Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

ŻKT PTTK "Rejsy" - koniec

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2012-07-27

Temat: ŻKT PTTK "Rejsy" - koniec
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2012-07-27 17:51:06

Witam!
Koniec miejskiej przystani?

To ostatnie takie miejsce w Warszawie. I wkrótce może przestać istnieć. Sąd wydał kolejny już wyrok nakazujący Żeglarskiemu Klubowi Turystycznemu "Rejsy" opuszczenie terenu w Porcie Czerniakowskim. - Nie mamy, gdzie pójść. Zlikwidowanie przystani to będzie strata dla miasta - alarmują przedstawiciele klubu.

Przystań była od 57 lat dostępna dla wszystkich amatorów żeglarstwa. Mogli tam cumować albo przechowywać, np. łodki czy kajaki.

- Od kilku dni gościmy Niemców, starsze małżeństwo, które udało się na spływ kajakowy po Wiśle. Mogli spokojnie u nas się zatrzymać, wziąć prysznic i przespać się. Wszystko za darmo - opowiada Krzysztof, który na co dzień pracuje w przystani PTTK "Rejsy".

(...)
więcej na: http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,x,53719.html

Dostali jakieś wsparcie od ZG PTTK?

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: ŻKT PTTK "Rejsy" - koniec
Autor: Lech Rybienik
Data: 2012-07-27 23:46:03

Jakoś nie jestem zdziwiony, ostatnio sprawy wokół Portu Czerniakowskiego się zagęszczają. Miasto ogłosiło konkurs na projekt zagospodarowania okolicznego terenu. Co wyszło można się przekonać na www.nasza-wisla.com.pl

Ale jedno trzeba przyznać miastu na plus - zabrali się za pogłębienie kanałku i umocnienie nabrzeża. Z jednej strony szkoda, bo to była taka wieś w centrum miasta gdzie kilku wagabundów miało odwagę coś zrobić, a z drugiej....cóż takie czasy.
Mnie osobiście nie podobają się projekty typu "port wisła" czy szopka na cyplu, ale rozumiem, że takie jest zapotrzebowanie społeczne (choć to sprawa dyskusyjna).

A "Rejsy" cóż, chyba należą do właśnie mijającej bezpowrotnie epoki.
(Nie jestem członkiem "Rejsów" i nie znam szczegółów).

Pozdrawiam
L.