Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2020-02-07

Temat: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: gabkaa
Data: 2020-02-05 23:15:43

Witam serdecznie. Ostatnio dostałem z PTTK Jelenia Góra zamówione książeczki, omyłkowo przysłali mi zamiast OKP to Turysta Przyrodnik i wciągnąłem się w tą odznakę za co dziękuję :-)
Moje pytanie brzmi: od 2014 roku chodzę razem z GOT głównie Tatry i Karkonosze... czy można wpisać w książeczkę Turysta Przyrodnik wycieczki wstecz z GOT i przedstawić potwierdzenia pieczątki w GOT? Wiadomo że Tatry to obszar Natura 2000 plus dodatkowo kilka ścieżek przyrodniczych punktowanych dodatkowo... czy mogę wpisać trasy od 2014 roku na popularną i małą brązową TP ? Tatry obszar Natura 2000 raz 25 pkt do popularnej odznaki i potem te same Tatry 25 pkt do brązowej? Trasy 3 razy w roku inne po Tatrach, pieczątki mam w 3 książeczkach GOT... regulamin nie ma obecny od 2015 roku limitu czasowego zdobywania, przewiduje też powtórne zaliczanie obiektów na inny stopień odznaki, jest zapis też że można zdobywać równocześnie z GOT PTTK...

Temat: Re: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: Jacek Potocki
Data: 2020-02-06 09:11:52

Najlepiej zwrócić się do Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK. Oto kontakty do jej członków: http://kop.pttk.pl/kontakt.
W szczególności zwróciłbym uwagę na:
Elżbieta Kemnitz, Centralny Referat Weryfikacyjny - arka.el(zwierzak)wp.pl

pozdrawiam

Temat: Re: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: gabkaa
Data: 2020-02-06 17:06:08

Dziękuję serdecznie

Temat: Re: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2020-02-06 17:05:32

Witam serdecznie,

ksiąžeczki OKP nie ma, więc dobrze, że trafiłeś w kierunku Turysty Przyrodnika. Chociaż do turystyki pieszej też zachęcam, bo o taką zapewne chodziło (książeczki teraz bardzo podobne).
Spokojnie wypełniaj książeczkę, dokładnie opisując obiekty (TPN, Natura, ścieżki, pomniki przyrody, itp.), odnoś to opisami do stron odpowiednio ponumerowanych: 1, 2, 3 książeczek GOT).

Popularną i MB na tej bazie bym weryfikował - no może MS. Na wyžsze stopnie powinno się już przyrodę Polski szerzej poznać, ale to już moje subiektywne zdanie.

KOP ZG PTTK głowy bym nie zawracał na tym etapie wetyfikacji.

Zachęcam i pozdrawiam ciepło,

Wiesław

Temat: Re: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: gabkaa
Data: 2020-02-06 20:01:50

Dziękuję, tak zrobię, wpiszę wszystkie obiekty i obszary z tras GOT, dodatkowo mam też oprócz Tatr Pieniny i Karkonosze, plus kilka rezerwatów z okolic miejsca zamieszkania udokumentowanych fotkami... chodziło mi o książeczkę odznak krajoznawczych, taka jest w sprzedaży ale dobrze że otrzymałem w zamian TP, Odznakę Krajoznawczą Polski będę zdobywał z kroniką własnego wykonania, a Turysta Przyrodnik też wciąga . Dziękuję i pozdrawiam

Temat: Re: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2020-02-07 20:32:52

Bardzo dobry plan zarówno w kierunku przyrody jak i krajoznawstwa. Jak najmniej papieru, a jak najwięcej wrażeń i przemyślanego dokumentowania oraz rozsądnego rozpisywania. Książeczka Odznak Krajoznawczych nie jest przyjemną w użytkowaniu.

Jeszcze tylko krótko doprecyzowując - skoro jednak OKP, a nie OTP, to rozumiem, że obydwa stopnie ROK leżą już na półce, a legitymacje potwierdzające w szufladzie.

Gratuluję i pozdrawiam,

Wiesław

Temat: Re: Turysta Przyrodnik potwierdzenia z GOT wstecz
Autor: gabkaa
Data: 2020-02-07 20:46:36

OTP dawno dawno temu miałem małą brązową, planuję wznowić w tym roku. A ROK nie mam, chcę teraz najpierw zdobyć regionalną krajoznawczą z terenu swojego miejsca zamieszkania (Miłośnik Gdyni, Odznaka Morska, Odznaka Gdańska, Miłośnik Ziemi Gdańskiej), ROK brązową wg regulaminu dostanę po przedstawieniu legitymacji przyznania któregokolwiek stopnia z w/w . Najlepsze jest to, że we wszystkich tych odznakach powtarzają się obiekty, a niektóre mam już w kronice "100 rocznica niepodległości" którą wykonałem jako pierwszą do tej pory. Tak naprawdę to musiał bym z każdego obiektu i muzeum brać po kilka kartek pieczątek bo nigdy nie wiadomo do jakiej odznaki potrzebne. Na tą chwilę mam kilkanaście książeczek głównie górskich, trochę to waży przy chodzeniu :-)