Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Mój Oddział PTTK

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2012-09-28

Temat: Mój Oddział PTTK
Autor: Amotolek
Data: 2012-09-28 17:41:14

Jubileusz praskiego Oddziału PTTK

Danuta Kończak, obecna pani prezes, dołączyła później i od 1980 roku do dziś nieprzerwanie działa w Zarządzie Oddziału. Pod jej kierunkiem, wspieranym przez podobnie zaangażowane osoby, Oddział jest niezwykle aktywny, wykonując wspaniałą robotę. Prężnie działa Klub Miłośników Pragi, terenowe koła Seniorów i wiele innych. Od bywają się biegi na orientację, wycieczki piesze, a gdy jest dofinansowanie - także autokarowe. W samym tylko roku 2012 planowanych, a w większości już zrealizowanych jest kilkadziesiąt inicjatyw: rajdy, wystawy, konkursy, wycieczki, a co miesiąc - wędrówki po dzielnicy: pasjonujące „Spacery Grochowskie". Powstaje też sekcja rowerowa dla rodzin z dziećmi!
Od roku 2006 cieszy pomoc finansowa z Urzędu Dzielni¬cy. To kwoty dobrze służące zdrowiu i wiedzy mieszkańców, bez względu na wiek - w propozycjach PTTK chętnie uczestniczą nawet pięciolatki! Czynsz, telefony i inne skromne, choć niezbędne wydatki, pokrywane są ze składek członków. Wszelkie materiały produkują domowym sposobem, by uniknąć kosztów. Z tego też powodu kilkadziesiąt zaproszeń na jubileuszową wieczornicę pani Prezes rozwoziła osobiście (bezpłatne bilety komunikacji miejskiej), by uniknąć kosztów znaczków pocztowych. O sponsorów niełatwo, lecz co roku nasz PTTK organizuje Bieg Wedla. Mile widziane są też inne firmy oraz instytucje, które włączyły by się w ten łańcuch dobrych przedsięwzięć! Dziś Oddział znalazł życzliwą przystań w Szkole Podstawowej nr 72 na ul. Paca. Luksusów nie ma, ale nie o nie tu chodzi. Jest miejsce, są wspaniali ludzie. Czyli - można działać!
Uroczysta wieczornica z okazji 40-lecia Oddziału odbyła się 26 września w siedzibie Oddziału przy ul. Paca 44, w budynku Szkoły Podstawo¬wej nr 72 - tego dnia „Mieszkaniec" był już w druku. Jubilatowi życzymy stu i więcej .lat pełnych sukcesów!

eGo


„Mieszkaniec" rozmawia z panią Danutą Kończak, Prezesem praskiego Oddziału PTTK (jedynego po tej stronie Wisty).
- Jest Pani od lat z oddaniem zaangażowana w społeczne, ważne sprawy. Skąd zacięcie społecznikowskie i co na to rodzina?!
- Cóż, jeszcze jako wychowanka jednego z białostockich Domów Dziecka umiłowałam turystykę i geografię.! Los pozwolił mi do dziś realizować moją wielką pasję. Rodzina? Męża poznałam też tak... turystycznie, świetnie się więc rozumiemy i jeśli jest taka potrzeba, angażuje się wspierając moje działania!
- 40 lat działalności Oddziału, to niemal półwiecze... ;
- O, tak. Przez te lata zebrałam mnóstwo materiałów.
-Chciałabym, żeby ktoś z nich korzystał i często tak się dzieje: umawiają się na spotkania szkoły, kota seniorów, zainteresowanie jest duże, a ja zawsze staram się znaleźć czas. Sporo o nas można się dowiedzieć na jubileuszowej Wystawie osiągnięć, zapraszamy!

Artykuł ukazał się gazecie "Mieszkaniec" nr 18(566) Rok XXI z dnia 27 września 2012 r.
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć