Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Zmarł prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2016-09-09

Temat: Zmarł prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski
Autor: Krzyś
Data: 2016-03-31 11:43:02

Ze smutkiem informujemy, że w wieku 69 lat odszedł profesor Krzysztof R. Mazurski. Geograf, krajoznawca i przewodnik, autor licznych publikacji turystyczno-krajoznawczych poświęconych m.in. Dolnemu Śląskowi i Sudetom. Przewodnicy SKPS z pewnością zapamiętają Go m.in. jako wymagającego, ale życzliwego egzaminatora. Niech spoczywa w pokoju.

http://skps.wroclaw.pl/index.php?function=show_all&no=6102

Krzyś

Temat: Re: Zmarł prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2016-03-31 13:39:17

To ogromna strata. Krzysztof był bardzo życzliwym i dobrym człowiekiem. Bardzo przeżyłem wiadomość o jego śmierci. :-(

Na naszym forum Krzysztof pisał pod nickiem "domin".
http://forum-pttk.pl/ludzie/index.php?co=czlowiek&id=56

Łączę się w bólu z bliskimi Krzysztofa.

Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Zmarł prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski
Autor: Przodownik 1811
Data: 2016-04-01 14:28:13

"Pogrzeb śp. prof. Krzysztofa Radosława Mazurskiego, zgodnie z życzeniem Zmarłego, odbędzie się wyłącznie w ścisłym gronie rodzinnym. Publiczne wspomnienie żałobne o Zmarłym - na nabożeństwie w kościele ewangelicko-augsburskim Opatrzności Bożej we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego w niedzielę, 1 maja 2016 o godz. 10.00." (informacja z Facebooku)

Temat: Re: Zmarł prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski
Autor: Przodownik 1811
Data: 2016-09-09 13:58:51

W "Nowinach Jeleniogórskich" z 10 maja ukazał się artykuł wspomnieniowy o prof. Mazurskim. Cytat z artykułu: "Zgodnie z życzeniem i wolą zmarłego, tylko w asyście najbliższej rodziny Krzysztof R. Mazurski został pochowany na cmentarzu ewangelicko-ausgburskim przy kościele Wang w Karpaczu".
> http://images75.fotosik.pl/855/b1c2f6dc03b20e3d.jpg

Będąc ostatnio w Karpaczu chcieliśmy odwiedzić grób prof. Mazurskiego, którego zapamiętamy jako człowieka bardzo życzliwie nastawionego do inicjatywy założenia w Poznaniu Sekcji Przewodników Sudeckich, która to inicjatywa - jak się okazało - została niestety storpedowana przez spore grono ludzi bardzo nam niechętnych. Chcieliśmy oddać Jemu cześć przy grobie na tamtejszym cmentarzu, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Grobu jednak nie odnaleźliśmy, a w Biurze Parafialnym dowiedzieliśmy się, że nie jesteśmy pierwszymi, którzy o taki grób pytają, że takiego grobu tam nie ma, że ktoś chyba zrobił bardzo głupi kawał. Dlaczego autor tego artykułu nie zweryfikował na miejscu czy na tym cmentarzu jest taki grób? Przecież ta informacja wprowadza wielu przyjaciół i sympatyków prof. Mazurskiego w błąd. Dowiedziałem się też, że pastor z Wangu dzwonił do redakcji, żeby sprostować tę informację. Może ktoś jednak wie, gdzie faktycznie znajduje się miejsce pochówku prof. Mazurskiego?