Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Pomoc Przy Pracy Licencjackiej

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2013-10-25

Temat: Pomoc Przy Pracy Licencjackiej
Autor: Mrautin
Data: 2013-10-19 20:27:56

Witam poszukuje materialow do pracy licencjackiej "Geneza i rozwoj PTTK na ziemi Lublinieckiej do 2010 roku". Rzecz jasna bylem juz w Lublincu i w bibliotece miejskiej. Jednak zebrane materialy nie pozwalaja mi na napisanie calej pracy dlatego zwracam sie tutaj z prosba, moze ktos akurat bedzie mogl naprowadzic mnie na trop. Zebranie wiadomosci jest tym bardziej trudne poniewaz oddzial PTTK w Lublincu juz nie istnieje. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Temat: Re: Pomoc Przy Pracy Licencjackiej
Autor: Radwa
Data: 2013-10-21 08:48:24

Proponuję udać się do:
http://www.tarnowskiegory.pttk.pl/powstanie.html
coś może maja więcej.
Proponuję również poszukać w Archiwach Państwowych
Pozdrawiam :-)

Temat: Re: Pomoc Przy Pracy Licencjackiej
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2013-10-25 07:47:12

Motorem, sercem i duszą Oddziału PTTK w Lublińcu był kol. Kazimierz Bromer.
Podobno koniec Googlika za przewodnika. Zaraz na wstępie ukazał się adres http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/index.php?url=wiecej&id=479
Pamiętam, że szlak i przewodniczek "Szlak Józefa Lompy" stworzone przez kol. Bromera były jednymi z pierwszych w woj. katowickim.
Nie wiem gdzie, ale gdzieś powinny być sprawozdania z działalności tego Oddziału. Może w Katowicach, a może w którymś z archiwów państwowych? Warto też nawiązać kontakt z Pracownią Krajoznawczą PTTK w Katowicach.
Może najlepiej nawiązać kontakt z kol. Bromerem? Jest wzmianka sprzed roku, że nadal jest prezesem Klubu PTTK w Lublińcu http://lubliniec.pl/lubliniecka-rada-kultury