najświeższe informacje logistyczne powinny się w niej znaleźć.

Sam na nią czekam, gdyż informacje w necie o polecanych noclegach są nieaktualne (np. w Kuźniakach).

Temat: Re: Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie
Autor: kulikowski
Data: 2020-12-14 04:36:57

Witam,
Przeszedłem Główny Szlak Świętokrzyski na odcinku Kuźniaki - Trzcianka (72 km z 95 km, bez Pasma Jeleniowskiego) w ciągu czterech dni, tylko było to w listopadzie i dawno , bo w 1997 r. (wtedy funkcjonował jeszcze PKS Kielce, ale jeździły też prywatne busy). Moje dzienne etapy (z pełnym ekwipunkiem) wyglądały następująco:
- dzień pierwszy - przyjazd pociągiem do Kielc, dojazd busem do Kuźniaków, przejście Kuźniaki - Miedziana Góra, skąd bus do Kielc i nocleg w Całorocznym Schronisku Młodzieżowym PTSM,
- dzień drugi dojazd busem (lub autobusem nie jestem pewien) do Miedzianej Góry, przejście Miedziana Góra - Masłów, skąd powrót autobusem podmiejskim do Kielc na nocleg w Schronisku Młodzieżowym PTSM,
- dzień trzeci - dojazd autobusem do Masłowa, przejście z Masłowa do Świętej Katarzyny, gdzie nocleg w schronisku PTTK,
- dzień czwarty - przejście Święta Katarzyna - Łysica - Kapliczka Św. Mikołaja - Przełęcz Hucka - Święty Krzyż (Łysiec) - Trzcianka, skąd powrót busem do Kielc i dalej pociągiem do domu.

Temat: Re: Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie
Autor: Jaszmir
Data: 2020-12-14 20:34:20

Cześć

Byłeś już na planowanej wyprawie, czy odłożyłeś na przyszły rok?
Jeśli odłożyłeś, ale nadal się wybierasz, to pomogę Ci dostać się z Kielc do Kuźniak, odezwij się do mnie. Spróbuję Ci pomóc zaplanować trasę i może ze 2 dni z Tobą się powłóczę, jeśli oczywiście będziesz chciał :-)

Temat: Re: Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie
Autor: kulikowski
Data: 2021-01-06 02:16:16

w chwili obecnej GSŚ to tylko luźna koncepcja, równorzędnych pomysłów mam kilka, rozważam również nieco dłuższą trasę (ok. 4 dni), dziękuję za zaproszenie, dam znać kiedy coś zacznie się klarować.
Pozdrawiam.