Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Odznaka "Korona Sudetów"

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2016-08-05

Temat: Odznaka "Korona Sudetów"
Autor: Tceis
Data: 2016-08-05 01:39:26

Hej,
Ponieważ jeszcze nigdy nie zdobywałem żadnych pieczątek ani wpisów do książeczek PTTK mam kilka pytań odnośnie ich uzyskiwania. Konkretnie chodzi o książeczkę odznaki "Korona Sudetów".
Chciałbym się dowiedzieć gdzie można zdobyć pieczątkę oraz podpis "przodownika turystyki górskiej PTTK" dla dwóch konkretnych szczytów, mianowicie: Śnieżki oraz Wielkiej Kopy. Z tego co wiem na Wielkiej Kopie nie ma żadnego schroniska, dlatego tym bardziej prosiłbym o pomoc. Również czy pieczątkę otrzymuje się od tej samej osoby co podpis z datą zdobycia szczytu i czy trzeba to jeszcze jakoś dokumentować?

Temat: Re: Odznaka "Korona Sudetów"
Autor: Barin
Data: 2016-08-05 09:42:44

Cześć
Każdy przodownik turystyki górskiej PTTK z uprawnieniami na Sudety może Ci potwierdzić dowolny szczyt z listy KS. Jeśli nie znasz żadnego przodownika, to zostaw tę rubrykę pustą. Radek (nasz weryfikator) wypełni ją na podstawie pieczątek i/lub zdjęć.
Pieczątka nie musi być ze szczytu; jeżeli będziesz miał potwierdzenie z trasy (np. ze Śląskiego Domu) to też będzie dobrze. Poza tym Śnieżka ma też czeski obiekt, ich pieczątka też się liczy. Z Wysoką (!) Kopą jest rzeczywiście trochę trudniej - na szczycie nie zdobędziesz pieczątki, a z trasy to chyba tylko na starcie, zależy jeszcze skąd będziesz szedł. Poza tym jako potwierdzenie liczy się także fotografia - może być taka z komórki. Jeśli wędrujesz w grupie, to na pewno ktoś Ci zrobi, a jeśli sam - spróbuj tzw. selfi z jakimś charakterystycznym elementem w tle (tabliczka, słupek itp.).