Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Odznaka Szlakiem Pomników Historii w Polsce

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2019-10-24

Temat: Odznaka Szlakiem Pomników Historii w Polsce
Autor: b_tomek
Data: 2019-10-01 15:45:20

Witam, czy ktoś wie od kiedy obowiązuje Ogólnopolska Odznaka Krajoznawcza „Szlakiem Pomników Historii w Polsce", która została wyemitowana przez Oddział Wojskowy PTTK w Kołobrzegu? Niestety w regulaminie dostępnym na stronie internetowej pttk nie ma wzmianki o dacie od któej regulamin obowiązuje, nie wiem więc jak daleko chronologicznie mogę sięgnąć wstecz, aby zgłosić potwierdzone obiekty do weryfikacji. Będę wdzięczny za podpowiedź

Temat: Re: Odznaka Szlakiem Pomników Historii w Polsce
Autor: cezaar
Data: 2019-10-01 15:58:30

Wg strony internetowej Koła PTTK nr 24 "Młodzi Silni Weseli" - http://msw-pttk.org.pl/index2.html - (BTW wg mnie najlepszym i aktualnym kompendium wiedzy o wszelkich odznakach PTTK, i nie tylko), jest jedynie podany rok - 2018.

Pozostaje bezpośredni kontakt z Oddziałem kołobrzeskim. Dane, w tym nr telefonu jest na samym dole regulaminu interesującej Cię odznaki na ww. stronie.

pozdrawiam,
cezaar

Temat: Re: Odznaka Szlakiem Pomników Historii w Polsce
Autor: b_tomek
Data: 2019-10-01 16:14:12

Dziękuję za sugestię. Pytanie wysłałem już jakiś czas temu na e-mail Oddziału (preferuję formę pisaną, bo jest się wtedy na co powołać), niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dlatego próbuję tutaj. Może jednak ktoś zna odpowiedź? W regulaminie jest napisane, że "Odznakę weryfikują i przyznają komisje weryfikacyjne Oddziałów PTTK na terenie całego kraju". Teoretycznie więc odpoweidź na moje pytanie powinna być im znana. Będę wdzięczny za infromację.

Temat: Re: Odznaka Szlakiem Pomników Historii w Polsce
Autor: b_tomek
Data: 2019-10-23 14:38:55

Witam. Dostałem potwierdzenie z Oddziału PTTK w Kołobrzegu - nie ma ograniczenia czasowego wstecz. Można przedstawiać do weryfikacji wcześniej potwierdzone obiekty, nawet takie z zamierzchłej przeszłości. Wprawdzie nie zostało to podkreślone, ale na własny użytek, założyłem, że potwierdzenie obiektu powinno być po jego wpisaniu na listę Pomników.

pozdr
Tomek

Temat: Re: Odznaka Szlakiem Pomników Historii w Polsce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2019-10-24 22:52:36

Fajnie, że pamiętałeś i zostawiłeś info dla potomnych.
Dobra robota!

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski