Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Prezent noworoczny - Nowa odznaka GOT "W góry"

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2016-05-20

Temat: Prezent noworoczny - Nowa odznaka GOT "W góry"
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2015-12-23 10:02:33

Witam,

Miło mi poinformować, że Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK przygotowała dla wszystkich prezent noworoczny w postaci nowej odznaki GOT "W góry" przeznaczonej dla najmłodszych turystów. Dodatkowo dokonane zostały nieznaczne modyfikacje w regulaminie GOT. Szczegóły możecie znaleźć na stronie internetowej KTG: http://ktg.pttk.pl/index.php

Mam nadzieje, że zmiany te spotkają się z pozytywnym odbiorem ze strony turystów.

Pozdrawiam,
Rafał Kwatek

Temat: Re: Prezent noworoczny - Nowa odznaka GOT "W góry"
Autor: vodca
Data: 2015-12-29 23:28:23

Cieszy - jak to prezent.
Mnie osobiście bardziej cieszą te "nieznaczne modyfikacje" bo to odrzucenie tych recesyjnych zmian, które zrobiono ostatnio. Wprowadzenie odznak dla dzieci do bardzo dobry krok jeżeli chodzi pracę z małymi dziećmi praktycznie jedna wycieczka umożliwia zdobycie przez nich pierwszej odznaki to może być skuteczna motywacja. Jednakże z perspektywy rodzica mającego dziecię, które na sezon letni będzie miało śześć lat mam mieszane uczucia. To, co jest możliwe do uzyskania od puięciu lat, to moja córa robiła mając 3 lata, majc 4 zrobiła to co przewiduje się na ostatni etap a nawet więcej. Nie wiem więc co wymyślę dla niej aby miała jakąś "namacalną nagrodę za chodzenie - bo dzieci tego potrzebują. Także jeżeli chodzi o zmiany dla dzieci to jest postęp, ale ciągle jeszcze ktg zg pttk nie nadąża za rzeczywistością.
Ale i tak jest "coś" ~ może jeszcze 2-3 nowelizacje i KTG "zejdzie na ziemię - jak Nowonarodzony" A wiec "GLORIA"

Temat: Re: Prezent noworoczny - Nowa odznaka GOT "W góry"
Autor: Mitrydates
Data: 2016-05-20 10:59:05

Wiadomość bardzo dobra, choć rzeczywiście jeśli dziecko jest zaprawione w wędrówkach, to odznakę jest w stanie zdobyć w wieku 3-4 lat.

Niemniej jednak uważam to za postęp i próbę otwarcia PTTK na nowe pokolenia. Nic tak nie zachęca dzieciaków, jak ładne blachy (i inne nagrody). Moi synowie do dziś nie mogą odżałować, że mają tylko po jednej odznace Disneya (i wszyscy po trochu liczymy, że uda się ją wznowić).