Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Odznaka Krajoznawcza Województwa Łódzkiego

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2018-12-24

Temat: Odznaka Krajoznawcza Województwa Łódzkiego
Autor: paweldudek
Data: 2018-12-09 22:34:38

Cześć,

mam kilka drobnych pytań dotyczących Odznaki Krajoznawczej Województwa Łódzkiego. Regulamin znajduje się tutaj: http://www.pabianice.pttk.pl/odznaki/lodz.php

1. Za zwiedzanie miasta, np. Łodzi jest 15 punktów. Regulamin mówi, że: (...) Warunkiem uzyskania punktów jest krótki opis oraz pieczątka z najbliższej miejscowości lub potwierdzenie zwiedzania przez uprawnioną osobę. (...).

Czyli wystarczy pieczątka z Centrum Informacji Turystycznej + kilka zdań opisu? Za całe 15 punktów? Mam ten dylemat, ponieważ do zdobywania tej odznaki nie ma oficjalnej książeczki, potwierdzenia zbiera się w zrobionej przez siebie kronice.

2. Co uważacie na temat zbierania punktów do tej odznaki za zwiedzanie muzeum, w miejscowości, w której się mieszka? Etyczne, nieetyczne, zakazane, a może nikt nie zwraca na to uwagi?

3. Ktoś posiada taką odznakę? Jak było przy weryfikacji, macie jakieś uwagi rady co do prowadzenia kroniki? Macie jakieś uwagi co do zwiedzanych obiektów (aktualność listy obiektów załączonych do regulaminu)? :-)

Temat: Re: Odznaka Krajoznawcza Województwa Łódzkiego
Autor: Babek
Data: 2018-12-24 00:47:50

Witaj,
posiadam tą odznakę w stopniu brązowym. Zdobyłem ją 3 lata temu przy okazji wycieczki rowerowej dookoła woj. łódzkiego. Moja kronika to notes formatu A6, w którym się zbytnio nie rozpisywałem. (Dla mnie największą pamiątkę stanowią książeczki rowerowe.) Np. Inowłódź - 5 pkt, zamek - 3 pkt, synagoga - 3 pkt i jedna pieczątka z miejscowości. Czasami zamiast pieczątek wklejałem zdjęcia na tle zabytku. Nie potwierdzałem każdego obiektu z osobna. To ma być turystyka i przyjemność ze zwiedzania a nie pieczątkomania. Chodzi chyba o uczciwość z mojej strony i o zaufanie ze strony weryfikującego. Odznakę weryfikowałem w Oddziale Łódzkim. Nie robili problemu w temacie mojej ubogiej kroniki.

Temat: Re: Odznaka Krajoznawcza Województwa Łódzkiego
Autor: paweldudek
Data: 2018-12-24 13:41:53

Dziękuję, o to mi chodziło. Jako potwierdzenie ze zwiedzania jakiegoś miasta mam pieczątkę z biura informacji turystycznej oraz zdjęcie np. na tle dworca. Z muzeów mam wklejony bilet, z innych zabytków zdjęcie na jego tle. Mam nadzieję, że to wystarczy :-)