Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Książeczka Odznak Turystyki Pieszej

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2015-09-08

Temat: Książeczka Odznak Turystyki Pieszej
Autor: Seline
Data: 2015-09-08 12:28:09

Witam,
mam wątpliwość co do wypełniania wspomnianej książeczki - przeszukałam wiele wątków i nie znalazłam nigdzie odpowiedzi.
Generalnie trzeba wpisać trasę wycieczki - przebyte miejscowości i co tam się zobaczyło. Moje wycieczki zazwyczaj są 1-dniowe - na zasadzie "wyjazd z mojej miejscowości - miejscowość docelowa - powrót". Czy w związku z tym mam wpisać po prostu zawsze na zasadzie "moja miejscowość - np Kielce (wymienić co zwiedzone) - moja miejscowość" i nie będzie to uznane za zdublowanie itp.?
Będę wdzięczna za odpowiedź :-)

Temat: Re: Książeczka Odznak Turystyki Pieszej
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2015-09-08 22:01:48

Zwracam uwagę, że do książeczki wycieczek pieszych wpisuje się wycieczki piesze, a nie dojazdy do tych wycieczek jakimś środkiem transportu - kolejno miejscowość początkową przejścia pieszego, miejscowości pośrednie i miejscowość końcową oraz długość trasy pieszej w kilometrach. W przypadku, gdy wycieczka ogranicza się tylko do zwiedzania jednej miejscowości punktowanej w regulaminie, wtedy wymienia się obiekty zwiedzane w tej miejscowości i jeżeli są to wszystkie najciekawsze obiekty, to wtedy wpisuje się same punkty za zwiedzanie, bez doliczania kilometrażu między tymi obiektami.
Dojazdy można dublować, natomiast w przypadku przejść pieszych jeżeli jakiś odcinek tego przejścia zostanie powtórzony, to się go po prostu nie punktuje.