Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

punkty na odznake got

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2011-11-25

Temat: punkty na odznake got
Autor: cinas
Data: 2011-08-28 02:10:25

witam wszystkich nie moge znaleść odpowiedzi na temat zbierania punktów na odznake jezeli zbieram punkty od 2009 roku i dopiero teraz uzyskałem punkty na popularna i brazowa odznake to sa one ważne znalazlem tez informacje ze na kolejny rok przechodzi tylko 50 procent punktów prosze kogos o odpowiedz. z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Temat: Re: punkty na odznake got
Autor: Barin
Data: 2011-09-04 14:31:19

paragraf 5 punkt 4:
Kolejne wyższe kategorie i stopnie GOT PTTK nie muszą być zdobywane w bezpośrednio po sobie następujących sezonach i można je zdobywać również ratalnie. Czas zdobywania poszczególnych stopni odznaki nie jest ograniczony. (...) Książeczkę GOT PTTK należy przedłożyć do weryfikacji po spełnieniu wymogów na dany stopień odznaki lub normy.

- a więc jeśli masz punkty właściwe dla Twojej grupy wiekowej to możesz śmiało weryfikować

paragraf 6 punkt 4:
Nadwyżkę punktów zdobytych w danym roku zalicza się na poczet normy potrzebnej do zdobycia następnego stopnia odznaki, jednak nie więcej niż 50 % tej normy. (...)

- dotyczy to nadwyżki ponad właśnie weryfikowany stopień, a Ty jeszcze się nie weryfikowałeś, więc wszystkie punkty są w puli

Przynajmniej tak ja to widzę.

Temat: Re: punkty na odznake got
Autor: Zawrat
Data: 2011-11-21 20:12:25

Jak najbardziej można teraz zweryfikować punkty i to zarówno na popularną jak i na małą brązową od razu. Można też zdobyć 50% normy na poczet następnej odznaki czyli małej srebrnej (np. w kategorii wiekowej 16-50 lat potrzeba 360 pkt. więc połowa 180 pkt. może być zdobyta w tym samym roku co weryfikacja popularnej i małej brązowej). Zawsze jednak podkreślam by się zanadto nie spieszyć z odznakami bo GOT jest tak pomyślana by zdobywanie kolejnych stopni odznaki oznaczało nabieranie coraz większego doświadczenia turystycznego, a na to jak wiadomo trzeba czasu.

Temat: Re: punkty na odznake got
Autor: radek83
Data: 2011-11-25 23:22:06

Jako przodownik GOT muszę się wyrazić krytycznie o idei stopniowego nabierania doświadczenia górskiego. Nie róbmy z GOT jakiegoś tajemnego misterium, tajemnych kręgów. Może to było dobre kilkadziesiąt lat temu, kiedy nie było dostępu do wiedzy, internetu. W GOT może zacząć bawić się naprawdę doświadczony turysta. Jak ja startowałem z wędrówkami po górach to od razu robiłem długie trasy, bo tak lubię chodzić, a jeżeli ktoś lubi krótsze trasy to jego sprawa. Dobrze, że regulamin przewiduje możliwość zweryfikowania w jednym roku popularnej i brązowej. Ja miałem problem tylko ze złotą bo w jeden rok, mimo resztki ze srebrnej nie byłem w stanie, przy swoich trasach, jej zdobyć. Jakbym bardzo się uparł i miał ciśnienie na tą złota to zrobiłbym to, ale założyłem sobie takie trasy, trochę wpadło spontanów w ciągu roku i jak sobie podliczyłem to trochę zabrakło. Świat się nie zawalił i w następnym roku sobie "dochodziłem" resztę.