Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przyszłość PTTK

Cykl o PTTK w "Dzienniku Turystycznym"

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2015-01-13

Temat: Cykl o PTTK w "Dzienniku Turystycznym"
Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2015-01-13 15:31:07

Cześć.

Zupełnym przypadkiem znalazłem dzisiaj cykl trzech artykułów o PTTK w "Dzienniku Turystycznym".
Ku mojemu zdumieniu autor artykułu p. Stefan Wroński w dwóch miejscach odwołuje się do naszego Forum.

Wybrane cytaty:
Na forum Towarzystwa pod tytułem „Spadek notowań PTTK” pojawił się wpis Łukasza Aranowskiego z koła PTTK przy Politechnice Warszawskiej, który pisze:
Nieubłagana jest marginalizacja roli PTTK w tej sprawie. Ciągle są regiony, w których pozycja Towarzystwa jest bardzo silna, ale są też samorządy lokalne znakujące szlaki (coraz częściej rowerowe) samodzielnie nawet nie wiedząc o istnieniu PTTK. W dodatku na niekorzyść Towarzystwa działa to, że turystyka piesza na nizinach w zasadzie przestaje istnieć (z różnych powodów niezależnych od PTTK).
Piotr Rościszewski z oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej dodaje:
Szlaki raz wyznakowane najczęściej nigdy nie są odnawiane, natomiast referaty promocji gmin z uporem wydają mapy, na których te szlaki nadal widnieją jako istniejące. Powstaje błędne koło. Turysta, który kilka razy trafi na takie szlaki, przestaje traktować je poważnie, a skoro są słabo wykorzystane, urzędnicy mają pretekst, aby ich nie odnawiać.
Siłę ma też samo logo PTTK. Łukasz Aranowski, członek PTTK na Politechnice Warszawskiej napisał na forum dyskusyjnym pod wątkiem „Spadek notowań PTTK”:
Szkoda gadać. PTTK już wiele lat temu utraciło swoją szansę certyfikowanie i rekomendowania sprzętu turystycznego. Teraz takiego pomysłu nikt by nie kupił, bo marka PTTK przestała być jakkolwiek istotna.
Teraz rzeczywiście nie ma co liczyć, że ludzie zaufają marce PTTK, ale gdyby się postarać, można by ją odbudować. Towarzystwo ma po swojej stronie liczne schroniska w górach. To przecież idealne miejsce na pracę nad marką.
Źródło:
Część 1. - http://dziennikturystyczny.pl/2014/08/pttk-historia-cz-1/
Część 2. - http://dziennikturystyczny.pl/2014/08/pytamy-historia-cz-2/
Część 3. - LINK

A tu cały cytowany w artykule wątek:
http://forum-pttk.pl/index.php?co=watek&w=41373
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski