Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Dom Turysty PTTK w Zakopanem

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2014-12-03

Temat: Dom Turysty PTTK w Zakopanem
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2014-11-29 21:21:45

Trzy gwiazdki w zakopiańskim Domu Turysty

Data publikacji: 28.11.2014
Autor: Aleksander Dobkowski


Po dwuletniej przerwie zakopiański Dom Turysty zostanie ponownie otwarty dla gości. W wyremontowanym budynku schroniska PTTK gości przyjmować będzie trzygwiazdkowy hotel marki Aries & SPA.

W ramach modernizacji obiekt należący do PTTK został wydzierżawiony prywatnemu inwestorowi, który przebudował wnętrza funkcjonującego od 1958r. schroniska górskiego zmieniając je w trzygwiazdkowy hotel z salami konferencyjnymi oraz centrum SPA & Welness.

Jak informuje portal gazetakrakowska.pl, hotel mieszczący się w budynku dawnego Domu Turysty składa się łącznie z 99 pokoi i apartamentów. Zdaniem architektów, dokonując przebudowy, udało się zachować lokalną architekturę budynku łącząc ją z nowoczesnością i elegancją. Poza odrestaurowanymi wnętrzami na gości odwiedzających hotel Aries & SPA czeka kilka barów i restauracji, zaplecza sportowe i konferencyjne, a także centrum SPA składające się z jacuzzi, saun czy basenów termalnych.

- Wydzierżawiliśmy ten obiekt na długie lata. W zamian inwestor wyłożył pieniądze na remont, po którym będzie użytkował obiekt aż do końca umowy. Potem wróci on w władanie PTTK – tłumaczy portalowi Jerzy Kalarus, prezes PTTK.

Przypomnijmy, że decyzja o dzierżawie budynku sieci hotelarskiej wywołała falę krytyki wśród taterników i miłośników gór. Przeciwnicy decyzji podjętej przez PTTK zarzucali prezesowi towarzystwa brak poszanowania dla historii poprzez likwidację wieloletniego schroniska, lecz również przebudowę gontowego dachu, który był – zdaniem wielu turystów – szczególnie atrakcyjnym elementem architektonicznym budynku. Zdaniem Karalusa, wymiana gonty byłaby zbyt droga, a obiekt nie spełniałby wymogów przeciwpożarowych.
Źródło: LINK

PS. Jurek Kalarus Prezesem PTTK. Gratulacje! :-) :-) :-)
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem
Autor: Basia Z.
Data: 2014-12-01 19:17:31

Informacja jest błędna.
Hotel ma pięć gwiazdek a najtańszy pokój dwuosobowy kosztuje 405 zł za dobę (już ze zniżką "rodzinną", w tym śniadanie).
Dostępności i ceny apartamentu nie sprawdzałam, ale jak ktoś chce może sprawdzić.

Linku nie podaję, aby przypadkiem nie wyszło, że ten hotel reklamuję, ale każdy zainteresowany łatwo znajdzie.

Temat: Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem
Autor: Przodownik 1811
Data: 2014-12-02 08:54:38

Linku nie podaję, aby przypadkiem nie wyszło, że ten hotel reklamuję, ale każdy zainteresowany łatwo znajdzie.
Nie sądzę, aby ktoś przy zdrowych zmysłach zainteresował się tym hotelem i zechciał to odszukać. Cena najtańszego pokoju 405 zł dla dwóch osób za dobę jest wystarczającą antyreklamą...

Temat: Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem
Autor: z.klose
Data: 2014-12-02 16:35:27

http://www.poland24h.pl/nocleg/Dom-Turysty-PTTK-251.html
to chyba aktualne ceny?
1,50 opłata miejscowa (klimatyczne)
9,- PLN śniadanie
czy to wysokie ceny. Dla przyzwyczajonych do dawnych standardów zakwaterowania i ceny, na pewno. A dla np "warszawskich słoików" albo innych bisnesmanów korzystających z weekend"owych wypadów na koszt funduszu reprezentacyjnego firmy to taniocha.
pozdrawiam z.klose

Temat: Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem
Autor: Basia Z.
Data: 2014-12-03 07:46:40

Niestety ten link dawno nieaktualny.
Obecnie obowiązuje ten:

http://hotelaries.pl/glowna/