Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Ksiażeczki

wszystkich wiadomości w wątku: 33
data najnowszej wiadomości: 2016-08-23

Temat: Ksiażeczki
Autor: shaggy666fanatyk
Data: 2011-08-16 18:48:01

Mam takie pytanie. Czy książeczki które dajemy do weryfikacji mogą zostać zrobione samemu. Czytając regulaminy ciężko mi stwierdzić czy książeczka taka istnieje w sprzedaży?

Zastanawiam się tu nad Kolarską Odznaką Turystyczną i Mazowiecką Odznaką Krajoznawczą. Z regulaminu nie wynika do końca jednoznacznie że takowe istnieją.

Czy podanie w regulaminie wzoru jest jednoznaczne z tym że trzeba samemu taką wykonać??

Czekam na odpowiedź która mi to wyjaśni.
z góry dzięki.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Mieszko
Data: 2011-08-17 06:02:41

Książeczki takie istnieją, jednak pewnie nie wszystkie referaty weryfikacyjne prowadzą ich sprzedaż. Ja bym uznał dowolną formę kroniki nie koniecznie w książeczce PTTK
W OM PTTK honorujemy dowolne formy kronik także te elektroniczne na płytach CD i stronach internetowych.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Ola Staszak
Data: 2011-08-17 21:56:59

Więc tak, w wielkim skrócie. Czy udaje Ci się już rozróżnić odznaki tzw. turystyki kwalifikowanej od krajoznawczych?

Praktycznie wszystkie kwalifikowane zbiera się w książeczkach czy dzienniczkach o z góry ustalonym wzorze. Myślę tu np. o Odznace Turystyki Pieszej OTP, kolarskiej KOT, górskiej GOT, kajakowej itp.. no i Turysta Przyrodnik także posiada wzór książeczki.

Odznaki krajoznawcze natomiast rzadko posiadają specjalną książeczkę z ustalonym wzorem. Najczęściej jest to zaznaczone w regulaminie. Przeważnie należy przygotować wedle własnego uznania kronikę, w regulaminie jest zarys typu: data, opis wycieczki/obiektu itp.

Warto najpierw przeczytać regulamin zanim zacznie się zbierać odznaki, bo niektóre niestety mają dziwne wymagania.

Ad. Mazowieckiej Odznaki Krajoznawczej ponoć niedawno naniesiono zmiany do regulaminu jednak nigdzie nie znalazłam treści znowelizowanej wersji, ale można zakupić już ponoć książeczki.
My przygotowaliśmy własne kroniki i tak chcemy odznakę zweryfikować. Zobaczymy co na to weryfikat.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-18 00:33:59

W swoim czasie były przygotowane projekty wersji elektronicznych książeczek zdobywania odznak. Wzmianki o tych projektach powinny być możliwe do znalezienia na tut. forum. Obecnie można takie książeczki bez większego problemu przygotować jako pliki do ściągnięcia (PDF) ze strony PTTK. Brak takiej możliwości może świadczyć o gnuśności poszczególnych komisji i autorów regulaminów odznak (wzór książeczki jako plik do ściągnięcia powinien być integralna częścią regulaminu zdobywania odznaki). Być może w grę wchodzą też pieniądze, bo niektóre książeczki kosztują i to nie mało?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Mieszko
Data: 2011-08-18 07:52:07

nie wszędzie skończyło się na projektach. turyści pragnący zdobywać Odznakę Turystyki Jaskiniowej mogą pobrać właściwą książeczkę (choć uznajemy tez inne formy kronik)
http://ktj.om.pttk.pl/attachments/016_ksiazeczka_OTJ.pdf

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-18 08:31:31

I to jest właściwa koncepcja. W tym kierunku powinno się iść, ze w jednym pliku do druku jest książeczka wraz z regulaminem! Pozostaje tylko problem aktualizacji (regulaminu), ale to chyba jest do zrobienia?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Mieszko
Data: 2011-08-18 08:56:11

opieszałość i "zamknięcie " naszego PTTK-owskiego grajdołka z powodzeniem wykorzystują inne organizacje: U nas książeczki dostępne w nielicznych referatach w dodatku za opłata (często sporą), a w tym samym czasie poszczególne województwa promują się modyfikując pomysł książeczek i tworząc "Paszporty Turystyczne" niektóre dostępne w necie
LINK
LINK

Cóż, u nas ,mamy komisje, rady , zespoły i kolejne odznaczenia dla kolejnych "działaczy" a tymczasem turystyka jest już zupełnie gdzie indziej i coraz dalej od PTTK

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2011-08-18 09:02:46

Książeczka Odznaki Turystycznej Ziemi Gliwickiej jest do ściągnięcia w wersji pdf już od 6 lat http://gliwice.pttk.pl/odznaka-turystyczna-ziemi-gliwickiej
Przy okazji w książeczce mini-przewodniczek z podpowiedziami co warto zwiedzić.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-18 16:59:59

"Paszport turystyczny PTTK" To ciekawa koncepcyjnie nazwa dla uniwersalnej książeczki, jednej na wszystkie odznaki PTTK.
Może warto nad tym popracować? Przy okazji korzystając z obszernej listy postaram sie wstąpić (na nogach!) do jednego z wymienionych licznych punktów mazowieckich i zorientować się , czy "otrzymać go", jest w tej samej cenie , co ew pobranie pdf z netu? :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-18 17:17:02

Ciekawe, czy ktoś w centrali PTTK na Senatorskiej w Warszawie pokusił się o zebranie kompletu informacji o takich książeczkach i regulaminach, przeanalizowania występujących w nich (regulaminach) oczywistych sprzeczności co do warunków zdobywania poszczególnych odznak - czy każda z nich (taka książeczka) żyje sobie odrębnym życiem , jak koleje regionalne (inter regio) pod niespójnymi zarządami 16 marszałków wojewódzkich?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Ola Staszak
Data: 2011-08-18 17:49:05

Turystyczny Paszport PTTK to pomysł ciekawy i odważny. Zastanawiam się czy wszystkie odznaki kwalifikowane można byłoby zbierać w książeczkach 1 typu. Trzeba by wejrzeć w regulaminy, czy są na tyle zunifikowane by móc taki wzór spójny przygotować. Z szybkiej analizy książeczek których wzory znam kojarzę iż ŻOT mógłby sprawiać spore problemy.
Jednak w takim paszporcie poza tabelami przeliczania punktów w danych odznakach raczej nie możnością było by publikowanie tego na co Koledzy zwracają dużą uwagę. Mianowicie regulaminów wszystkich odznak, ponieważ zamiast poręcznego paszporcika powstała by książeczka cegiełka.

Ad ogarniania przez ZG spraw wzorów książeczek. Wydaje mi się, że decyzje względem wzorów książeczek podobnie jak regulaminów odznak pozostają w gestii poszczególnych komisji. Idea drukowania książeczek moim zdaniem miała na celu unifikacje wpisów i naprowadzanie zdobywającego na cel, oraz ułatwienie dla weryfikujących, aby mogli w szybki sposób ogarnąć temat. Poza tym odwołując się do naszej historii, swego czasu istniał problem z "bibułą" wtedy kupowane książeczki szły jak świeże bułeczki.

Ad braku wzorów. W regulaminie Odznaki Turysta Przyrodnik opublikowano wzór książeczki, w KOT opublikowano wzór wraz ze sposobem wypełnienia. Świadczyć to może o tym iż zbyt skomplikowany regulamin i wzór książeczki może psuć zabawę turystom-zdobywcom.

Macie racje w tym, że do e-weryfikatu w PTTK jeszcze bardzo bardzo daleko, a co z e-książeczkami?

Chlubne przykłady, a jest ich kilka (e-książeczki):
Dziecięca Odznaka Turystyczna
Dzienniczek Odznak Fotografii Krajoznawczej
Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza (publikacja w najbliższym czasie, e-wzór jest przygotowany)

Jakieś jeszcze znane pozytywne przykłady e-książeczek?

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-19 07:20:08

"Turystyczny Paszport PTTK to pomysł ciekawy i odważny". Jaka tam odwaga. Normalny pomysł unifikacyjny w XXI wieku:-).

"Zastanawiam się czy wszystkie odznaki kwalifikowane można byłoby zbierać w książeczkach". Napewno i to w jednej książeczce turysty PTTK!

"Mianowicie regulaminów wszystkich odznak, ponieważ zamiast poręcznego paszporcika powstała by książeczka cegiełka." No tak z regulaminami byłby wtedy problem. Można je wykonać jako e-pliki do odrębnego ściągania. Mniemam, ze nie każdego turystę będą interesować wszystkie regulaminy na raz. No może poza obłędnymi "łowcami odznak"?

"Wydaje mi się, że decyzje względem wzorów książeczek podobnie jak regulaminów odznak pozostają w gestii poszczególnych komisji" Napewno tak jest! Widać po tej "radosnej tfurczości" że ZG PTTK nad tym nie panuje!

"Idea drukowania książeczek moim zdaniem miała na celu unifikacje wpisów i naprowadzanie zdobywającego na cel, oraz ułatwienie dla weryfikujących, aby mogli w szybki sposób ogarnąć temat." Głównie dla weryfikujących! Niektórzy z nich mając dość mętne pojecie o wyobrażeniu - uparcie stawiali literę regulaminu przed duchem turystyki jako takiej:-).

" ....swego czasu istniał problem z "bibułą" wtedy kupowane książeczki szły jak świeże bułeczki." Przyznaję, ze nie pokumałem o co w tym zdaniu biega? :-).

"Macie racje w tym, że do e-weryfikatu w PTTK jeszcze bardzo bardzo daleko.....", ta racja nas dalece nie satysfakcjonuje:-(

"...a co z e-książeczkami?" - jak powiedział jeden z poprzednich premierów: To jest dobre pytanie:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Mieszko
Data: 2011-08-19 08:05:17

Widać po tej "radosnej tfurczości" że ZG PTTK nad tym nie panuje!
ZG raz spróbowało nad tym zapanować i szczerze mówiąc nawet się to wtedy udało
wydane zostały wówczas książeczki Regionalnej Odznaki Karjoznawczej (zdaje się że wydała je KKZG), a później z okazji roku przyrody wydano jeszcze książeczki Tyrysty Przyrodnika. Obie książeczki wydane w podobnym stylu i co godne pochwały rozprowadzane bezpłatnie, szkoda tylko że była to krótkotrwała akcja a książeczki rozeszły się w mgnieniu oka.
A gdyby wydawać te książeczki dalej (nawet za symboliczną opłatą), dodatkowo wydawać pozostałe książeczki utrzymane w tym samym projekcie graficznym to powstałby ciekawy produkt turystyczny kojarzony z PTTK.
Tymczasem wiele oddziałów wydaje własne książeczki (po własnych cenach) mamy więc lekki burdelik ponieważ na rynku funkcjonują książeczki tej samej odznaki turystycznej, ale wyglądające zupełnie inaczej a czasami zawierające różne regulaminy bo przed wydaniem nowych trzeba pozbyć się najpierw starych materiałów.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Ola Staszak
Data: 2011-08-19 13:30:24

Ad "Bibuły" Oj przepraszam skrót myślowy, miałam niebywałą okazję przejrzenia archiwalnych materiałów związanych z działalnością Komisji Młodzieżowej. W sprawie Młodzieżowej Odznaki Krajoznawczej częstym apelem był swego czasu dodruk Książeczek MOK oraz regulaminów konkursów dla dzieci i młodzieży. Czasy były ciężkie (lata 60 i 70) półki puste nic nie mówiąc o magazynach, papieru czy jak to oni nazywali bibuły brakło, więc jak już przyszła to drukowali bez opamiętania ile się dało książeczek. Stąd w obiegu książeczki z bardzo starymi regulaminy pochodzące z tzw. zapasów:-)

Kwestia różnorodności wszelakiej w sprawie odznak i regulaminów jest smutna i należy ją uregulować jak najszybciej.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: martka1
Data: 2011-08-20 11:57:59

Kwestia różnorodności wszelakiej w sprawie odznak i regulaminów jest smutna i należy ją uregulować jak najszybciej.
Nie tylko różnorodności.
Samych odznak w turystyce górskiej jest już przynajmniej kilkanaście. Oddziały ustanawiają różne własne okolicznościowe.

Niech tak będzie - ale jak pisze amotolek pod warunkiem elektronicznej wersji regulaminu i książeczki oraz weryfikacji.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: shaggy666fanatyk
Data: 2011-08-21 18:19:32

Dzięki za odpowiedzi. Postąpiłem tak jak ktoś powiedział. Założyłem sam książeczkę i mam nadzieję że mi zweryfikują na Mazowiecką odznakę. A co do KOT to takowej poszukam w Warszawie. I tu nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie takie dla kontroli. Czy mogę zbierać podpisy za atrakcje w moim mieście? W regulaminie nie ma o tym mowy i dla mnie logiczne jest że mogę. Wiem że turystyki pieszej nie dostaje się punktów za własną miejscowość. Mam rację??

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Mieszko
Data: 2011-08-22 08:17:55

nie zajmuję się weryfikacją KOT więc mogę się mylić. Myślę jednak że jeżeli regulamin odznaki nie reguluje jakiejś kwestii to należy go interpretować na korzyść zdobywającego odznakę.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: shaggy666fanatyk
Data: 2011-08-23 18:25:07

interpretacja na korzyść zdobywającego to mi się podoba. A co do tej interpretacji to w regulaminie na Mazowiecką nie rozumiem jednej rzeczy. Może ktoś będzie na ten temat coś wiedzieć. istnieje tam coś takiego jak zabudowa miejska w której zawierają się inne miejsca wymienione już wcześniej na liście tylko że pojedyńczo. I jak to rozumieć?
jak zwiedzę wszystkie miejsca ujęte w zabudowie które istnieją pojedyńczo w innych działach to dostaje punkty za wszystkie osobno i jeszcze punkt za zabudowę czy jak zwiedzę wszystkie to tylko za zabudowę miejska.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Mieszko
Data: 2011-08-23 22:33:12

ja rozumiałbym to tak:
Zabudowa miejska to znaczy że oglądamy wymienione obiekty jedynie z zewnątrz.
Natomiast żeby doliczyć sobie punkty za pojedyncze obiekty (jak muzea, kościoły, wieże widokowe, baszty, pałace itp). należy je zwiedzić dokładniej i wejść do środka.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: shaggy666fanatyk
Data: 2011-08-24 11:59:21

Teraz się dopatrzyłem że to zabytkowe zespoły miejskie ale to chyba wiele nie zmienia. Zobaczymy przy weryfikacji jak to będzie. Dzięki za pomoc.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-28 19:55:49

No i takiej odpowiedzi się doczekałem, jakby co:

"Witam,
możemy przekazać paszport wyłącznie w formie papierowej .
Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Okrzei 35 w Warszawie lub do punktów
wymienionych na stronie internetowej www.mazovia.pl w zakładce kultura i
turystyka.
Pozdrawiam......"

daleko nam jeszcze do oczekiwanej powszechności książeczek w formach netowych;-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-29 09:51:34

Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: martka1
Data: 2011-08-29 13:47:44

„Paszport Turystyczny Mazowsza” - to samorządowy konkurs krajoznawczy, ale dlaczego nie bierze w tym programie udziału PTTK.

Samorządy promują atrakcje krajoznawcze, a z PTTK pewnie zatrudniają pilotów i przewodników terenowych.

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-08-29 20:17:51

"....ale dlaczego nie bierze w tym programie udziału PTTK." ?

To jest dobre pytanie! :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-09-01 18:50:46

Moja dzisiejsza przygoda z Mazowieckim Paszportem Turystycznym.
Zgodnie z otrzymanym mailem udałem się do Urzędu przy ul. Okrzei 35 na Pradze. Po "przeciągnięciu" mnie (starszego człowieka!) przez 3 pietra i kolejne pokoje dowiedziałem się, że paszportów już nie ma, czyli otrzymany e-mail nie wskazywał skutecznej możliwości jego otrzymania. na moja prośbę, czy mogę w takim razie otrzymać taki paszport w wersji elektronicznej otrzymałem odpowiedź negatywną. Ponieważ dalej byłem uprzedzająco grzeczny, (pomimo, że cholera mnie brała) otrzymałem dwie ważne wiadomości:
1. że paszport mogę otrzymać w Muzeum kolejnictwa przy ul Towarowej 1 (d. Dworzec Główny) i tamże jedną z potrzebnych pieczątek-potwierdzeń (co się potem okazało prawdą!); Aby otrzymać tam taki paszport trzeba było naruszyć ustawę o ochronie danych osobowych podając na wykazie, który mi przypominał zbieractwo podpisów pod kandydatami na posłów: swoje Imię i nazwisko, adres, datę i podpis
(za to bez Pesela, NIPu, nr ID, itd)

2. że mimo, że paszportów w Urzędzie już nie ma, ani kawałka, to jeden egz jakoś mi miła pani znajdzie (co się też okazało prawdą!). I dostałem 1 egz paszportu do garści:-)

Sam paszport stanowi gustowna czerwoną książeczkę, adresowana z okładki jakby do turystów kolarzy i naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie może być dostępny w wersji elektronicznej do samodzielnego wydrukowania?

Ze swej strony postaram się jutro wykonać plik PDF takiej książeczki i przesłać do Łukasza, aby udostępnił na forum (bo ja tego nie potrafię) Koleżankom i Kolegom możliwość obejrzenia i wydrukowania sobie Paszportu w wersji elektronicznej. A czy wydruk taki będzie honorowany przez Urząd? przypuszczam, ze wątpię;-), ale i o to się w Urzędzie grzecznie zapytam:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2011-09-01 22:07:17

Czołem!
Ze swej strony postaram się jutro wykonać plik PDF takiej książeczki i przesłać do Łukasza, aby udostępnił na forum (...)
Oczywiście chętnie to zrobię, ale mam prośbę abyś najpierw poprosił urzędników o zgodę na takową publikację. Już wystarczy, że mnie ścigano za naruszenie dobrego imienia (ha, ha, ha!) prezesowej GSK. Wolałbym nie być dodatkowo ścigany za piractwo. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-09-02 11:47:38

"Wolałbym nie być dodatkowo ścigany za piractwo. :-)"

Jakie tam piractwo? Ale dobrze, wyślę wyoślony tekst mojej poprzedniej informacji tu na forum, wraz ze scanen stron paszportu do Urzędu, spoko:-)

"Już wystarczy, że mnie ścigano za naruszenie dobrego imienia (ha, ha, ha!) prezesowej GSK."

Tiaa, co ja tu mam napisać na to? Na milicję 3 razy wzywany przez PTTK nie byłeś na przesłuchania, jako ja i nie wykluczono Cię dodatkowo z Towarzystwa jak mnie? A zawieszenie chyba Twoje tamże już też się skończyło ? :-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2011-09-02 13:14:31

Cześć!
A zawieszenie chyba Twoje tamże już też się skończyło?
Nawet się nie zaczęło. Do dzisiaj nie dostałem wyroku i uzasadnienia. :-)
Mój oddział też nie.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-09-02 14:26:04

"Do dzisiaj nie dostałem wyroku i uzasadnienia."

No to ciekawe, bo ja dostałem zaraz po orzeczeniu: najpierw zawieszenie, a potem wykluczenie. Następnie na wniosek PTTK i kolejno prokuratora byłem wzywany kilkakrotnie (i nie tylko ja!) po komisariatach na przesłuchania z jakiegoś , jak sądzę wydumanego powodu....
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2011-09-02 14:32:31

Cześć!

I jak się sprawa skończyła? Dostałeś umorzenie?

Ł.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-09-02 16:04:08

"I jak się sprawa skończyła? Dostałeś umorzenie?"

Nie nic. Ani słowa, np przepraszam. A prawomocnym wyrokiem GSK jestem dalej juz nie zawieszony a wykluczony z PTTK!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: Amotolek
Data: 2011-09-06 16:46:09

I taką dostałem teraz odpowiedź z Urzędu:

"Witam,
z przykrością informuję, że niestety nie będą honorowane wydruki paszportu.
W związku z faktem, iż jest to program pilotażowy nie prewidzieliśmy jeszcze
wielu kwestii, dlatego też będziemy pamiętać by w przyszłym roku uwzględnić
w regulaminie taką ewentualność. W kolejnej edycji planujemy także poszerzyć
grono partnerów naszego projektu i oczywiście uwzględnimy w nim PTTK jeśli
wyrazi takie zainteresowanie.
Chciałabym Pana poinformować, że dotarły do naszej siedziby paszporty z
innej placówki, więc jeśli jest Pan zainteresowany proszę o informację to
przygotujemy je dla Pana do odbioru- tak żeby nie zostały wcześniej rozdane.

Z poważaniem
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ksiażeczki
Autor: egipskie_ciemnosci
Data: 2016-08-23 08:59:00

Czy jest jakaś lista wydanych/rozprowadzanych książeczek PTTK dostępna w internecie?