Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Problem z książeczką GOT

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2013-05-28

Temat: Problem z książeczką GOT
Autor: TomCie90
Data: 2013-05-27 19:01:43

Witam serdecznie wszystkich podróżników !
Piszę do Was, gdyż mam problem z wypełnieniem książeczki GOT (Pomimo tego, że zakupiłem regulamin z mapkami ...) A więc do sedna sprawy. W weekend majowy wybraliśmy się z kolegami na Główny Szlak Świętokrzyski (94 -105 km [http://szlak.info/2012/04/glowny-szlak-swietokrzyski/]). Wyruszyliśmy z Kuźniaków (Ł03) skończyliśmy trasę na Diabelskim Kamieniu (Kawałek za Klonówką prawdopodobnie Ł04) (Przeszliśmy 50 km trasy według Wikipedii... [LINK]). Szliśmy cały czas po szlaku mianowicie: Kuźniaki - Kuźniacka Góra - Perzowa Góra - Siniewska Góra - Barania Góra - Ciosówska Góra - Kamień - Wykreńska Góra - Grodowa Góra - Sosnowica - Krzemianka - Sosnowiec (Mała Krzemionka) - Domaniówka - Klonówka - Wielki Kamień (Diabelski Kamień). Na samym początku szlaku pisze jak byk: http://i.imgur.com/lMM8o9H.jpg (94 km -105 pkt GOT).
I w tym momencie pojawia się problem. Według mapek regulaminowych wychodziło by na to, że przeszliśmy Kuźniaki-Siniewska-Barania i potem jest totalna głupawka. Przecież szlak nie prowadzi przez Bobrze i dalej też pojawiają się inne herezje. Nie mam zielonego pojęcia jak to ująć w książeczce GOT. Proszę Was o pomoc. Może ktoś z Was miał podobny problem do mojego ? Będę wdzięczny za każdą poradę. Pozdrawiam Tomek.
P.S. Mapka na której sie podpieram: LINK

Temat: Re: Problem z książeczką GOT
Autor: Mieszko
Data: 2013-05-27 22:59:11

skoro regulamin GOT nie uwzględnia twojej trasy to najlepiej policzyć punkty samemu.
1punkt GOT liczysz na każdy kilometr przebytej trasy oraz na każde 100 metrów przemieszczenia w pionie przy podchodzeniu pod górkę. nie zostaje nic innego jak policzenie z mapy trasy (w centymetrach przeliczając skalę mapy) oraz policzenie poziomic przy podejściach, upierdliwe ale skuteczne. Jestem pewien że myślący weryfikator nie będzie stwarzał problemów.

Temat: Re: Problem z książeczką GOT
Autor: TomCie90
Data: 2013-05-28 13:10:12

Dzięki wielkie za odpowiedź. Zrobię tak jak radzisz :-)