Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

ratownik posłem:-(

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2012-03-19

Temat: ratownik posłem:-(
Autor: Amotolek
Data: 2012-03-18 07:31:38

LINK

Bez komentarza!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: ratownik posłem:-(
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2012-03-18 09:50:12

Oglądałem wczoraj ten program i przyznaję, ze mnie zatkało. Rozumiem, że ma pretensje o to, iż GOPR jest dyskryminowany przez struktury ratownicze, które ignoruja istnienie GOPR-u. W sytuacjach zagrożenia życia takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Ale to nie uzasadnia oskarżania o zaniedbania tych, którzy wzięli udział w akcji ratowniczej i zrobili wszystko, aby jak najszybciej uratować ofiary katastrofy.
Mamy 2 problemy, Jeden, o dawna już przerabiany na tym Forum, że jurajska grupa GOPR-u ma wspaniałe wyposażenie, które zdaniem co poniektórych jest niepotrzebnie dobre, a zdaniem innych jest zupełnie niepotrzebne razem z całą tą grupą. Piotr van der Coghen dał do zrozumienia, że skoro ktoś już za to wszystko zapłacił, to należy z tego korzystać, a nie udawać, jak to robią strażacy, że tego w ogóle nie ma. Pod tym względem ma rację, ale to go nie upoważnia do wygłaszania oskarżeń o złą akcję ratowniczą, tym bardziej, że nie słyszałem, aby sami poszkodowani skarżyli się na cokolwiek.

Temat: Re: ratownik posłem:-(
Autor: Amotolek
Data: 2012-03-18 10:19:45

"....przyznaję, ze mnie zatkało."

Nie tylko Ciebie, spoko. Szanowny Pan Poseł beniaminkiem na tut forum nie jest!:-)

"Rozumiem, że ma pretensje..."

No tak, ze firma firmowana obecnie przez jego syna ..." jest dyskryminowana przez struktury ratownicze"...
Bo najważniejszy jest własny biznes?

"...nie udawać, jak to robią strażacy,....."

Strażacy nie udają, tylko bardzo skutecznie ratują życie i wszelakie szkody. czasem robia to za innych, bez zadęcia na cały kraj i mass-media. Taka służba - chyba najsprawniejsza w Polsce? . Jak się czasem innej służbie uda uratować telefonicznie życie małemu dziecku, albo wyciągnąć głupiego szczeniaka z pod lodu to zaraz jest wielkie hallo i trąbienie w mediach.

"tym bardziej, że nie słyszałem, aby sami poszkodowani skarżyli się na cokolwiek".

Jeszcze się poskarżą, spoko. Doczekasz się. Polska to jest taka dziwna kraj:-). Jak otrząsną się z szoku, że żyją, to zaczną szukać portfela czy laptopa. Już podobno niektórzy szukają?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: ratownik posłem:-(
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2012-03-19 08:13:56

No tak, ze firma firmowana obecnie przez jego syna ..." jest dyskryminowana przez struktury ratownicze"... Bo najważniejszy jest własny biznes?
Najwyraźniej nie umiesz oddzielić spraw prywatnych od spraw społecznych. Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że syn posła ma jakiś biznes w tym, aby wydawać kasę, której notorycznie brakuje, na akcje, które tylko tą kasę uszczuplają. Jakby chodziło o kasę, to by siedział cicho i się nie wychylał, więc twój niesmaczny przytyczek jest zupełnie nie na miejscu.
Strażacy nie udają, tylko bardzo skutecznie ratują życie
Dalej nie rozumiesz, czy po prostu jesteś za cienki, żeby w ogóle zrozumieć, o czym mowa?
Napiszę więc bardziej dosadnie. Pionki-strażacy ratują, a szefowie-strażacy olewają, unikając angażowania wszystkich istniejących służb, a nawet tak poreparując instrukcje, aby z nich nie wynikało, że jeszcze jakieś inne służby istnieją. To raczej ci szefowie-strażacy mają jakiś interes, żeby utrącać inne służby i to właśnie bezczelnie robią, a Ty dajesz się nabrać i jeszcze im przytakujesz.
Jeszcze się poskarżą, spoko. Doczekasz się. Polska to jest taka dziwna kraj:-). Jak otrząsną się z szoku, że żyją, to zaczną szukać portfela czy laptopa. Już podobno niektórzy szukają?
Pisałem o skarżeniu się na akcję ratowniczą, a Ty o tym, że będą szukać tego, co kolej powinna im zrekompensować jako firma odpowiadająca za to, co się stało. Mają do tego prawo, a kolej ma obowiązek zapłacić. To nie zmienia niczego w relacjach między strażą pożarną a GOPR-em, które to relacje są złe z winy tej straży.