Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2020-03-21

Temat: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki
Autor: gerber26
Data: 2020-03-16 19:35:44

Witam
W kwietniu planuje zrobic Mały Szlak Beskidzki z racji tego ze zdobyłem juz małe odznaki zastanawiam sie teraz nad dużą brązową. Teraz w kwestii regulamin zgodnie z nim wycieczka musi trwać 7 dni, wiec specjalnie podzieliłem trasę na 7 dni. mam problem z punktami początkowymi, końcowymi i pośrednimi.
Odnośnie punktów pośrednich to łapie mi chyba 4 albo 3 punkty. Punkty początkowe nie wchodzą w przebieg MSB, a odnośnie punktów końcowych to na upartego mogę zrobic 2.

Czy wogóle ta wycieczka zostanie zaliczona mi na dużą brązową ??? Bo wydaje mi się ze nie. Wiec chyba lepiej zrobic ja w krótszym czasie skoro nie zalicza sie. |

Proszę o odpowiedz :-)

Temat: Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki
Autor: mboro
Data: 2020-03-17 09:51:58

Wydaje mi się, że przejście MSB nie zostanie zaliczone do wycieczki na Dużą GOT.
Trasa regulaminowej wycieczki wielodniowej na wszystkie stopnie dużej GOT PTTK w
każdym z terenów I-VI, musi trwać minimum 7 dni (bez wliczania ewentualnych przerw
wynikających z warunków pogodowych) i przebiegać w formie ciągłej od punktu
początkowego do punktu końcowego przez co najmniej 7 punktów pośrednich wybranych
z wykazu, a przypisanych dla danego terenu górskiego. Zaliczenie regulaminowego
punktu pośredniego następuje wtedy, gdy trasa wycieczki przebiega przez ten punkt lub
omija go w bliskiej odległości. Kierunek przejścia całej trasy jest dowolny, punkty
początkowe w wykazie mogą być punktami końcowymi i na odwrót. Trasa powinna być
przebyta pieszo bez korzystania z przejazdów środkami komunikacji. Dopuszcza się
możliwość przebycia trasy w dwóch ratach (co najmniej 4-dniowych, łącznie minimum 8
dni) zrealizowanych w czasie maksimum dwunastu miesięcy, z zachowaniem jej ciągłości
w terenie.
IMHO wycieczka ma trwać MINIMUM 7 dni, więc może być dłuższa (nie ma górnej granicy). Ważne by nie była przerwana (dopuszczono dwie wycieczki ratalne) i MUSI przebiegać przez pkty pośrednie (7 lub więcej).

Pozdrawiam i życzę zdrowia.
:-)
--------------------
Pozdrawiam
Maciek

OTP: popularna, mała brązowa
GOT: popularna, mała brązowa
MOT: popularna
TP: popularna, mała brązowa, mała srebrna
i inne ;)

Temat: Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki
Autor: Turecki
Data: 2020-03-17 22:02:54

Tak jak myślisz nie zostanie ona zaliczona. Musi się rozpoczynać w punkcie początkowym przechodzić przez 5 punktów pośrednich i zakończyć się w punkcie końcowym.

Temat: Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2020-03-19 18:44:54

Cześć,

"MBORO" w swojej odpowiedzi precyzyjnie wyłuszczył sprawę - przejście samego MSB nie pozwoli Ci zdobyć normy do wycieczki(MINIMUM 7-dniowej ciągiem lub w 2 ratach minimum 4-dniowych)na jeden etap na DUŻY STOPIEŃ GOT.

Jeżeli chcesz poświęcić 8 dni i porządnie pochodzić w pełni zasługując na taką normę, proponuję połączyć przyjemne z pożytecznym i poznać przy okazji najciekawsze fragmenty Beskidu Śląskiego - tutaj tylko nakreślę, reszta to już praca domowa z mapą na stole w te ciężkie dni - czuję, że w kwietniu tej trasy i tak nie zrobisz.

1/ Jako przyjemny i wysiłkowy wstęp - 3 dni w Beskidzie śląskim: Ustroń - Orłowa - Soszów Wielki - Barania Góra - Kotarz - Bielsko Biała (Straconka).
2/ Jako dopełnienie i Twoje spełnienie marzeń - 5 dni na MSB: B-B (Straconka) - Hrobacza Łąka - Łamana Skała - Babica - Rabka-Zdrój.

I teraz alternatywy w zależności od Twojej sytuacji czy stanu kondycyjnego:
1/ Już po pierwszym dniu na MSB możesz zrobić sobie przerwę (4-dniowy etap zaliczyłeś) i w innym terminie dokończyć minimum 4 dni w MSB od tego samego miejsca w którym przerwałeś.
2/ Gdybyś któryś z punktów pośrednich w Beskidzie Śląskim pominął, to zawsze możesz z Babicy "tam i z powrotem" zaliczyć Koskową Górę. Myślę, że każdy weryfikator Ci to uzna.

Życzę zdrowej i przyjemnej analizy i pozdrawiam serdecznie,

Wiesław

PS: Może sam się skuszę, przerywając normy "Za Wytrwałość" po Małej Złotej - całkiem sympatyczna trasa. Oczywiście biorę pod uwagę swoje zasady wędrowania, czyli, że zawsze mój "Anioł Stróż" przywozi mnie rano na start i czeka samochodem w ustalonym miejscu na koniec "dniówki" i wypoczywamy razem na fajnej kwaterze - tak ostatnimi czasy razem wędrujemy :-). Ale tutaj widzę też możliwości całkiem fajnego rozplanowania noclegów na trasie.

Temat: Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki
Autor: Stonka
Data: 2020-03-20 21:09:11

Z tem, że należy zauważyć, że odcinek MSB Myślenice - Łysina - Lubogoszcz - Luboń Wielki przebiega przez II Teren Górski "BZ-B" w przeciwieństwie do odcinka BB - (C)Hrobacza Łąka - Łamana Skała - Babica - Myślenice, który przebiega przez I Teren Górski "BZ-A".

Czyli wycieczka Ustroń-BB-Myślenice musi trwać co najmniej 7 dni aby mogłaby być zaliczona jako regulaminowa wycieczka wielodniowa w Terenie Górskim I.

Odcinek MSB Myślenice - Łysina - Lubogoszcz - Luboń Wielki (2 pkt. pośrednie) można wykorzystać jako początek wycieczki w Terenie Górskim II np. Myślenice - Tylicz lub Leluchów /tu też min. 7 dni/.

Można oczywiście przejść za jednym zamachem Ustroń - BB - Myślenice - Luboń Wielki - Tylicz zaliczając dwie regulaminowe wycieczki wielodniowe na Dużą GOT.

Temat: Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2020-03-21 10:59:57

Nic dodać, nic ująć - słuszne uwagi i kontrola :-)

Jest więc plan na 2 x 7 z Myślenicami jako punkt styku. Czyli dwa luźne w takim razie 7-dniowe wypady (tutaj już rozbijać na 2 x 4 szkoda czasu, ale też można) i stopień Dużej GOT zdobyty.

Pozdrawiam