Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Podsumowanie sezonu 2019 na forum

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2019-12-01

Temat: Podsumowanie sezonu 2019 na forum
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2019-11-17 20:03:32

Cześć.

Krótkie podsumowanie sezonu, który na naszym forum trwa mniej więcej od początku kwietnia do połowy listopada.

Ku mojemu zaskoczeniu zanotowaliśmy jedenastoprocentowy wzrost liczby unikalnych użytkowników w porównaniu z zeszłym rokiem.

W zasadzie wzrosły wszystkie ważne parametry, ale mnie najbardziej cieszy wzrost czasu spędzanego przez Was na forum oraz spadek liczby odrzuceń (czyli sytuacji, gdy ktoś wchodzi, orientuje się, że źle trafił i ucieka).

Rekordowy okres we frekwencji przypadł na początek lipca. W tym okresie w przeciągu 7 dni odwiedziło nas 1500 aktywnych użytkowników (każdy, kto wszedł więcej niż jeden raz był policzony tylko raz, stąd jest to liczba mniejsza niż suma odwiedzin dziennych; poza tym liczą się tylko użytkownicy aktywni).

Lipiec był też miesiącem, w którym napisaliśmy ponad 130 postów, co jest najlepszym wynikiem miesięcznym od jesieni 2013. W całym sezonie napisaliśmy łącznie prawie 300 postów, co może w porównaniu z okresem świetności forum mniej więcej 15 lat temu jest wynikiem słabym, ale nadal najlepszym w ciągu ostatnich 6 lat. Aby zobrazować jak bardzo nastąpiła poprawa, to warto zauważyć, że przez te siedem i pół miesiąca napisaliśmy mniej mniej więcej tyle samo postów, co przez pełne trzy lata 2015, 2016 i 2017 łącznie.

Cieszę się z tych wyników.
Może pogłoski o śmierci forów internetowych są nieco przedwczesne? :-)

Pozdrawiam Was serdecznie,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Podsumowanie sezonu 2019 na forum
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2019-11-21 20:42:11

Witam ciepło,

przeczytałem uważnie to podsumowanie i nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulować wytrwałości zarówno kilku (w porywach kilkunastu) najbardziej aktywnym, merytorycznym i odpowiedzialnym forumowiczom, jak i wszystkim pozostałym, wchodzącym tutaj w zależności od czasu i potrzeb.

Gratulacje należą się zwłaszcza oddanemu sprawie tego forum, rzeczowemu i perfekcyjnie organizującemu to wewnętrzne gremium wymiany myśli i wiadomości moderatorowi Łukaszowi. Również pilnowanie kultury dyskusji i języka ma tu niebanalne znaczenie.

Tak trzymać!

Może na jesienno-zimowe wieczory powinno się tutaj wrzucać jakieś szersze tematy do przedyskutowania. Zapewne dla nielicznych, ale jednak ...

pozdrawiam serdecznie,
Wiesław

Temat: Re: Podsumowanie sezonu 2019 na forum
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2019-11-21 22:58:26

Cześć.

Dziękuję za miłe słowa. :-)

Jeżeli chodzi o aktualne tematy do dyskusji, to jest na Forum mnóstwo wątków, które można kontynuować lub przypomnieć. Zawsze też można założyć nowy.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Podsumowanie sezonu 2019 na forum
Autor: JanMaciej...
Data: 2019-12-01 23:17:42

Może na jesienno-zimowe wieczory powinno się tutaj wrzucać jakieś szersze tematy do przedyskutowania.
Jak szeroki, to może TEMAT o 70-letniej działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, i o perspektywach dalszej społecznie użytecznej aktywności spadkobiercy tradycji i dorobku ideowego Polskiego Towarzystwo Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.

Nb. po 70-ciu latach istnienia, PTTK to samoistny byt organizacyjny, i nie ma istotnego znaczenia jak Towarzystwo utworzono.