Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Nowy w szeregach...

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2014-07-01

Temat: Nowy w szeregach...
Autor: Hardsstyler
Data: 2014-06-20 13:07:36

Witam,
mam na imię Jakub i kilka dni temu pojechałem pierwszy raz w góry, a dokładnie w Karkonosze mimo mojego starszego wieku (27lat) :D trochę to trwało, no ale cóż, ale nie o tym chcę pisać.

W jednym ze schronisk dokładnie w schronisku Kamieńczyk zauważyłem coś takiego jak książeczki GOT PTTK, wypytując panią tam pracującą dowiedziałem się o co chodzi i postanowiłem, że fajnie by było posiadać jakieś pamiątki z przebytych tras, te ładne pieczątki, a w przyszłości kto wie może i jakieś odznaki, ponieważ nie jestem fanem kupowania pocztówek, figurek i innych(śmieci), postanowiłem w raz z narzeczoną, że to może być rzecz stworzona właśnie dla nas ;-).

No i nie mamy problemu z wypełnieniem przebytych tras, czy też jakiś innych lecz z dokładnym podliczeniem punktów GOT, próbowaliśmy podliczać z mapą, w internecie, nawet ściągnąłem jakiś program lecz za każdym razem wychodził nam inny wynik :D

więc postanowiłem, że napisze te 2 trasy które odbyliśmy w czasie 3 dniowej wycieczki w góry, na które mam pieczątki ;-) ponieważ pierwsza trasa nam odpada, bo nie posiadaliśmy jeszcze książeczki.

pierwsza z nich to wyprawa na Szrenice, a wędrowaliśmy tak:

Start - czerwonym szlakiem - Szklarska Poręba Huta -Wysoki Most - Wodospad Kamieńczyka - Hala Szrenicka - Szrenica - Mokra Przełęcz - zielonym sz - Hala pod Łabskim Szczytem - żółtym sz - Wielki Most - czerwonym sz - Szklarska Poręba Huta - Koniec

tu wychodziło mi od 19 do 23 punktów więc rozbieżność duża ;p

druga trasa na Śnieżke:

Start - niebieskim sz - Karpacz Górny (Wang) - Polana - Samotnia - Strzecha Akademicka - Spalona Strażnica - Dom Śląski - czerwonym sz - Śnieżka (wejście po łańcuchach, zejście drugą stroną) - Dom Śląski -Schronisko nad Łomniczką - głównym szlakiem Sudeckim czerwonym w dół do miasta do ulicy Olimpijskiej - ulicą Olimpijską w lewo do Dziki Wodospad - żółty sz - ulicą Strażacką do szlaku niebieskiego którym wróciliśmy do Kościółka Wang - Koniec

wiem że końcówka jest zagmatwana no ale tak wyszliśmy w mieście :D najwyżej poprosił bym o obliczenie pkt do ulicy Olimpijskiej.

Pozdrawiam wszystkich, czekam na pomoc i odpowiedzi od bardziej doświadczonych osób w tym gronie.
Życzę miłego dnia, Jakub.

Temat: Re: Nowy w szeregach...
Autor: Jerzyim
Data: 2014-06-21 22:35:12

Temat na pewno był gdzieś na forum poruszany, więc spróbuj znaleźć.

W regulaminie GOT jest lista punktowanych tras z już podliczonymi punktami - najlepiej spróbuj znaleźć swoje wyprawy tam. Plus są w internecie stronki gdzie można policzyć punkty wprowadzając trasę - na przykład szlaki.net.pl - wg mnie fajna stronka bo znajduje szlak w regulaminie a jak nie ma to liczy na podstawie odległości i sumy podejść. Ale trzeba uważać bo niektórych szlaków chyba nie ma w bazie i wtedy stronka pisze że jest 0km chociaż w rzeczywistości jest np. 10 :-)

Temat: Re: Nowy w szeregach...
Autor: Grześ85
Data: 2014-06-30 12:27:47

W związku z wejściem w życie nowego regulaminu wprowadzone też zostały korekty punktacji wielu odcinków tras. Nie wiem jak szybko internet reaguje za zmiany ale polecam zaopatrzenie się w oddziale PTTK w dodatek do książeczki w postaci regulaminu wraz z trasami punktowanymi-tam masz dokładne mapy z obowiązującą punktacją. Z tą książeczką policzysz wszystko i wszędzie a dodatkowo pomaga poruszać się w terenie z racji że uwzględnia prawie wszystkie dostępne szlaki.

Temat: Re: Nowy w szeregach...
Autor: Grześ85
Data: 2014-07-01 11:09:10

Oto punktacja obu przejść według nowego regulaminu i wykazu tras punktowanych:
1.TRASA PIERWSZA
-SZKLARSKA PORĘBA HUTA - WYSOKI MOST 2
-WYSOKI MOST - WODOSPAD KAMIEŃCZYKA 2
-WODOSPAD KAMIEŃCZYKA - HALA SZRENICKA 6
-HALA SZRENICKA - SZRENICA 3
-SZRENICA - MOKRA PRZEŁĘCZ 1
-MOKRA PRZEŁĘCZ - HALA POD ŁABSKIM SZCZYTEM 2
-HALA POD ŁABSKIM SZCZYTEM - WYSOKI MOST 5
-WYSOKI MOST - SZKLARSKA PORĘBA HUTA 1

SUMA- 22 PUNKTY
2.TRASA DRUGA
-KARPACZ GÓRNY(WANG) - POLANA 4
-POLANA - SAMOTNIA 3
-SAMOTNIA - STRZECHA AKADEMICKA 2
-STRZECHA AKADEMICKA - SPALONA STRAŻNICA 3
-SPALONA STRAŻNICA - DOM ŚLĄSKI 2
-DOM ŚLĄSKI - ŚNIEŻKA 3
-ŚNIEŻKA - DOM ŚLĄSKI 2
-DOM ŚLĄSKI - SCHRONISKO NAD ŁOMNICZKĄ 2
-SCHRONISKO NAD ŁOMNICZKĄ - KARPACZ BIAŁY JAR 5
-KARPACZ BIAŁY JAR - KARPACZ GÓRNY (WANG) 3

SUMA - 29 PUNKTÓW